SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Çocuklarda Raşitizm

Rikets - kemik mineralizasyonu bozulmasına yol açar vücuda Bağırsak sistemi, kalsiyum emilimini engeller bir hastalık. Bu hastalık onlar yumuşak ve kırılgan hale kemik deformiteleri katkıda bulunur. Bir çocuk kemik büyümesi değişiklikleri her türlü karşı çok duyarlıdır, çünkü dönem "raşitizm", çocuklar için geçerli. Özellikle, bu hastalık 4 yıla kadar bebek ve çocuklara etkiler. Bu kemiğin hızlı büyüme ve gelişme nedeniyle. raşitizm Çocuklarda (raşitizm infantilis) ve geç - yaşa ve D vitamini eksikliği bağlı raşitizm iki türü vardır raşitizm (raşitizm tarda), ergenlerde bulundu. Yetişkinlerde, D vitamini ve kalsiyum eksikliği örneğin osteoporoz veya osteomalasi hastalıklara yol açar.

raşitizm en sık neden olan - bağırsak ve kanda düşük miktarda anormal kalsiyum emilimini neden D vitamini eksikliği,. Buna ek olarak, vitamin eksikliği negatif aşırı salınımını etkiler idrarda fosfatlar. kemik erimesini dengesizlik Tüm süreç kemik Dekalsifikasyon ve böylece saptanan erken etkiler raşitizm belirtileri. İnsan vücudundaki D vitamini iki kaynaktan gelir. İlk durumda ikinci yılında, ultraviyole radyasyon tarafından deride sentezlenir - gıda ile birlikte gelir. endojen veya üretilen vücutta veya eksojen hem D vitamini, - gıda ile alınan hiçbir biyolojik etkiye sahiptir. Sadece karaciğerde kimyasal değişiklikler ve daha sonra, böbrekler sonra, aktif bir forma dönüştürülür. D vitamini uygun kalsiyum fosfat metabolizması için gereklidir.

Çocuklarda hastalık raşitizm erken evrelerinde beslenme veya uyku sırasında aşırı terleme boyun bebek yoluyla kendini gösterir. özellikle baş, hem de uzun süre açık fontanelden ile, kemik başının düzleşme D vitamini diğer semptomların olmaması diş çıkarma, genişletilmiş bir karaciğer ve dalak, göğüs çevresinin azaltılmasını geciktirilir göstermektedir. Buna ek olarak, çocuklarda raşitizm iskelet deformiteleri (denilen tüberküller kafatası, raşitik "bilezik" veya "boncuklar") ve ayakların bir dizi yol açar. göğüs ve düz çarpıklıklar vardır. Aynı zamanda, bu değişiklikler sonraki tedaviye rağmen geri alınamaz. Uyuşukluk kas şişkinlik, kabızlık, orada çocuğun motor gelişimi etkiler. D vitamini yetersiz miktarda ilave olarak, kalsiyum eksikliği meydana gelir ve fosfatlar. Bu, genellikle çocuk aşırı kalsiyum fosfat emilimini engeller inek sütü, beslendiğinde olur.

vitamin eksikliği preterm ve büyüyen çocuklar, hem de ikiz veya ikiz bulundu. Raşitizm alınan çocuklarda oluşabilir , antiepileptik ilaçlar ishal veya malabsorpsiyon hastalıkları ile.

Unutulmamalıdır raşitizm önlenmesi de gebelik sırasında önemlidir. hamile annenin diyet taze sebze, meyve, süt, tereyağı, yumurta, yağsız et ve deniz balığı olmalıdır. Temiz havada daha sık olmak da önemlidir.

doktor sadece küçük hastayı izlerken, çocuklarda raşitizm teşhis edemez. Bunun için gerekirse kan ve kemik röntgen biyokimyasal analiz yapmak gerekir. Tedavi belirli dozlarda kullanılan raşitizm D vitamini içerir. Vitamin günlük alımı D3 normal kilolu ve meme beslenen doğan bir 3 haftalık çocuklarla uygulanır. Vitamin D3, iki damla tekabül 500 lU vardır. aşırı dozda böbrek hasarına yol açabilir ve zehirlenmesine yol açabilir, çünkü doktorunuzun reçete daha daha yüksek dozlarda bebeğiniz vitamin veremem unutmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.