SeyahatSeyahat İpuçları

Metro "Bauman" - önemli bir istasyon arasında büyük şehir

Metro "Bauman" - Moskova metrosu en eski ve en derin istasyonlarından biridir. Avantajlı konumu şehrin en popüler biri yapar. Sadece bir gün kadar bin. Adam 78'e olabileceğini hayal etmek zor.

Bölüm 1. "Bauman" Metro. Genel bilgiler ve tarih

"Kursk" ve "Elektrozavodskaya" metro istasyonu "Bauman" arasında yer alan Moskova Metrosu'nun Arbat-Pokrovskaya hattına aittir.

Onun geçmişi Ocak 18, 1944 yılına dayanmaktadır. Ülkemizin Eğitimli insanlar hemen N. E. Bauman uzun tanınmış Bolşevik Partisi'ni kabul edildiği gibi bu, nesne Tesadüf değildi adıdır yanıt verebilir.

Her ne kadar aradığım tanınmış olduğunu "Bauman" olduğunu ve proje adı "Spartacus" ve "Razguliay". Ancak, bilinmeyen nedenlerle, onaylanmış değil.

Zaman eski siyasi kahramanlar gitti, ve 1992 yılında istasyonu "Yelokhovo" adlandırma bir soru oldu. Bu isim Rusya'nın ana şehrin kültürel ve tarihi bölgeyi taşıdı. Ancak, ilk dondu yeniden adlandırmak ve bir süre sonra planlıyor ve uygunsuz yapmak düşünmektedir.

Yapı olarak derin istasyonunun tipine uygun olarak ve çok standart 32.5 m çapında salonları Ancak kalınlığındaki koydu. Yan 8.5 m uzunluğunda ve merkezi bir - 9.5 M

Bölüm 2. "Bauman" Metro. içeriden bakar nasıl

Bugüne kadar, istasyon bembeyaz mermer "Gazgan" ile kaplıdır. İçeride, merkezi salonu, ziyaretçi kırmızı porfir yerleştirilmesini görebilirsiniz. Buna ek olarak, her şeyden önce her meraklı gezgin, heykel salonu, (A. Andreev tarafından yazılmış) Yurtsever Savaşı sırasında sert bir işçinin ve Anavatan adanmış savunucusu kurulan dikkat edin.

Ön duvarda merkezi salonda Lenin'in mozaik portre ile yapılır. Başlangıçta, orada görmüş ve Stalin ancak maruz kaldıktan sonra edilebilir şahıs kültü siyasi nedenlerle kaldırılması gerekiyordu.

Mimarlar çok başarılı bir şekilde oda aydınlatma düzenlemek yönetilen: çatı altına lambaların 4 satır bulunur ve direkler hemen altında gizlenmiş.

Burada görmek ve genellikle iç hava deliklerini bozulmadan imkansız: onlar bronz ve mermer örgüleri altında gizlediniz.

Ayrıca dikkatle taslağa göre, parça duvarlarda ve sonuç olarak çalışmak zorunda, onlar gri ve siyah mermer ile canlandı. metro istasyonu "Bauman" zemini dönüşümlü, siyah, gri ve kırmızı granit döşeme ortaya koydu.

giren yolcular N.E. Baumana'dan heykeltıraşıdır AP Shlykova büst karşılamaktadır. yürüyen merdivenlerde başka ilginç giriş - burada I. M. Rabinovicha denilen duvar sanatçı görebilirsiniz "Sovyet Ordusu Glory."

Lobi yeterince geniştir ve içinde geleneksel bilet ofislerin yanı sıra, küçük bir eczane ve çalışma gün boyunca, sen Moskova'nın tüm görünümler için bilet satın alabilecekleri bir kiosk hala.

Bölüm 3. "Bauman" Metro. Eğer mahalle görebilecekleri

"Bauman" - Böyle Moskovalılar arasında favori olarak ve konukları arasında cazibe kütlesinin yüzeyinde yoğunlaştığı metro.

Her şeyden önce, bu 17. yüzyıl Epifani Katedrali atıfta bulunarak, tabii ki. Neden şehirde daha eski bina vardır, çünkü o, böyle büyük ilgi görüyor mi? şey burada bir kez Pushkin'i dublajlı olmasıdır.

Yukarıda belirtildiği gibi, şimdiki istasyon eski köye Yelokhovo topraklarında yer almaktadır. Çok az insan bu mütevazı yerdir Aziz Vasiliya Blazhenogo küçük ev olduğunu biliyoruz.

Genellikle istasyonu ve eski ve şimdiki ve hatta gelecekteki hem öğrenciler, acele. önde gelen teknolojik Üniversitesi ana binası. Bauman sadece birkaç adım uzaklıktadır. Bu olağanüstü eğitim kurumunun mezunları kez S. P. Korolev, A. N. Tupolev'i PO Sukhoi ve ülkenin birçok diğer önde gelen erkekleri idi.

çocuklarla "Bauman" yakın olanlar için, şiddetle olan performansları genç ve yetişkin izleyiciler hem zevk vermek Moskova kukla tiyatrosu, ziyaret etmeleri önerilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.