Yiyecek ve içecekSalata

Cips yiyen ayçiçeği: tarifi. Ayrıca cipsli diğer aperatifler

Patates cipsleri, belki de, vücudun tüm olağanüstü zararlı olmasına ve mantıksızca yüksek bir fiyata rağmen neredeyse herkes tarafından sevilen ürün. Fişlerin, bir kilogram bir maliyetle yalnızca bir patates satmak için başarılı bir girişim olduğuna dair hiçbir şey için değil. Elbette cips yiyen her gün buna değmez, ancak bazen doktor tavsiyelerini ihmal edebilir ve kendiniz ve ailenizi akşam yemeği için bir salata hazırlayabilirsiniz. Ve salata bayramında, tarifi aşağıda verilen cipsli ayçiçeği en çok.

Salata ayçiçeği: pişirme

Tavuk filetosunu (300 g) ince kıyılmış ve tereyağı veya bitkisel yağda pişene kadar kızartın. Daha fazla beslenme şekli, kanatlı eti, çift kazan içinde pişirmek gibi, ısıl işlem yöntemidir. Haşlanmış yumurtaları (3 parça) büyük bir ızgarada pişirin. Aynı şekilde haşlanmış havuç ile (1-2 parça) aynı şeyi yapın.

Soğan veya pırasa kaşığı yarım mısır, taze mantar (300 g) - ince tabaklar halinde kesilir. Bazı insanlar, bir bileşen olarak turşu mantar kullanmayı tercih ederler, ancak ne yazık ki, tatları arzulanan bir şey bırakır. Şampanya ve soğan pişinceye kadar tereyağı ile tavada kızartın.

Düz bir geniş çanakta, 2-3 salata yaprağı koyun - onlar çiçek yaprakları rol oynayacak. Yukarıdan başlayarak, talaşlı bir ayçiçeği hazırlamaya başlayın ; tarifi tabakaların ve mayonezlerin dönüşümünü gerektirir. İlk önce bir daire şeklinde tavuk filetosu düz bir tabaka bırakın ve üzerine - havuç. Sonra kızarmış soğan ve rendelenmiş yumurta ile champignons dönüş gelir.

Ama sadece basit bir katmanlı salata olana kadar. Bir fıstıklı salatalık Ayçiçeği haline getirmek için, tarifi oldukça sofistike bir dekorasyona ihtiyaç duyuyor. Bir salata bulunan bir çanağın üzerinde, oval çipleri (bir kural olarak, ideal olarak pringlets cipsi) koyun böylece bir çiçek yaprakları temsil eder. Üst tabaka (yumurta ve mayonezden sonra ne gelir) için konserve mısır tohumlarını kullanın. Onları elle ve özellikle sanatsal bir şekilde yaymak - bazı turta yüzeyinde yapılan bir örgü şeklinde yaymak. Her boş eşkenar dörtgen (yaklaşık 2 cm'lik bir kenarı olmalıdır) boyunca zeytin kesiminin yarısını yerleştirin. Ayçiçeği tohumlarının rolünü oynamak için zeytinlere rastlanır. Bu arada zeytinler yerine taze siyah frenk üzümü çilek kullanılıyorsa bu salata daha egzotik bir tat alacaktır.

Ama şimdi, çipleri olan bir salata Sunflower gibi bir yemekle tanıştığınızda, tarifi prensip olarak oldukça basit, aynı cipsin yardımıyla gerçekleşebilecek diğer mutfak fikirlerinden bahsedelim.

Öncelikle, bu tarifi için ayçiçeği yemek etmek hiç gerekli değildir. En sevdiğiniz salatayı (evet, aynı yengeç bile olsa) benzer bir güzelliğe dönüştürebilirsiniz.

Büfelerde cips üzerinde her türlü çerez için mükemmel bir seçim . Öncelikle, bir salata hazırlayın (zeytin, pancar, deniz kokteyli, peynir sarımsak kütlesi vb.) Ve daha sonra fiş için bir çorba kaşığı sade bir şekilde koyun. Bütün bunlar düzgünce marul yapraklarıyla süslenmiş geniş bir yassı tabak üzerine yerleştirilmiştir. Ancak, bir nüans var. Patates cipsi çok hızlı bir şekilde mayonez ile ıslatılmış ve yumuşak hale gelir, bu yüzden bu aperitifler doğrudan masaya servis için hazırlanmalıdır.

Balık aperitifleri için cipsler de uygundur. Örneğin, hava patates cipsini "Rus patatesleri" alıp her chipsen için az miktarda kırmızı havyar koyabilirsiniz. Aynı "Moskova Patates" veya "Estrella" yı aşağıdaki gibi kullanın. Küçük ince dilimler halinde hafifçe tuzlanmış somon dilimleyin, cips üzerine koyun. Ve her birinin üst kısmında, mascarpone'dan bir "rosochka" mutfak klozet yardımı ile yaparsınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.