Ev ve AileÇocuklar

Çocuklarda kabakulak belirtileri bilmek gerekir nelerdir?

En yaygın çocukluk çağı hastalıkları biri - kabakulak veya kabakulak olduğunu. Bir çocuk olarak ona uğramış yoksa yaş 2 ile 14 yaş arası çocuklarda, yetişkin hasta alabilirsiniz çoğunlukla oluşur. su çiçeği durumunda olduğu gibi, kabakulak yaşam için güçlü bir bağışıklık sonra devam. Çocuk daha genç olduğuna inanılmaktadır, o kadar kolay hastalığı taşır ama doktorlar aşı olmak daha iyidir öneriyoruz. Bu hastalık son derece bulaşıcıdır ve havadaki damlacıklar yoluyla bulaşır. Bu nedenle, ebeveynler bilmesi gereken kabakulak belirtileri diğer enfeksiyonları ile karışmaması için böylece çocuklarda. Çoğu zaman çevrede virüs uzun süre yaşayamaz çünkü, hasta bir kişi ile doğrudan temas yoluyla bulaşabilir.

önlemler ve korunma rağmen, henüz çoğu kez çocuklarda kabakulak teşhisi. Onun belirtileri çok yaygındır ve başka bir şeyle karıştırmayın zordur. kabakulak ana özelliği - iltihabıdır tükürük bezlerinde. yutma konuşma zorluğu ağrı yoktur, çocuk zordur ağzını açmak. Ağrı çiğneme sırasında özellikle sık işitme azalır, geliştirilmiş, kulaklarına verir.

Bu çocuklarda kabakulak belirtileri tanımak kolaydır. Etkilenen çocukların fotoğraflardır kulaklarının arkasında ve hatta çene altında, boyun şişmiş ne kadar gösteriyor. Tümör küçük olabilir, ama bazen kulak memesi ileri ottopyrivayutsya. Bu alanlarda cilt gergin ve parlak olduğunu. Bazen sadece bir tarafta bezi iltihaplı. Bu bir çocuğun bütün sıkıntıya yol açar, yemek ve konuşmak, başını çevirmek zordur, bir orada ağız kuruluğu ve ağız kokusu.

Başka hangi çocuklarda kabakulak belirtileri görülebilir? Hastalık genellikle 39 dereceye kadar sıcaklık güçlü bir artış ile genellikle başlar. Hasta kötü baş ağrısı, genellikle kusma bir zayıflık vardır. o çiğneme ve yutma acıyor çünkü Çocuklarda, iştah azalması. Hijyen gözlenmemiştir zaman kolaylıkla ağız ve diş mukoza zarının enflamatuvar hastalıklar ortaya çıkar.

Çocuklarda kabakulak belirtileri genellikle 7-10 gün içinde uzağa belirli tedavi olmadan gidin. Ama yine de, hastalıkla ihtiyaç doktora başvurun ve tüm emirlerini yürütmek için. Sonuçta, kabakulak kendi içinde tehlikeli değildir, ama komplikasyonlar tarafından o neden olabilir. Bu genellikle erkeklerde ortaya çıkar: kısırlığa yol açabilir testis, iltihap veya atrofi. Olası komplikasyonlar domuzlar da aseptik menenjit, ensefalit, tiroid bezi ve pankreas hastalıkları sayılabilir. yetersiz tedavi ile de sağırlık iltıhaplarının veya çürüğü gelişebilir.

Eğer çocuklarda kabakulak belirtileri fark ederseniz nedenle, dinlenme ve yatak istirahati olan hastalarda sağlamak için gereklidir. iltihaplı bezlerinin alan Ihtiol yağlanması ve gereken bir sıcaklık, sıcak varsa mavi lamba ya da kuru sıcak kompres. Sen kafur yağı ile iyi, yağ kompres yapabilirsiniz. Boyun sıcak tutmak gerekir. ağız hijyenine unutmayın - Düzenli soda çözeltisi ile durulayın ve dişlerinizi fırçalayın gereklidir.

Çocuğun durumunu kolaylaştırmak için, örneğin "difenhidramin" ve "Suprastin" olarak Ona ilaç verebilir. onlar harekete geçmezsek bir virüs ve tek nedeniyle alt dokunulmazlığı bozulmaya neden olabilir: antibiyotik almayın. Hasta, tam beslenmelidir. daha kolay gıda sıvı halde verilmelidir yemeye yapmak. ıhlamur, adaçayı ve nane: Ayrıca, canlandırıcı vitamin ve bitkisel çaylar alabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.