SağlıkTıp

Epileptik nöbetler: Bir hastalık şüpheleniyorsanız ne yapacağını

Bir kişinin epilepsi hasta olup olmadığını belirlemek ve geçmesi ancak psikiyatrist veya nörolog nasıl gördüğünü belirleyin. Kendi tanı kendinizi veya sevdiklerinizi koymak çalışmayın. Çok ciddi. deneyimsiz bir kişi epilepsi ile karışabilir daha zararsız ihlalleri bir sürü vardır. Bu nedenle, ayırıcı tanı - ilk şey hekim düşünmek. Nedir nöbetler ve bir bütün olarak bir hastalık mı? Ne hastalığınız akrabalarını bilmek gerekir?

Bu "yakalamak" saldırı zordur

Epileptik nöbetler doktorun ofisinde nadiren görülür. Bu nedenle, "tanıklık" psikiyatrist ne olup bittiğini anlamak ve doğru tanı koymak için yardımcı olacaktır. Gördüğünüz Yani eğer epilepsinin bir saldırı akrabası, doktorun tüm ayrıntıları anlatmak için emin olun. Kişisel gözlem hastaya çok yararlı olabilir.

Değil epilepsi ve şeker hastalığı?

Bir nöbet veya ona benzer bir şey yaşadı herhangi bir kişi, yardım almalısınız. insanlar kendini biraz zaman oldu bilinçsiz veya kayıp kontrol için olduğunu söylerseniz, onların görüşlerini göz ardı edemeyiz. Belki hasta değildir ve nöbetler - bu sizin ilgili değil. Örneğin, bölüm vardır bilinç kaybı şeker hastası kişilerde.

destek grubu ile

Tek başına doktora gitmek gerekli değildir. Bu durumu hakkında tüm hatırlıyorum bile, en yakın insanlar daha gördük ve bunlar belirli BİLGİLERİ doktoru vermek mümkün olacağını hep olasılığı vardır. Belki de nöbet önce oldu ve bu onu takip hatırlıyorum. kişi her zaman tüm bu özellikleri hatırlayamıyorum, ancak bunlar çok önemlidir.

doktor soruları

Epileptik benzer bir uyum, uyku, alkol veya ilaç eksikliği tetiklenebilir. Ve bu epileptik sendromu ve çok başka bir durum olacaktır. Ayrıca, doktor koşullar nöbet ne vardı altında soracaktır, ne kadar sürdüğünü, hemen başlatmak isteyip adam hasta diğer uzmanlar var mı tedavi edildi ve ne ilaç almaya, bir kez bir ömür boyu olup olmadığı, oturma pozisyonundan ayağa kalktı sonra. İster kendisi bitkin veya nöbet sonrasında karıştı hissetti. Tüm bu ayrıntılar çok önemlidir.

objektif araştırma

Beyin cihazının yardımı ile incelenmesi gereklidir MRT, bu , bir tümör veya sinir sisteminin bulaşıcı bir hastalık olarak olayları önleyecektir. Çünkü bu durumlarda, antiepileptik ilaçlar işe yaramaz. Ayrıca böylece nöbet eğilimi ortaya beyin faaliyetinin ihlal olup olmadığını gösteren, ensefalogram etmez.

Nasıl nöbetler vardır?

Epileptik nöbetler bilinç kaybı ile veya onsuz kasılmalar vardır. Bu durumda, görünür öncesinde baş dönmesi, bir aura denilen. Onun kişinin sırasında hezeyan her türlü yaşayabilirsiniz. Ciddi bir saldırı komaya geliştirmek yapabiliyor olarak, kişi bir süre sonra cilt bile mavi dönüşebilir, soluk döner. yanıt vermiyor çevreleyen. bir saldırının ardından, çoğu zaman tanı yardım sadece insanlar tarafından olabilir, bu yüzden de amnezi gelişir.

Epilepsi - korkunç tanı. Ama bir nöbet yeterli tedavi ile birçok sadece bir kez olur. Hasta ömrüne sahip ve geleceğin korkmuyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.