SeyahatSeyahat İpuçları

Doha, Katar - konumlar, tatil

Doha - sermaye ve Katar büyük nüfuslu şehir. Arap devletinin sakinlerinin yarıdan fazlasının Büyükşehir nüfusu. "Doha" kelimenin tam anlamıyla "büyük bir ağaç" anlamına gelir. kıyısında yer alan Basra Körfezi Katar devlet uzun turist gözlerine görünmez olmuştur. Bu nedenle, hatta tecrübeli gezginler genellikle isteyebilir: "Doha ... Katar ... Bu nerede?"

doğusunda yer alan Katar yarımada, Arap Yarımadası'nın, Bahreyn ile - Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan ile çevrelenmiştir ve denizin karşısında.

Katar. Doha Havaalanı sıcak yolcu ağırlıyor

uluslararası havalimanı şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunan kaliteli hizmet ile müşterilerine sunmaktadır. Personel ve sağduyulu profesyonellik Katar hayranlık hoş durumudur. Doha Havaalanı yolculara net ve hızlı transit organizasyonunu mutlu ediyor. Her zamanki Asya kargaşa olmaması iyi sağlanan hizmetlerin azami birleştirdi. salonlar, ücretsiz Wi-Fi ve ulaşım servisi, oyun alanı, yanı sıra çok sayıda gümrüksüz mağaza ve restoran, oda-posta ve hatta üç cami havaalanının topraklarında bulunabilir.

uçuşlar yolcular arasındaki zaman gecikmesi otel ve vize desteği serbest odalar sağlandığında.

Tarihsel ve ekonomik gerçekler

Şimdi gelişen muhteşem başkenti ne XIX yüzyılda, bulunduğu mütevazı bir balıkçı köyü, genellikle korsanlar bir sığınak sağlar. Bunlar çok iyi sık Basra Körfezi'nde uzun dolaşıp sırasında demirlemek zorunda kaldı Al-Bida, limanının farkındadır. 1916 yılından itibaren Doha büyümeye başladı ve zaman bir İngiliz kolonisi oldu Katar, idari merkezi haline geldi.

Geçen yüzyılın ortalarından bu yana, Doha (Katar) hızla gelişmeye oldu. Bölgenin hızlı büyüme petrol ve gaz sektöründeki gelişme makul bir sonucudur haline gelmiştir. 1971 sermaye Doha oldu bağımsız bir devlet olarak Katar ilanından tarafından kutlandı. Ham arka plana iterek: Son zamanlarda, bu ülkenin hükümeti gelişiminin yeni yollar aramaktadır kaynakları, yetkililer Katar, ana odak özellikle cazip turistik alanın oluşumu üzerindedir. Etkileyici çabalar havacılık refah iletişim araçlarına, ilgi çok balıkçılık endüstrisinin tanıtım ve inci üretimi ödenir yapılmıştır.

Sıcak bir iklime sahiptir

Nisan ayından mayıs ayına kadar ve Eylül ve Ekim ayları arasında - tatil için Avrupa vatandaşları en rahat dönemi için sıcak tropikal iklimde. Yaz, yüksek nem kıyı ve yorucu sıcakta, bitki örtüsü ve Doha kenti boşaltın. kışın Katar - bu sezonun tipik tropikal yağmurlar, kalıcı, neredeyse sonsuz.

mimari gelenekçilik

Özellikle ilgi egzotik Arap tarzı ve yerel iklime geleneksel evleri ve binaların maksimum uyarlamasıdır. palmiye caddeleri ile çevrili şehrin eski mahallelerinden karakteristik binası, garip modern binalar ve caddeler ile birleştirdi. Otel - Zaten en sık nesneler karşısında faaliyet büyük bir şantiye gibi kentsel gelişimin merkezi bir parçasıdır. Lüks villa ve muhteşem saray petrol kralları boşta turist ve ünlü konukları, aynı zamanda tanınmış mimarlarından sadece gözlerini çekti topluluklarından.

Arap mimarisinin en çarpıcı unsurlar giderek çok ötesinde uzanan, yeni çıkmış trend haline İslam devletleri. işaret ve akşam büyüleyici ışıkları sayısız Işıklı ve şehre özel şenlikli bir görünüm vermek.

Doha nüfusu (Katar)

Bu yerlerden bir önemli özelliği olan yerli halk da Güney Asya ve Akdeniz ülkeleri yanı sıra ABD'den, Norveç, Fransa, İngiltere ve diğer birçok ülkeden göçmenler olduğunu - Nüfusun geri kalanı ise, bir azınlık oluşturuyor. Geçmişte, göçmen yasal Katar arazi sahipliğini elde etmek yasak, ancak bazı alanlarda bu tür yasakları ile ilgili olarak şu anda düştü.

turist mıknatısı

Büyük otel ve yüzme havuzları, su kaydırakları ve severler etmesidir diğer ilgi çekici ile kumsalları Bir çok güneşlenmek ve su öğesi eğlence.

Büyük bir heyecanla Yerliler şahin avcılığı ve meraklı turist gibi egzotik eğlence içeren, Begüm deve. çölde vaha Blooming - Katar, Doha. Bu dinlenin Asya ülkesi nedeniyle mevsimsellik eksikliği ve bu nedenle ikamet indirimler masraflı ziyaret turist olacak. Çekici, alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya mağazaları, oteller çağıran spa sürekli eğlence ve hatırı sayılır maliyetleri atfedilebilecek için tasarlanmış hiçbir kötü edilmemesini "göze".

Ümmü Salal Mohammed

arkeolojik genişleyen coğrafya kanıtı olarak hizmet veren Katar, zengin tarihi, daha fazla araştırmacılar çeken. Antik uygarlıkların bulma izleri faiz Katar (Doha) ziyaret ile ilgili uzmanlar ve sıradan insanlar sadece ilgisini vardır. Gezi genç Arap devlet sermaye öylesine monoton ve sıkıcı değil, kesin görünüyor. Ümmü Salal Muhammed'in kale ziyaret ederken Gerçekten fantastik görsel dernekler ortaya çıkar.

İki kule ve göz kamaştırıcı beyaz sıcak çöl ve masmavi denize eski minare şaşırtıcı kontrast ile küçük bembeyaz cami. yakından arkeologlar tarafından incelenen bu kale höyükler çevresinde yatmak. Büyük olasılıkla, onların oluşum 3. binyıl olarak adlandırılır. e., hem de İslam mezar höyük altında yasaklanmış, bunlar sol olabilir ve antik İslam öncesi kabileler ve hatta efsanevi Atlantis olarak.

müzeler

Asya'da insanlığın kökeni sözde merkezlerinden biri olan Doha (Katar), müzeleri ile ilginçtir. Sheikh Abdullah bin Muhammed Sarayda Ulusal Müzesi ana poz Körfez sualtı dünyasının temsilcileri yaşadığı iki katmanlı bir akvaryum olarak kabul edilir vardır. Bazıları yok olma (örneğin, yerel deniz kaplumbağaları) tehlikesi şu anda. Antik denizciler tarafından bilinen geleneksel astronomik seyir aletleri ve yöntemleri ile ziyaretçileri tanımak Büyük ilgi pozlama. Arap denizcilik seferler ve İslam'ın oluşumunun çeşitli aşamalarında tarihsel kanıtların ilgi gördü. Burada hayat katariytsev geleneksel şekilde ve bu alanda sektörün kademeli gelişimi hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Çoğunlukla koleksiyon kopyalar Şeyh oluşan silahların kaydadeğer popüler müzesi. Toplantının "vurgulamak" eşsiz Arap silikon tabancası XII-XIX yüzyıl olduğunu. Doha'da Etnografya Müzesi (Katar), alışveriş kompleksinin inşası sırasında bulundu geleneksel Katar yapıdır karşılaşabileceğiniz ve bu alanlarda petrol ve doğal gaz keşfinden önce, yaşam koşulları ve yakın geçmişte yerel sakinlerinin yaşam yolunu görmenizi sağlar. müze sergiler biri - eski günlerde çağımızın "rüzgar kulesi" ile atlattı, çok sıcak iklimlerde gerekli doğal iklimlendirme konutların şaşırtıcı bir şekilde etkili sistem gibi görünüyor.

Son derece düşük suç oranı, bu ülkeyi dünyanın en güvenli biri yapar. Nedenle, akşamları, sadece yerliler değil, aynı zamanda pek çok turist dinlenebilir ve Doha (Katar) bakarak, en uzak bölgelere korkusuzca yürümek inanılmaktadır. baygın üzüntü yolcuları söylüyorlar - "Bu kadar sıcak ve tamamen güvenli, ancak egzotik ilginç ve oldukça pahalı olan keyifli bir yerdir yerdir".

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.