SeyahatSeyahat İpuçları

Cheboksary Rezervuar: açıklama, balıkçılık, fotoğraf

Cheboksary rezervuar Novocheboksarsk, Chuvashia Cumhuriyeti'nde yerleşik aynı ad HPP baraj tarafından oluşturulan. hidroelektrik inşaatı hala tamamlamak olamaz nedeniyle bölgeler arasındaki çelişkiler, ancak, 1968 yılında başlatıldı. Şu anda, etrafında 63 m hidroelektrik çalışır.

üzerinde bir rezervuar var Volga Nehri. Coğrafi olarak o Nijniy Novgorod bölgesi, Çuvaşistan ve Mari El Cumhuriyeti aittir.

kısa açıklaması

Cheboksary su havzası Volga-Kama kademeli dizinin bir parçası. Başlangıç doldurma 1980 ifade eder ve tamamen 1982 yılında oluşturulan, en fazla 2 milyon kilometre kare, uzunluk ve rezervuar alanı - yaklaşık 340 km. . Yolcular, ağırlıklı olarak turizm ve kargo yollar için 35 m gezilebilir - genişlik gelince, en yüksek yükseklik 16 km ve derinliği arasında değişmektedir.

hazne oluşumu sürecinde köy Korotnev altında kaldı. Tamamen 15-20 gün süreyle su ile değiştirilir. Cheboksary hazne seviyesi 68 m (şu anda 63 m) seviyesine yükseltilebilir, ama daha fazla 350 bin. Ha sel. Sonra Nizhny Novgorod ve diğer endüstriyel merkezlerini tehdit olacaktır.

sorunlar

Volga örtüşme hemen Kasım 1980'de haksız olarak karar kabul edilmektedir. Nehri ve böylece tüm uzunluğu, güney alt noktasına kadar Tver bölgesinde kökenlerinden, rezervuar olaylar dizisidir. Onların değişim özellikle bölgenin ekoloji ve su kaynakları üzerinde olumsuz etkileyemez.

Cheboksary Rezervuar çam ormanları, meşe ormanları ile çevrilidir. Ancak bu güzel ormanlar ahşap büyük kayıplara yol açan, sel sırasında muzdarip. Aynı zamanda yabani çilek bitkileri ve mantar hasatta düşüşü görülmektedir.

Ve net bir çıkış seçenekleri Böyle pike, levrek, karagöz, hiçbir şekilde tatlı su balıklarının türlerinin habitat kirlenme sorunu çözmek için. Su alan kirliliğinin temel sorunları çözmek için çalışmalar ve önerileri tasarım 2006 başlarında yaklaşık 100 milyon ruble harcadı. Ana çözülmesi gereken problem, - hazneye bitişik alanlar su dolu olan.

Cheboksary Rezervuar: Balıkçılık

Burada tüm sene boyunca mümkündür öncelikle balıkçılık için cazip Rezervuar. Bu ilginç: tarıma zararlı olanı, balıkçılar büyük yardımı vardır. ağaç gövdelerini Çürümüş, sulak bazı balık türlerinin için favori habitat vardır.

Rezervuar Cheboksary -. Habitat pike, asp, sudak, levrek vb Bunlar isteyerek cezbedicileriyle veya nezatseplyayka yakalandı. Onlar ağaçların dişli bozmak veya yakalama çöpü toplamak için değil, böylece kullanmak daha uygundur.

en başarılı balıkçılık yerleri yırtıcı balıkların bir sürü bulunursa kabul mahalle Makarieva manastır. Levrek ve turna ağız büyük topluluklar halinde toplamak Kerzhenets nehir ve iplik üzerinde yakalamak için uygundur.

Nehir Sundovik - - Volga Sağ kolu pike çeşitli türler için favori bir yerdir. Bir balıkçı tutkunları bu düşmanların bütün sürünün bu yerlerde yakalayabilirsiniz unutmayın.

turizm

rezervuar topraklarında balıkçılar için geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır, her biri birkaç rekreasyon merkezleri vardır. Bu kiralık mekan, dişli ve diğer ekipmanlar. Ayrıca, balıkçıların her avınızı edebilirsiniz.

evlerden çadır ve kamp ile basit yerlere imkanları ile - ikamet yerlerinde konfor seviyesi. Bazı Dinlenme Açık düzenli tematik dersler balıkçılık tutkunları için düzenlenmektedir. Cheboksary Rezervuar her yıl çok sayıda insanın ziyaret ediyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.