KanunCeza hukuku

Dayak. Ceza Kanununun 116

Oldukça şiddet yaygın biçimi atıyor. Olası bir önleyici tedbir işaret ve suç bu tür inanmaktadır makale, Rusya Federasyonu Ceza Kanunu içindedir. Bu "dayak" denir. Bu bölümde Duruma bağlı numara 116'da olabilir bul mahkeme tekrarlanan ihlallerin önleyici tedbirlerin çeşitli atayabilirsiniz. değil en tehlikeli fenomen - Sonra, Madde 116. Dayak tarafından düzenlenir metni, bak. Ama yine de kişi ve kişilik dokunulmazlığını ihlal. Bu her nasılsa o hareket ile başa gerektiği anlamına gelir. Rusya'da, bu cezai kovuşturma vasıtasıyla yapılır.

şartlar

Açıkça söz konusu ihlal hakkında, makale okuyan işlemine başlamadan önce anlamak önemlidir. Sonuçta, her fiil için belirli bir tanım olmalı. Aksi takdirde, Ceza Kanununun makalelerinde kaybolabilir. Ve daha da çok, olası cezalara neden olabilir.

Dayak - bir kişi üzerinde dayakla darbeler. Bir vatandaşın dayak söyleyebiliriz. Unutulmamalıdır: - yasal olarak birden fazla dayak ve kasıtlı vuruş çağırdı. Birinin aniden burun vermek ise, bu bir dayak değil. Ceza Kanununun sayısı 116 olarak Madde uygulanmayacaktır.

demek, eğer, o zaman siz ve tacizci mücadele arasında suç geçerli kabul edilebilir vurdu edildiği, ortaya çıktı. kimse yenerek itibaren sonuna kadar bağışık değildir. Bu söylendiği - günlük olarak Rusça meydana gelir ve kurban tehlikeye eşlik etmediği en yaygın hastalıktır. böyle mi ışık hasarı ve kozmetik rahatsızlık neden olur.

Para konuşur

Eğer dikkat gereken ilk şey - bu ceza ödemesi için sağladıkları Ceza Kanunu'nun ( "Dayak") maddesi 116 olduğunu. Para - Bu hafif bir suç için ceza ana şeklidir. Ve bizim durumumuzda - bunlardan biri.

Kaç dayak ödemek zorunda kalacak? kesin miktarı kurulmamıştır. Bunun yerine, sadece sınırlamalar Kanununda belirtilmiştir. dayak için sabit ödemeler 40 000 ruble geçemez. Bazı durumlarda, davalı fazla 3 aylık bir süre için elde edilmiştir onun gelir, herhangi seçebilir.

O (sayı Ceza Kanununun 116 makale) taarruz devlet tarafından ödenen bir ölçüde olabileceğini ortaya çıkıyor. Suçlu ödemek için ve serbest bırakılacak yapabiliyor. Evet, ona karşı ceza davası açılır. Ve bazı durumlarda, ağırlaştırıcı bir sebep olabilir. Bütün bu durumda olmaz endişe böylece Ama, hayır hapis yoktur.

Tüm çalışmalar

Madde 116 ( "Pil") içinde için başka ne sağlanmaktadır? taahhüt ihlali için ceza farklı formlarda ifade edebiliyor. ağırlaştırıcı koşullar olmadan suçlu bir kamu işi atayabilir. Biz kelimenin tam anlamıyla bir mücadele için çalışmanız gerekecektir.

zorunlu ve vardır iyileştirici çalışmalar. Bunların süresi değişir. İlk olarak daha fazla 360 saat zamanlanamıyor. Bu uygulamada, yaklaşık 15 gün yaklaşık bir ay "gergin" cezadır. o ıslah emek gelince, dayak (Madde 116) de maksimum pozisyon - altı aydır. Ve başka bir şey. Toleranslı, tatsız olsa. Ancak hepsi bu değil. Sonra içlerinde suç teşkil eder öyle kolayca kapalı değildir.

tutuklu

Tutuklama - mücadele için bir sorumluluk olarak sağlanmaktadır başka ölçüsü. Ancak, gerçekte bu hemen hemen hiç kullanılır. Ama bize Ceza Kanununun 116 makale gösteren metne göre, tutuklama yardımıyla, bir dayak cezası olabilir.

O 3 aylık bir süre için fail dayatılan. Ama gerçekte, alışık en sıradan kavga için 15 günden fazla geciktirmek için. Bu uygulamada yer alır, ama kanunda yer almayan bir yazılı olmayan kural sayılır. Bazı mahkemeler ve soruşturma komiteleri kanunda açıkça talimatları çıkarabilirler. Yani, 3 aya kadar tutuklama ümit ediliyor. Bu kurallar Rusya'da geçerlidir.

ahlâka aykırı davranış

suç için belirli bir güdü kuruldu eğer Ceza Kanunu'nun ( "Dayak") 116. maddesi de bu hareket için özel önlemler öngörmektedir. Daha spesifik olarak, ne zaman basitçe kabadayılık uğruna bir suç. Bu vatandaşlar arasında alışılmış kavga daha ciddi bir suçtur. Yani, o daha ciddi cezalandırılır.

Dayak muzdarip, (Rusya Federasyonu Ceza Kanununda sayısı 116 makale) holiganlık, artık bir para cezası kapsamına alınabilir. Sadece ciddi önleyici tedbir! Zorunlu çalışma - burada bu suçlular çoğunlukla işe yaradığını bu. 360 saate kadar koyun. Veya ıslah emeği aracılığı ile mümkündür "shake". O zaten önceki durumdan önemli ölçüde farklıdır. Şimdi ıslah çalışması tip 1 yıllık bekleyebilirsiniz. Zorla çalıştırma da gerçekleşir - 24 ay en fazla.

Ayrıca, (en fazla altı aya kadar) orada tutuklandı edilebilir özgürlük kısıtlaması (2 yıl), hem de hapis. İkinci tedbir en ciddi olarak kabul edilir. Ve kapasitesinin süresi 24 aydır.

Siyaset ve din

Dayak (kağıt, biz çalışma, neredeyse sona erdi) nedeniyle politik farklılıkların veya dini inançlar nedeniyle uygulanabilir. Rusya'da, cezalandırılırlar eylemlerin bu tür gerçekten ciddidir. Sonuçta, Nazizm, ırkçılık ve vatandaşların anayasal haklarının ihlali diğer formları kabul edilemez. Yani, suçluların tam dayak sorumlu olacaktır.

Tam olarak nasıl? Benzer şekilde, holiganlık olduğu gibi. Yasa zorunlu toplum hizmeti, ıslah ve icra 15 gün sırasıyla 1 yıl ve 2 yıl içinde atanırlar gerektiğini öngörmüştür. Aslında, siyasi farklılıkların, katılım ideolojik çıkarlar, insan hakları ve din diğer kötüye huzurunda, bu tedbir cezası edilmeyecektir.

Ama bu suç 6 ay süreyle tutuklama şeklinde oldukça başarılı cezalandırılır ya da bir hedef olarak almaktadır askıya cümlenin en fazla 2 yıl. Prensip olarak, bu tür suçluların çoğunun gözaltına yardımıyla savaşan. Cezaevinde 24 ay - hukuk ve bu alanlarda bazı farklılıklar nedeniyle açtığı bir vatandaş dayak kırdı biri için layık bir ceza.

decriminalization

Bu yüzden dayak için koymak için ne anladım. Ceza Kanununun bu konuda tüm talimatları belirler. Sadece Rusya'da son yıllarda ihlali için cezai sorumluluk yürürlükten kaldırmak. Ve yönetimi ile değiştirin.

Dayak ödemek zorunda için bu vardır. Ve başka bir şey. Bu öneri çok tartışmalara neden oldu. Bu nedenle, bir başka cezai sorumluluk eylemidir konu için. o decriminalization şey olursa, sadece büyüyecek gerçek suç artması muhtemeldir. Şimdilik, birçok kişi tutuklanıp hapis korkuyorlar. gayet düzenlendiği zaman, ihlalde kendi dokunulmazlığı hissedeceksiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.