Gıda ve içecekŞarap ve alkollü içkiler

Aperitifler - bu nedir? Ne içecekler aperatif olarak servis edilebilir?

sözcük "aperatif" Şüphesiz herkes duydu sonra. Bu nedir? Herkes bunu bilir. Aperatif - oldukça zayıf alkollü içki yaklaşan bayram için onların susuzluğunu ve ayarlamak için söndürülmesi amacıyla, bir yemek öncesi görev yaptı. Böyle limon dilimleri, zeytin, badem ve diğer şekilde, atıştırma zarar gelmez fındık çeşitleri. Alkol içermeyen nektarları ve içecekler: şarap ve alkollü ürünlerin yanı sıra, diğer aperatif vardır, unutulmamalıdır.

İkinci soda, soda, mineral ya da sıradan bir soğuk su beslenebilir gibi. limon, greyfurt, domates, üzüm (çok tatlı) En aperatif nektar için tercih edilir. Yine aynı şekilde uygun turuncu, nar, Birch. artan popülaritesi vermut kazandı. Pek popüler aperatif olduğunu. Birçok, o zaten fantezi yakalamak başardı. Yemekten sonra bir aperatif sunulmadığını anlaşılmalıdır.

üç grup

Karışık, tek, hem de kombine: yemek öncesi sunulan içecek üç kategoriye ayrılır. isimleri kendileri için.

İkinci bir şey itibaren sadece oluşan aperatif içerir. Örneğin, sadece şampanya, vermut veya daha fazla sağlam bir şey.

kombinasyon meze olarak, örneğin, şarap, maden suyu ve nektarı için, eş zamanlı olarak getirmek içecekler birkaç çeşit temsil eder. Tabii ki, bütün bu farklı yemekler servis edilmektedir. Votka, konyak ve şarap - bir bardak su - cam, nektarlar - yığınlar, şampanya - kadehler. Bütün bunlar bir tepsiye duruyor ve herkes ne o seviyor sürebilir. Şarap - aperatif, iyi ziyafetler için uygundur. Böyle etkinliklerde alkollü içkiler olmak zorunda.

Ne muhtemelen anlamda açıklamaya yapmaz, karışık meze olduğunu. anlaşılacağı adı tüm açıktır. Onlar her türlü içecek bir karışımıdır. Genellikle oldukça lezzetli çıkıyor. ilk etapta karışık aperatif için tatlı şarap veya kokteyl değildir.

en iyi aperatifler

misafirler sadece masaya gelmeye başlıyor yemeğin başında, önce genellikle aperatifler görev yaptı. Onlar bezle örtülü küçük bir tepsiye, durmak.

o bir aperatif olarak ne hizmet ediyor? Akşam yemeğinden önce, biraz votka, konyak, sıcak likör, viski ve cin sunabilir. Akşam yemeği için uygun güçlü pahalı şaraplar. Ayrıca bitters edilir. Uzmanlar ideal bir aperatif vermut, buz ile verilen meyve maden suyu veya meyve suyu seyreltmek olduğunu söylüyorlar.

içecekler büyük bir seçim

Genellikle gıda herhangi şekersiz içecekler servis edilebilir. Bunlar ayrı ayrı veya karışık halde sunulabilir. Bugüne kadar, aperatifler ilgili hiçbir çok sert kurallar vardır. Bu tür bir içecek verilir ve şampanya, konyak ve armagnac ve likörler, konyak, ve şarap gibi. seçim yeterince büyük, Katılıyorum. İçecekler, doymuş ve güçlü ve su ya da meyve suyu ile seyreltildi düşük alkollü ikisi de olabilir. Genel olarak, seçenekler çoktur. Aperatif - genellikle yemekten önce restoranlarda servis edilen içecek. Sen prestijli kuruma gidiyor, bunun farkında olmalıdır.

aperatif hakkında daha fazla bilgi

Soğuk havada, aperatif olabilir: zımba, küçük fincanlar (azami 50) 'de "mocha" olarak adlandırılan sıcak çikolata votka, cam (50-100 g) yapılan küçük bardak şarap, GROp düşündü. Eh, ikincisi tahtadan yapılmış bardak verilmiş olduğunu. Seramik bardak gibi uygundur.

Eğer misafirler gerçekten iyi bir izlenim bırakmak istiyorsanız, aperatif olarak onları şeri veya vermut sunmalıdır. O ne muhtemelen herkes bilir. Birinci ile ilgili olarak, bir ana yemek olarak hizmet çorba, ilave bile getirilir. Önemli noktayı hatırlamak değer. Sherry eklenir çorba, iyi gider siyah fasulye. Birincisi, genellikle bir sürahi ile doludur sıcak içecek. Ve sonra arada V. şeklinde küçük kadehler içine dökülür, şeri uzun süre dekanterde duramaz. Diğer içecekler farklı şekillerde bir tepsi olabilir - buz güzel küçük bardak içinde, veya soğuk veya meze için özel bir tabakta ya. Sen misafirler mutlu etmek için bu kurallara uymalıdır. Aperatifler ne kadar önemli, anlaşılmalıdır. Bunu nedir, bilirsiniz.

börek kapları

tepsiler gelince, onlar küçük olması gerekir. konyak olarak 35-50 g bir maksimum için uygun alkollü aperatif gözlük için, o zaman armut biçimli 25-30 g büyük gözlük getirmelidir. Aromalı ve tatlı şaraplar Üstelik içki ağzına kadar doldurmak olmamalı Maderna '75 bardak döküldü. sofra şarapları uygun lafitnye ve Ren kadehler için. karışık içecekler gelince, onlar içinde, bir başka deyişle, geçiş anahtarı servis kokteyl cam.

aperatif için mezeler

misafirler yavaş yavaş olacak ve bazı gecikme varsa, içecekler aperatifler ile birlikte, günümüze kadar gereklidir. Ama bazı durumlarda, küçük kanape (minik sandviç) 'de, örneğin tuzlu badem, meyve, kavrulmuş fındık için, yeterince almak mümkün değildir yalnızca ne göndermek için izin verilir. Ve biraz daha basit bir şey sunabilir. Örneğin tuz yapışır. Bu aperatifler olduğunu - Bazı öğünde en önemli şey olduğuna inanıyoruz. herhangi eğitimli bir kişi farkında nedir. Bu nedenle, misafirlerin hayal kırıklığına ve herkes sadece iyi izlenimler bıraktı böylece en üst düzeyde bir şölen tutmamaya denemelisiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.