KanunDevlet ve hukuk

Çocuk bakımı için yararı nedir. Nasıl ücrettir

1 Ocak beri 2013 yürürlüğe girmiştir gerçeğine ilişkin tahakkuk için yeni kurallar bebek 1 teslim edilene kadar, yönetmelik işveren o zamana kadar çocuk bakımı için ödenek öder koymak numara 255 altında Rusya Federasyonu kanunlarına yapılan bazı değişiklikler, 5 yıl. Bu çocuk bakımı sağlayan, zamanında ve yasa tasarlanmış bir tatil uygundur ebeveynler, biri için yapılabilir. Bir vatandaş resmen herhangi işyerinde kayıtlı değilse Bu durumda, bu ikamet onun yerinde bulunan yerel sosyal güvenlik teşkilatlarının avantajlarından yararlanabilir. Bu vatandaş herhangi almayacak olsanız da unutulmamalıdır işsizlik faydaları.

fayda sağlamak amacıyla nasıl

gerekli belgeleri dosyalama sonra tazminat konusunda karar genellikle on gün içinde alınır. periyodunun hesap vatandaşlarının sosyal koruma çıkarlarını temsil eden yetkili organa belgelerin teslimi ile başlar. Çalışan günün azaltılmış modunda iş evde hem de dışarıda fonksiyonlarını yürütmektedir durumda, ödenek çocuk bakımı normal seyrinde sağlanır. En kısa sürede belgeler yetkili personel tarafından gözden geçirilecektir olarak, hastalık izni işaretlenmiş ertesi gün ödemek için başladığı, tahakkuk faydaları yaptı. Böyle bir belge analık verilir.

ödenek çocuk 1,5 yıl döner gününde kesilir. İki veya daha fazla bebek kez ebeveynlerin bakımı, unutulmamalıdır ödemelerin büyüklüğü bakımı için eklenecektir. Ancak, pay bırakarak toplam miktar çocukların bakımı için, ortalama kazanç belirtilen tutarı geçemez. Ama alınan miktar ödeme toplam asgari orandan az olmayacaktır.

çocuk bakımı için maaş ödenmesi için prosedür

Bebeğin doğum tarihinden itibaren altı aydan daha geç bunun için bakarsak Halen faydaları, çocuk bakımı için kullanılabilir. tatile hakkında konuşursak, bir bütün olarak ya da küçük parçalar halinde bir kadını kullanmak hakkına sahiptir. Anne ayrılan tatil kesintiye ve işyeri çıktım, o zaten ödemeleri almaz. Bir kadın kısmen aldı eğer bırakın ve sonra işe gelmek, ama sonra sonra o kılavuzun devamındaki alma hakkına sahiptir, bunu devam ettirmek istiyor unutmayın. işveren devletten koydu meblağlar alma şansını mahrum etmez yer part-time, olduğu izin yükümlüdür.

Gerekli belgeler Sosyal koruma otoritesine teslim edilecek

Bir yapmak için çocuk bakımı için aylık ödenek Bir buçuk yıl ikamet aşağıdaki belgeler yerinde sosyal koruma organları ihtiyacı kadar:

  • üzerinde deyimi bir izinli çocuk bakımı ve ilgili faydalar hesaplamak için;
  • başvuranın pasaportunun bir kopyası;
  • Bebeğin doğum belgesi;
  • 1.5 yıla kadar bir çocuğa bakmak için izin vermek için işverenden düzenin kopyası;
  • ebeveyn kayıtlı değil ve işsizlik ödeneği almaya olmadığını bildiren İstihdam Servisi, yetkili makam tarafından bir sertifika;
  • fayda sigorta fonundan bir sertifika diğer ebeveyne almaz.

Gerekirse, yetkili makam işçiler bazı ek belgeler talep etme hakkına sahip, unutmayın. Bütün kağıtlar zamanında tahsil edilecektir çocuk bakımı için faydaları Tahakkuk sadece yapılacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.