Ev ve AileÇocuklar

Çocuklarda kıl kurdu: semptomlar. Çocuklar için pinworms gelen tabletler. Çocuk pinworms var - ne yapmalı?

Her anne-baba yeni başarılar için enerji dolu, sağlıklı ve aktif çocuklarının görmek istiyor. çocuk için, sıcak elbise viral enfeksiyonların önlenmesine dikkat ve çok zaman ödeyerek dikkatle onun diyet izliyor annemlere seven, iyi hissediyorum. Ne yazık ki, küçük bir çocuğu korumak zordur hangi hastalıklar grubudur vardır. Bu - solucanların farklı türde enfeksiyon. Bizim iklim ve çevre koşullarında en yaygın pinworms vardır. Çocuklarda enfeksiyon belirtileri oldukça sık görülür. Bu hastalık genç hastalarda parazitik enfeksiyonların tüm vakaların neredeyse dörtte üçü kadardır. pinworms ile Enfeksiyon enterobiyaz aradı.

tanım

Böylece, Sohbetimiz konusu çok hoş değil - pinworms. Nasıl Bu parazitlerin ne ve nasıl enfekte alabilirsiniz? Bu sorulara verilen yanıtlar çocuğunu korumak için her yetişkine bilmek zorunda. Parazitler olan nematod oldukça geniş bir grubunu temsil eder. Bu nispeten küçük beyaz solucanlar yuvarlak şekildir. Erkekler 3 mm'lik bir uzunluğa ulaşır, dişiler daha büyük (yaklaşık 8-10 mm ama bireyler vardır ve uzunluğu en fazla 15 mm) vardır. Erkekler yaklaşık 3 ay canlı, dişiler yumurtalarını bırakması kısa bir süre sonra ölürler. Pinworms mükemmel çoğaltmak uyarlanmıştır. Bir dişi 1500 kadar yumurta yapabilir! elverişli 4-6 saat ile dış ortamdan onlar larvalarının durumuna olgunlaşır.

tehlike kaynağı

Bu parazit enfeksiyonu iletmek için bir yöntem - fekal-oral. kadın anüs deri kıvrımları yumurta bırakır. Bu gece veya sabah erken gerçekleşir. Bu durumda, yumurta giysi, yatak takımları ve diğer öğeler üzerinde alabilirsiniz. yumurtlamanın süreci bir çocuğun en güçlü kaşıntı, o tırnaklarının altında parazit yumurtaları yükselterek, etkilenen bölgeyi tarayış olduğunu. Çocukların genellikle yemekten önce ellerini yıkamayı unutma tırnaklarını ısırmak ya da sadece ağzına parmaklarını koymak beri Ondan sonra, yeniden enfeksiyon çocuk ihtimalini artırır. çocuk da o oynar kiminle diğer çocuklar için enfeksiyon kaynağı haline gelir.

En sık vakaları bahar ve yaz aylarında kaydetti. Bu dönemde çocuklar sık sık yıkanmamış ile yemek meyve ve sebze bolluğu var. Buna ek olarak, çocuk evler çok fazla zaman harcamak ve köyde, bahçesinde oynarken, hayvanlarla iletişim ve kum havuzu.

Enterobiasis - son derece bulaşıcı bir hastalıktır. Çocuklar toplu taşıma araçlarında çocuk oyun alanı, alışveriş, seyahat ziyaret ettikten sonra hasta olabilir. Geçenlerde parazitlerin bir taşıyıcı üstlenmiştir hangi raya, bir elini tutun, ardından ağzınıza ellerinizi getirmek yeterlidir. larvalarının Taşıyıcılar ve pinworms yumurtaları bile uçar vardır.

enfeksiyon belirtileri

Gece veya erken Anal bölgede sabah şiddetli kaşıntı - Enterobiasis belirtilerin en karakteristik biri. Bebek huzursuz uyku, sık sık sızlanarak uyanır. Şu anda, parazit dişiler dayanılmaz kaşıntı neden yumurta bırakırlar. Çocuklarda kıl kurdu, oluşum belirtileri oldukça çeşitlidir, hatta çıplak gözle görülebilir. Bunlar bebeğin derisi üzerinde pamuk bez küçük parçalar andırır. Pinworms bir çocuğun dışkı fark edilebilir. başlayabilir altını ıslatma.

Değişiklikler ve genel sağlık bebek. Hızla yorgun, sinirli ağlamaklı hale gelir. Çocuklar yemem çok kaybetmek ağırlık. Çocuğun görünüşü de hastalığından bahseder. Soluk cilt, göz altı mavi torbalar - Hastalık salgını bütün kanıtlar.

Azaltılmış bağışıklık çocuk. çeşitli viral enfeksiyonlar ve soğuk algınlığı tabi enterobiyaz acı çocuklar. Tabure şekilsiz, yeşilimsi hamuru andıran, sümüksü.

Alerjiler ya Enterobiyaz?

Semptomlar bazen çeşitli hastalıkların kılığında çocuklarda pinworms, deri döküntüleri, kızarıklık, şişlik çeşitli neden olabilir. Bütün bu ebeveynler sıklıkla karıştırılmaktadır olan alerjik reaksiyonlar gıdalar veya diğer dış uyaranlara. Ancak, alerjen tespiti amacı ile özel testlerin randevudan önce uzman alerji uzmanı ilk parazitlerin varlığı için çocuğunuzu muayene sunuyor. Pinworms vücut zehir ve kızarıklık ve lezyonlar şeklinde reaksiyona neden çeşitli zehirli maddeler salgılar.

Testler belirli bir sonuç vermez, alerjik reaksiyona neden uyarıcı belirlemek için, hastalığın nedeni Enterobiyaz haline geldiği muhtemeldir.

tanı

Klinik hastalık belirtileri yanı sıra laboratuvar deneylerine dayanmaktadır Tanı kıl kurdu enfeksiyonu. Hastalığın dışa belirtileri her zaman belirgin değildir gibi en güvenilir sadece tahlilleri alınan verilerdir.

Çocuk karakteristik Enterobiyaz şiddetli kaşıntı, sinirlilik ve yorgunluk gözlenemeyen ve bebek diğer birçok hastalık için ortak spesifik olmayan semptomlar vardır.

laboratuvar tanısı için anüs alınan kazıntı çıkarılması, hem de özel bir hastanın kan analizini içerir. Bu şekilde mümkün olduğu o parazit yumurtaları bulunmuştur çünkü pinworms saptanması için dışkı incelenmesi, kullanılmaz.

Kazıma, genellikle, daha sonra birinci bebeğin cilt kıvrımlar bağlanmış olan, yapışkan bant ile çekilen kırılır ve bir cam lam üzerine yerleştirilir. Sonra test için bir laboratuara gönderilir. en güvenilir analiz sonuçları, tercihen birkaç kez gerçekleştirilir için, üç gün için daha iyidir. Sabah yapmamız kazıma sen analize kadar bebeği yıkanmak olamaz. Bir çocuk Enterobiasis acı çekerse, kıl kurdu yumurtaları bant bulunur.

Kanın Tanı parazitler tarafından enfeksiyona karşı vücudun tepkisi dayanmaktadır. Çocuğun bağışıklık sistemi enfeksiyonu direnir ve kan spesifik antikorlar tahsis edilir. Kandaki sayısı izin verilen seviyesini aşarsa, bir parazitik enfeksiyonun varlığı bahsedebiliriz.

Doğru tanı, özellikle nonspesifik klinik tablonun için, araştırmanın her iki tür yürütmek mümkündür. Bu hızlı iyileşme teşvik ve başkalarına enfeksiyon olasılığını azaltır erken bir aşamada hastalığı tanımlamak için yardımcı olacaktır. çocuk, ama bütün aile için değil sadece gerekli inceledi.

Çocuğun vücut pinworms üzerindeki etkisi

Pinworms olumsuz insan vücudunda birçok sistemi etkiler. Güçlü istila, özellikle küçük çocuklarda iç organların şiddetli lezyonların daha riskli. Çocuklar yetişkinlerden daha enterobioze çok daha hassastır. kıl kurdu yumurtaları mide suyu eylem tarafından öldürüldü ve yetişkinlerin durumuna geliştirilen bağırsak, içine almak değil böylece midenin asitliği, oldukça düşüktür. Buna ek olarak, çocukların kendilerini enfeksiyon sonuçlarına katlanmak zordur.

Bir çocuk yüzünden parazitlerin yaşamsal aktivitenin vücut ürünlerinin zehirlenmesi karşı alerjik reaksiyonların farklı doğası gereği karmaşık olan enterobiyaz. Pinworms onlar vücut bebeğin onları ödünç bazı vitamin ve mineralleri tüketmek büyüdükçe. Bu beriberi, yorgunluk, uyku hali neden olur. Çocuğun ruh Bozulan. Nedeniyle kendini iyi uyuyamıyorum geceleri şiddetli kaşıntı nedeniyle, sinirli ve huysuz olur.

enterobiyaz acı Çocuklar çeşitli bulaşıcı hastalıklara tabidir. Hatta hafif bir soğuk bir sürü sorun olabilir. Çocuklar belirsiz yerelleştirme, tekrarlayan baş ağrısı, karın ağrısı şikayetçi. pinworms ile enfekte kızlar, genital parazit penetrasyon riski vardır. Bu, dizüri iltihabı neden olabilir.

Şimdi pinworms getirmek için nasıl bahsedelim.

çocuk tedavi

Pek çok ebeveyn çocuk pinworms sahip olduğunu bilerek, panikliyor. Ne yapmalı? Bu nasıl bok kurtulmak için? Nasıl ele alınmalı? Birisi birisi geleneksel tıp çağrılarını, ilaçlar için eczaneye çalışır. Ve bu duruma nedeniyle önem vermeyin insanlar var. Evet, vb karşılamaktadır. soruna bütün bu çözümler yanlış olduğunu unutmayın. (Yukarıda tanımladığımız Enterobiasis semptomları) ilk çocuklarda pinworms şüphesi bebek anda bir doktora gerek. (Bu işlemler oldukça sık ebeveynlerine yapılır, ancak etkisiz) geleneksel ilaçlar dayanmaz veya döşeme yumurta önlenmesi, çocuğun bütün solucanlar anüsün kaldırmak çalışmayın. Analizden sonra doktor nihayet tanı verdi ve çocuk sağlığına parazitler meydana gelebilecek hasarları değerlendirmek. pinworms doğrudan bertarafı için tedbirlere ek olarak, çocuğun genel durumunun normale gerekebilir.

Şimdi, hazırlıkları hakkında fikir. Birçok kişi eczaneye gidip bir satın almayı tercih çocuklar için solucanlar tableti. Ancak, bunlar kontrolsüz bebeği veremez. Uzman hastaya yazar ve hasta, Enterobiasis ölçek enfeksiyon ve küçük bir hastada kronik hastalıkların varlığı vücut ağırlığına göre hesaplanan, belirli bir ilaç dozu tayin eder. tek doktor çocuğunuz için güvenli olacak aracı seçmek mümkün olacak, böylece parazitlerden kurtulmak için tasarlanan tüm ürünler, belirli kontrendikasyonlar vardır.

Tipik olarak, doktorlar pinworms Çocuklar için bu hapları reçete. Vs. "pyrantel" "Albendazol", "Devazimol", ilacın bağlı olarak, ilaç tek doz alabilir. Ne zaman ağır istilası tedavi tamamlamaları gerekir.

halk ilaçları kullanımı

Tüm halk ilaçları sadece bir çocuk doktoru danıştıktan sonra Enterobiyaz tedavisinde kullanılabilir. Onlar iyileşmesini sağlar, ancak parazitlerin kurtulmak yardımcı olmak için olası değildir olabilir. etkili tedavi eksikliği çocuk için tehlikelidir ciddi bir enfeksiyon neden olabilir. Buna ek olarak, birçok gıdalar ve otlar değişik kontrendikasyonlar var. Doktorunuz size parazitler, sadece mücadelede kullanmak üzere izin veriyorsa solucanlar gelen tabletler çocuklar için değil, aynı zamanda insanların para, aşağıdaki tarifi kullanabilirsiniz:

pinworms kurtulun 1. farklı meyve ve kırmızı sebze ve yeşil renkler yardımcı olur. Doğal olarak, onlar iyice yıkanmış kaynar su ve soyulmuş ile haşlanmış olmalıdır. Ancak bu şekilde onlar küçük çocuklar için verilebilir.

parazitleri taşımayan kabak çekirdeği, 2. yapıştırın. Tohumların yaklaşık 100 gram ezme zeytin yağı (100 mi) ile doldurmak için gerekli olan hazırlanması için, iyice karıştırın. Lapa gıda almaktan kaçınmaya sonra üç saat aç karnına yenen ve. Tedavinin gidişatı üç gün sürer, sonra, iki günlük aradan sonra, tekrarladı.

pinworms 3. tabletler tamamlayıcı pancar suyu. Bir kaç hafta boyunca aç karnına alınmalıdır.

4. Uzun parazitler için halk çare bilinmektedir - bu pelin bu. Bir yemek kaşığı doğranmış otlar da daha sonra filtre, 10 dakika için beklemeye bırakılmış, sıcak suyun 300 ml 'si içinde demlenmiş. Ortaya çıkan suyu yatmadan önce yaklaşık bir saat içilir. Bundan önce, 2 saat boyunca yiyecek kullanmamayı tavsiye edilir. Sonra pelin infüzyon aç karnına sabah alınır. Taze bir içecek hazırlamak için, ve akşam kalanını kullanmak daha iyi değil. Tedavinin gidişatı dört gündür.

soğan ve sarımsak - pinworms 5. İyi bir çare. Ancak, ihtiyaç duydukları küçük çocuk dikkatle yorumlanmalıdır.

Geleneksel tıp tarafından bebek sindirim ve kronik sindirim hastalıkları olan herhangi bir sorun varsa başvurmak lazımdır.

Psikolojik yardım bebek

solucanlar Tabletler çocukların parazitlerin kurtulmasına yardımcı olmak, ancak çocuğun tedavisi şuna durmamalıdır. pinworm doğrudan bertaraf yanı sıra, aynı zamanda psikolojik destek içermelidir. Çocuk için, tüm okul öncesi bilmektir, özellikle solucanlar enfeksiyon ciddi bir stres olabilir. küçük adam bile diğer çocuklarla kurtarma oyundan sonra, utangaç korkuyor, kötü uyku endişe başlar. Bazı çocuklar panik içinde, evcil yemeye reddeden kirli ellerin korkuyorlar. kimse bağışık olduğu bir hastalık - ona korkuların üstesinden yardımcı olmak için, ebeveynlerin Enterobiyaz çocuğa açıklamalıdır. Kendini suçlama. Çocuklar tüm hijyen kurallarına uygun olarak yeniden enfeksiyon riski çok küçük olduğunu söylemek gerekir ve korkmamalı.

Nadir durumlarda, çocuğunuzun çocuk psikolog yardım gerekebilir. Ebeveynler kendi başlarına çocuk sakin olamayacağını anlamak, bu bir uzmana danışmak en iyisidir.

hastalık önleme

Herhangi hastalık tedavi için daha önlemek daha kolaydır. Bu kural enterobioze için geçerlidir. Eğer önleyici tedbirler almak yoksa tabii ki, etkili bir şekilde tekrar tekrar vardır, pinworms, tedavi hapları, bebek rahatsız. Ayrıca, hastalığın önlenmesinde çocuğu değil, aynı zamanda bütün ailesini sadece katılmalıdır. Periyodik olarak, sen pinworms belirlemek için test edilecek gerekir: anüsten bir kazıma almak veya analiz için kan bağışı için. Bu çok daha kolay olacaktır sorunla başa çıkma sonucunda, erken bir aşamada hastalığının tespit edilmesine yardımcı olacaktır. Bebek sadece pinworms gelen hapları atandı ve hızlı bir şekilde parazitlerden kurtulmak.

Çocuk özellikle yemekten önce, sabun ve suyla sık sık ellerini yıkamak için ne kadar önemli açıklamak gerekiyor. tırnaklarını ısırma, yalama ve parmaklarını emen kırıntıları vazgeçirmek için deneyin. ihtiyaç saflığı evinde dahil ve yetişkinler korumak için. Islak temizleme, sokakta halı ve perdeleri nakavt, nevresim sık değiştirmek - tüm bu pinworms mükemmel bir önlenmesidir. Yatak yüksek sıcaklıkta yıkanmalıdır. yıkayarak, hem de iç sonra, demir demir emin olun.

Özellikle dikkat gıdaya ödenmesi gerekmektedir. Tüm meyve ve sebzeler akan su altında iyice yıkanmalıdır, bu cilde onları temizlemek için en iyisidir. Çilek, kuzukulağı, marul arzu kaynar sıcak su. Enterobiasis önleme havuç, ceviz, pancar, sarımsak, çilek yiyor.

Çocuk o zaman altlarında kir toplamaz, kestirme çivi ihtiyacı var. Günde iki kez, çocuk yıkayıp için emin olmalıdır. Bu narin cildi zarar verebilir öfkeyle eşek çocuk ovmak gerekmez, ve çocuk uzun yüzmek istemez.

Bir çocuk solucanlar nedeniyle tedavi ediliyorsa, gecenin yeniden enfeksiyonlarını önlemek için o sıkı lastik bant ile şort giymek zorunda kaldı. Bu yatak, pijama, ellerde parazitlerin girmesini önler. Tedavi sırasında tedavi edilmesi zor olan tüm yumuşak ve diğer oyuncaklar, kaldırmak için daha iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.