SeyahatEgzotik yerleri

Diş Relic Tapınağı: tarih, açıklama

dünyanın birçok harikalarından biri - Temple of the Tooth (Sri Lanka). Bu tüm dünyada Budistler girmeyi istemektedir benzersiz bir yerdir. Buda büyük bir dişin koruması altında büyük bir türbe tutulur. Tapınak saat halka açık olmasına rağmen, her zaman Buda diş görmek ve özel manevi atmosferi hissetmek isteyenler büyük bir kuyruğa gidiyor. Budist eserler evler tapınak, 1988 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır.

Buda Tooth Tapınağı: emanetlerin Öyküsü

ölümünden sonra, hangi göre, geri Efsaneye emanetler tarihleri keşfetme, Aydınlanmış bedenini yakmaya bırakmış. Ve 540 yılında, o yanıyordu. yakma kül sonra Buda sağlam dört diş kalmıştır. Onlar dünya çapında teslim edildi. 371 yılında Buda bir diş Seylan getirildi. Birkaç yüzyıl o Hindistan'da oldu.

Ama sonra Kalinga hükümdarı düşmanlarının internecine savaşlarda yenilgiye katlanmak zorunda başladı ve devletin kaderi ve paha biçilmez kalıntı korkusu başladı. Kızıyla yardımıyla adaya gönderme kararı verdim. prenses kılık değiştirmiş oldu ve sıradan köy kızlar farksız. Saçları Buda'nın dişi içine dokunmuş, ve o Seylan gitti. Yani, prenses yardımıyla, türbe Sri Lanka geldi.

Dişin gücü nedir?

şaşırtıcı sihirli güce atfedilen emanetler Diş Relic görünümünü beri. Bu Tooth sahip büyük ve güç dolu sahibi olur inanılıyordu. Bu nedenle, kalıntı kraliyet hanedanı elinde anında oldu. Ama aynı zamanda depolanmış ve güvenlik değil, aynı zamanda zenginlik sadece onu çevreleyen sırasıyla Buda Diş muhteşem kişileri korumalı.

Bu ayıların kalıntıları ortadan kalkması inanç sona inanılıyordu. Bu nedenle, ayrı bir Diş Relic tapınak inşa edildi. İslamcılar yadigarı yok etmeye çalıştı. Ve 1998 yılında, kilisede bir patlama gerçekleşti. Bina ağır hasar gördü, ama şaşırtıcı - Buda Diş kesinlikle etkilenmez ve zarar görmeden kalmıştır. Ve bu durumda kalıntı kutsallığını ve gücünün altını.

"Yolculuk emanetler" ve kalıcı bir depolama site bulma

Diş Şehir Tapınağı - Kandy. Ama bir kalıntı seferde vardı. Seylan Sermaye birkaç kez değişti, ancak Buda'nın dişi aynı yerde kalmıştır. O insanlar ve yetkililerin sevginin sembolü haline geldi. Ve hükümdarlar hep bir kalıntı ile taşınır. Böylece, Buda diş ilk Anuradhapura'nın sermaye ortaya çıktı. Sonra Polunaruvu götürüldü. Kandy - Ve son olarak Kojima üçüncü kraliyet başkenti oldu, kalıcı bir depolama konumu bulundu.

Nasıl Tooth için tapınağı yaptı?

Buda diş Sri Dalada Maligawa tutulur. Tapınak ilk ahşaptan inşa edilmiştir. Ama onsekizinci yüzyılda bu iftiralarını yakıldı. Rağmen bu, kalıntı atlattı. kraliyet sarayı yangının sitesinde inşa edilmiştir. Bu ve monarsheskim dikkatli gözetiminde emanetler.

kral ve sadece en yaklaşık ve saygın keşişleri - Relic biraz izin verildi Tooth seyret. Geçen hükümdar üstünlüğünü bittiğinde saray keşişlerin sırasını girdi. Ve bu Kandy Diş Relic Tapınağı olarak değiştirildi.

emanetleri olarak mı?

Buda diş şimdi tapınak durumu olan binalardan birinde, eski kraliyet sarayında bulunan küçük altın stupa vardır. Relic ayrı, çok iyi korunan odası, stupa şeklinde yapılmış, her biri yedi kutuları yer almaktadır. Hepsi Rus yuvalama bebek türüne göre birbirlerine içine yerleşmiştir. kalıntı oda sürekli en az iki keşiş tarafından korunuyor. Stupası, burada Buda Diş, kurşun geçirmez cam ile korunur "paket".

Eğer Buda diş görebilir mi?

Sadece kesinlikle belirlenen saatte, bir mesafe, günde iki kez olabilir kalıntı bak. Ve Diş Relic şu anda "yığın-matryoshka" altın stupas yer almaktadır. Bir kalıntı sadece Esala Perahera, geleneksel festival sırasında ekranda dışarı alınır. Ve ancak özel bir kutu içinde.

Buda diş hala yakından gösterdiğinizde nadir ve istisnai durumlarda, aynı değerli metalden yapılmış lotus merkezine uzanan özel bir altın döngüye uyuyor. Bu besleme gösterisi tesadüfi değildir. Relic bir nilüfer çiçeği üzerinde oldu bulunmuştur.

Açıklama tapınak

turistik Sri Lanka İnci - - Eski kraliyet sarayı, şimdi - Budist rahiplerin tapınaktan, paha biçilmez kutsal emaneti evler Diş Tapınağı. Mükemmel günümüze binanın dekorasyon korunmuş. Temple of the Tooth ayrı işgal saray binalarının büyük bir kompleks, bir parçasıdır.

İlk başta ayrı bir tapınak oldu. Harici - Zamanla ikinci yükseltildim etrafında. Sonuç tapınakta bir tapınak oldu. aqua bulutların: Dış hendek duvarları ve iki ajur çevrili alan. Bu isimler şiirsel dernek neden dolayı tuhaf ve sıradışı şekillere kendilerine verildi. Duvarların açıklıklar kutlamaları akşam özel bir atmosfer yaratma, küçük lambalar yerleştirilir. Onların sayesinde bütün alan ışıklar binlerce ile aydınlatılmaktadır.

saray binalarının kompleksi

saray binalarının karmaşık Diş Relic sadece Temple değil, Kraliyet Sarayı'nın binada kraliyet seyirci salonu vb. D. üzere hemen Ulusal Müzesi'dir. Ama hacılar ve turistlerin Tooth tapınak ziyarete geliyorlar. Ona ve Kraliyet Sarayı'nın arasında doğrudan kalıntı tutulur stupa üstünde bulunan 1987 yılında inşa edilmiş altın, bir çatıdır.

saray tesislerinde çoğu yakından Tooth Tapınağı ile bağlantılıdır. Tünel Ambarava geçtikten sonra, ziyaretçiler tapınak kompleksi alt sıranın girin. Bu avlu Davulcular H. Mandapam. İşte mütevazı dini ritüelleri her gün yapılmaktadır. Ve yarda Drummers yanındaki eski etrafında inşa edilmiştir Diş Relic, modern bir tapınaktır.

saray kompleksinin denetim sırasında özel önem Kandy'nin Kings taht odasına ödenmesi gerekmektedir. Sri Lanka ustalar gerçekten mobilya yaparak şaheserler yaratmıştır. Tüm bunlar büyük bir kayanın yapılır. Salonun duvarlarında Aydınlanmış One, kalıntılar ortaya tarihi ve Buda Kutsal Diş Tapınağı yaşam evrelerinde anlatan tablolar yerleştirilir.

Sarayın salonlarında Olağandışı sergiler görebilirsiniz. Örneğin, mummified fil. Bu hayvan, Buda diş ekran kutusunda ihraç festivallerde gelmeye üzerine Çünkü yıllardır, kutsal kabul edilir. Dahası, bir kalıntı sırasında tapınağı bırakır.

Buda'nın Tooth onuruna Geçidi: Esala Perahera

Kule çatıya Sonraki Pattirippuva sekiz köşelere sahip olan. O 1803 yılında inşa edilmiş ve saray kompleksinin bir parçasıdır edildi. kuleden, krallar onun konulara konuşmalar tedavi ve törenleri Esala Perahera gözlemledi. Bu çok gün yürüyüşü, dolunay sırasında, Temmuz ya da Ağustos geçen. ciddi töreni Buda'nın Tooth onuruna gerçekleştirildi. Modern zamanlarda kule eski elyazmaları bir depo haline gelmiştir.

Esala Perahera - Temple ile ilişkili en önemli Sri Lanka dini bayramlarından biri. Bunlardan renkli yatak örtüleri ve oyuncuklar üzerinde bol dökümlü ile ciddi alayı olarak, filler onlarca kapsayan. Aynı zamanda performansı dansçılar, akrobatlar ve davulcular memnun. ritüel gereği tüm ulusal kostümler giymiş.

Bu gürültülü ciddi alayı kamuda Buda Tooth uzaklaştırılmasından önce gerçekleşir. Bu özel bir kutu içinde bir kalıntı altından yapılmış bu zamanda. Buda Diş çiçekler ve mücevherlerle çevrili. kalıntı tapınağa gidiyor, dört saat boyunca olabilir hayran kalacaksınız. Diş Relic dokunun kesinlikle yasaktır. Bu nedenle, yalnızca çevresinde izleyebilirsiniz.

Diş Temple içindeki Turistik

Temple Diş (Sri Lanka), iç odanın bir kümesine sahiptir. güzelliği onların çarpıcı dekorasyonu. Bitirme değerli taşlar ile yapılır. Kakma zümrüt, yakut, fildişi ve gümüş kullanılarak yaptı.

kütüphane barındıran ayrı bir oda bulunmaktadır. Diğer alanlarda sayısız antik vardır Buda heykelleri. Ve onlar yaptı ve farklı malzemelerle dekore: altın, yeşim, kuvars ve diğer yarı değerli taşlar. Tapınakta binden fazla küçük Buda heykeller ve heykelcikler ve farklı pozlarda.

Kıyafet yönetmeliği ve ek hizmetler: Diş Relic Tapınağı

Diş Relic Tapınağı ve kalıntıları yok edilmesini zayıflatmak için tekrarlanan girişimleri nedeniyle, oda yakın gözetim altında sürekli olarak. Ve insanların girişinde iyice araştırdı. Aynı zamanda Erkekler ve kadınlar farklı odalarda bulunmaktadır. girişinde kalıntıları mümkün olduğunca yakın olmak için, teklifleri için tasarlanmıştır özel renkler, alabilir.

Bitkiler, tapınağın ikinci katta kalkmak için gereken tüm bükebilirsiniz. onun hareketi sırasında camın çiçek koymak, ve kim tarafından erkektir. Bu bir altın kubbe ve bir kalıntı Diğer odada, görülebilir.

Tapınağa ziyarete. Ama fiyat ve eve döndükten sonra, tekrar tekrar izleyebilir önceden kaydedilmiş bir şehir turu, bir CD'ye dahil. Bir ses rehberi - gişede bir hizmeti yoktur. Bu tam bilgileri içerir tapınağın cihazın kendi dekorasyonu ve tüm sergiler.

Yürürlükteki Diş Relic Tapınağı, böylece kıyafet kesinlikle görülmektedir. kesinlikle girmeden önce ayakkabılarını indirdi. Depolama hizmetini kullanabilirsiniz. Veya birçok halk olarak, sağ girişinde ayakkabılarını çıkararak tasarruf. Ancak bu durumda, güvenlik ayakkabıları ve sandalet garantisi değildir. tapınağı, sadece kadınlar, fakat erkekler onların omuz ve diz kapağı yükümlüdür girmeden önce.

Nasıl Tooth Tapınağı nasıl gidilir?

ilk etapta Sri Lanka geliyor Birçok kişi Temple of the Tooth ziyaret etmek istiyorum. Nasıl bu yere alınır? Eğer araba ile yapabilirsiniz. Tapınak Kandy yer almaktadır. Nedenle Colombo otoyol "A1" gitmek gerekir. "A1" adildir Kandy ile Sri Lanka sermaye bağlar. Yaklaşık yolculuk süresi - üç saat. Bu yöntem yol ve diğer yerleri keşfetmek isteyenler için en uygun olanıdır. Örneğin, Kraliyet Botanik Bahçeleri, Peradeniya bulunan.

Dişin tapınağa otobüsle ulaşılabilir. Kandy yana - Sri Lanka en büyük şehirlerinden biri, o zaman tüm büyük şehirlerde birçok yolları aracılığıyla koydu - Colombo, Galle, Negombo, vb otobüs yolculuğu Zamanında aynıdır -. Yaklaşık üç saat. Tek fark, sürüş konforu ve biletlerin seviyesinde yer almaktadır. Otobüsler demiryolu / tren istasyonu yanında Kandy Merkez İstasyonu'nda durmaktadır. yürüyerek sadece on dakika - Ondan Diş Relic tapınağa. Sen göle gitmek gerekir. Ama tuk-tuk alabilir.

Trenin - Ama en hızlı ve en ekonomik yolu Tooth Tapınağı alır. Kompozisyon Colombo Fort tren / tren istasyonuna geliyor. Ve Merkez Kandy durur. Bilet fiyatı araba sınıfına bağlıdır. seyahat süresi - dört saat. Yolda inanılmaz güzel doğal sahne hayran olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.