SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Çeşitli formlarda kene kaynaklı ensefalit belirtileri

Viral bir hastalık, keneler tarafından uyarılması ve (merkezi ve periferal hem de) sinir sistemine zarar gerektirmektedir - bir kene kaynaklı ensefalit. Semptomlar forma bağlıdır, ancak zamansız tedavi kaçınılmaz sonuçta felç veya ölüme neden ciddi komplikasyonlar gelişecektir.

Keneler orman alanlarında ılıman iklime sahip bölgelerde yaşamaktadır. Kene ensefalit tarafından ısırılan sonra en sık gelişir tayga kene, Asya ya da Avrupa ortak orman kene. Hastalık, mevsime ile karakterize edilir. enfeksiyöz ajan faaliyeti muazzam artar zaman Enfeksiyon ilkbahar ve yaz aylarında gerçekleşir. Virüs ısırık ve daha sonra kan emici anındaki gibi hasta ineklerden elde edilen ham süt kullanımı vücut girer.

kene kaynaklı ensefalit belirtileri

Kuluçka süresi bir ila iki hafta kadar sürebilir. ilk aşamalarında hasta kas zayıflığı, sıcaklık, mide bulantısı, titreme, uykusuzluk önemli bir artış vardır. Sonra keneyle taşınan ensefalit belirtiler elbette bilinç kaybı olabilir, bir duygu hayrete düşürdü var, kas ağrısı ile geliştirilmiş, hiperemi göğüs, yüz, boyun tamamlanmaktadır. Hastalık ilerledikçe devlet komaya yakın hale gelir.

kene kaynaklı ensefalit Formlar

Tıpta, öncü sendromu ile karakterize edilir, her biri hastalığın beş şekli vardır. Ateşli formu muhtemelen en uygun seyretmekte ve kurban zamanında aşı olduğunu hızlı bir iyileşme sağlanır vardır. Ateş halsizlik, bulantı, baş ağrısı, ardından üç ila beş gün sürer.

en yaygın enfeksiyonlu süreç meningeal şekilde meydana gelir. Bu durumda kene kaynaklı ensefalit semptomları şiddetli baş dönmesi, kuvvetli baş ağrısı, göz lezyonları, kusma, uyuşukluk ve uyuşukluk ortaya. Bu hoş olmayan etkiler, tüm tedavi süresi boyunca devam etmektedir. sıvı örnekleri için yapılan çalışmada, proteinin bir çok ortaya.

son derece ciddi ile karakterize olan bir hastalık Meningoentsefalicheskaya formu. Hasta halüsinasyonlar, gözlenen ajitasyon, deliryum, nöbetler, uzaysal kaybı. parezi, miyoklonus, serebellar sendrom hızlı bir gelişme yoktur. kene kaynaklı ensefalit otonomik merkezleri etkiliyorsa, kan mide kanaması sendromunun bol kusma orada eşlik ediyor.

Oldukça sık hastalığın poliomieliticheskaya formunu teşhis. Hasta insanların uzuvlar, halsizlik zayıflık aniden ortaya şikayetçi. Parezi boyun ve omuz gelişebilir. kene kaynaklı ensefalit belirtiler hızla ilerliyor ve zamanla yapılmazsa eğer 2-3 hafta sonunda, aşı gelişmesidir kas atrofi.

hastalığın son şekli - poliradikulonevriticheskaya - belirgin lezyonlar ve periferik sinir kökleri, gövde ve eller, duyarlılık bozukluğu bir olasılık dağılımı alt ekstremitelerde flask felç.

ilk yardım

kene kaynaklı ensefalit şüphesi varsa, bir kişinin bulaşıcı başvurdu. Virüs bağırsak, mide, karaciğer bozulmasına neden olduğu için hasta uyumu, sıkı diyet reçete. her gün uygulandığında intramüsküler homolog razovo gammaglobülin.

kene kaynaklı ensefalit önlenmesi

niteliğine giderken ilköğretim dikkatli unutmayın. kene ısırmalarına karşı korunmak için, bacaklarını ve kollarını kapsayacak giysiler giymek, böcek kovucu kullanıldığından emin olun. Onun en etkili yolu virüsüne karşı korumak için - aşılama.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.