Entelektüel gelişimiMistisizm

Carnelian taş: fotoğraflar, özellikleri ve değer

Carnelian taş veya carnelian - doğal mineralli güzel portakal rengi. Bu bugünkü adının ne olduğunu kelime dan bilinmemektedir; Bilim adamları dönem "carnelian" arka Antik Roma döneminden ve Latin kelime "eti", "kiraz" veya "Dogwood" tarihleri düşündürmektedir. Her durumda o eski insanlar adında mineralin harika rengini yansıtacak şekilde çalıştı açıktır. Firavunlar Mısırlıların günlerde sıkıca yaşlanma vücudu güncelleme ve canlılık kazandırmak amacıyla yeteneğini inanarak, bilezik ve kolye şeklinde akik giydi. Gelen Mısır "Ölüler Kitabı" turuncu maden ölümden sonra yaşam için bir "sihirli zırh" sağlamaktır ölünün mezarlara koymak için gerekli olduğu söylenir.

fiziksel özellikler

Taş carneol bir köşeli bir kristal sistemi ve (kuvarsa benzer şekilde) referans numarası 7 Mohs sertlik ölçeğinde ile karakterize edilir. O kırmızı kalsedon çeşitliliği. Daha önce kalsedon benzer tonları öfke ve sakin yatıştırmak yardımcı olduğu düşünüldü. Kırmızı ton demir oksit içeriği yüksek kaynaklanmaktadır.

Taşlar saf turuncu renk ve aynı paletinin Diğer renkler kalıntılar olabilir. Muhtemelen, en iyi carnelian diye hafif bir açıklama güneşin direkt ışınlarından altına koymak için kabul edildi Hindistan'dan ihraç etti. ultraviyole ışık altında kahverengi adet kırmızı ve turuncudur.

Cilalı taş bakmak ve cam parçalarının hissediyorum.

metafizik doğa

Carnelian - taş özellikleri doğrudan kendini tanıma ve artan konsantrasyonu ile ilişkilidir. Bu toplumda dedikodu ve önyargı ile ilişkili anksiyete kurtulmak için kişiye yardımcı değil, aynı zamanda özgüvenini artırır ve iş önemli bir ilerleme sağlar. Akik taş aynı zamanda gereksiz saldırganlık ve vahşet de bunu vermiyorum, onun sahibi cesaret ve cesaret aşılamak mümkün olduğuna inanılmaktadır.

Carnelian yaratıcılığın gelişmesidir. Negatif enerjinin her türlü gidermek ve pozitif sıvıları çekmek için eşsiz temizleme özellikleri, yeteneği vardır. Bu mineral kendi yaşamları üzerindeki kontrolü kaybetmiş hissediyorum insanlar için özellikle yararlıdır. tüm çabalar boşa gider ve o önünde iyi için hiçbir umut olmadığını düşünüyorsanız, akik takı veya aksesuar giymek mümkün olduğunca sık deneyin.

onun sahibi akik taşı (fotoğraf) aşmak için yardım etmedi böyle bariyer yoktur. Özellikleri ve mineral portakal önemi onun metafiziği önceden belirlemek: kapılarını açıyor ve en iyi oranlar sunuyor o planlardan sapma izin vermez, yaratıcı ve örgütsel yeteneklerini dengeler. başkasının merakı adresinin derin düşüncelerini korur ve hiçbir düşmanca insanlar onun güvenli zihinsel engeli aşmak mümkün olmayacaktır - dışarıdan olumsuz etkisinin korkuyorsanız, bir Carnelian giyerler.

Cesaret ve İlham

en güçlü korkuların biri ise - toplum içinde konuşmak, gerek insanların büyük bir kalabalık önünde konuşma yapmak için veya sadece ilgi odağı olmak, doğal Carnelian satın alabilirsiniz. Taş (fotoğraf makalede sunulmuştur) sadece yaratıcı insanlara ilham ve doğası sayesinde yapanların, kalplerinde cesaret ilham çekingenlik ve utangaçlık muzdarip yapabiliyor - aynı zamanda psikolojik engelleri aşmak ve sakin güç ve özgüven kalbinde bulmak için yardımcı olur . akik tiyatro ve sinema aktörleri için ideal maskotu olarak kabul edilir nedeni budur.

iyileştirici özellikleri

Nadir sentetik ilaçlar da verimli sağlığını desteklemek ve doğal taş gibi hastalıkların gelişimini önleyebilir. Carnelian dengeli bir sindirim sağlamak amacıyla kaburga altında kısmına uygulamak için yeterlidir. adil seks jinekolojik doğa ile karın ağrısı rahatlatmak için günde yirmi dakika boyunca kasık kemiği taş uygulanır. carnelian böyle kullanımı hamile kadınlar için özellikle önemlidir.

Turuncu mineral yeni kan hücrelerinin oluşumuna katkıda bulunur ve genellikle herhangi kökenli kanamalar tedavi etmek için kullanılır. o müsait yaraları açmak için Hepsinden iyisi. Böbrek taşları yanı sıra diğer birçok böbrek hastalığı, hasta şifa taşı ile temas halinde sürekli ise kademeli olarak erimesi ve geçmek başlar. sinir sıkışması dahil Nörolojik problemler, alerjik rinit ve soğuk algınlığından birçok çeşit doğal carnelian sihirli önce çekiliyor.

İyi carnelian çok ihtiyaç duyulan canlılık ve fiziksel enerji ile vücut sağladığı bilinmektedir. Bazı araştırmacılar bu özellik kan arındırmak için taşın yeterliliği ile belirlenir inanıyoruz.

büyü ve sihir

Carnelian - taş, büyülü özellikler büyük ölçüde aktif güneş enerjisi arasındaki ilişki tarafından önceden belirlenir. Ateş elementi mumlar turuncu Yunan tanrıçası İsis ile ilişkilidir tekabül ve beş ana kuvvetlerini sahibi için O aittir. Bu koruma, zihin, belagat, şifa ve cesaret huzur.

Antik Mısır'da, insanlar öfkelerini frenlemek ve kıskançlık, haset ve kin sakinleştirmek için carnelian elinde üzerinde bilezik giydi. O mineral unutulmamalıdır ve şimdi barış ve uyum melankoli ve depresyon dağıtmak sağlamak için kullanılır.

Carnelian kemiren şüphe ve yıkıcı olumsuz düşünceler ile başa çıkmak için kullanılır. Uygun büyü olabilir mineral temel özelliklerini etkinleştirme. Bazı durumlarda, bu sabır verir ve ayrıca bunu kötü sahibini isteyen insanlardan korur. İnsan doğasının kötülüğe karşı güvenilir bir kalkan gibi, akik iç düşünce ve başarılı hipnoz için herhangi bir girişimde engelleme girişimine izin vermez.

Rönesans döneminde, akik taş genellikle savaşçı, kılıç ve diğer kanatlı silahların oyulmuş görüntüleri ile dekore edilmiştir. Bu muska her türlü büyüye karşı savunmaya onların yardımıyla, boynuna yıpranmış. o yıldırım, fırtına ve deprem aile ve ev korumalı böylece Bazen akik, evde tuttu. Portakal taş daraltmak için duvarlar vermedi inanılıyordu. Onların sahipleri şans verirken Ayrıca, nazar ve bozulmayı önler.

pratik uygulama

carnelian Tılsımı her otuz gün temizlenmelidir. Genellikle bu sadece sıcak su musluğu olan ve tekrar güçlü bir gezegenden pozitif enerjiyle yüklü böylece, güneşte sol süredir yıkanır. Mineral sürekli çıplak tenine dokundu böylece gerekli olduğunu giyin.

Terapötik amaçlar için, aynı zamanda bir tür kuvars su kullanılır. gece düz su ile damar içine indirilir taş hazırlamak.

onların olumsuz hisler alması hiç başka minerallerle birlikte, akik saklayın.

spiritualistic değer

Konsantrasyon artırmak için doğal carnelian yapılmış süsler, aşınma ve zihin, berraklık sağlamak için yararlıdır. Meditasyon için hazırlanması sırasında ortaya çıkan negatif ve yanlış düşüncelerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur ve içe dalgın kişiyi keskinleştirir. Ruh çağırma terapi Destekleyenler akik taşı vardır harika mülkiyet takipçileri için özellikle dikkat edin. Nasıl onun kullanımı ile bir oturum yapar? Mineral geçmiş yaşamları ve reenkarnasyon ile bağlantısının sürekli bakım sağlayan enerji alanlarının merkezlerine konulan ve daha sonra bir oturum reenkarnasyonu gerileme başlatmak edilir. Benzer teknikler kabus vizyonları kurtulmak ve astral ve bilinç bozukluğu arasında güçlü bir bağlantı sağlamak alma, bilinçli rüyalar üzerine seyahat için kullanılır. Buna ek olarak, carnelian yaygın aramak ve manevi "ikizler" keşfedilmesi için kullanılır.

zodyak özellikleri

Yukarıda belirtildiği gibi, güneş carneol-taşı ait olduğu tek gök cismidir. insan yaşamının ara sıra dönemleri ile Özellikleri, İşaret ve kimlik astroloji ezoterik bilim incelenir. Geleneksel olarak bir akik kabul Boğa taş ve Leo.

dar çevrelerde birlikte, belirli bir ay doğmuş insanlar için, carnelian doğrudan yılın aylık herhangi ilişkili değildir Belirli doğal taş vermeye karar verdi. nedeniyle yaz mevsiminde artan güneş aktivitesi muhtemelen - Ancak, bazı araştırmacılar turuncu boncuk dekorasyon Mayıs, Haziran, Temmuz ya da Ağustos ayında doğan en iyi hediye olacağına inanıyoruz. Şans ve başarı akik, on yedinci doğum sunulan olacaktır.

Bu taş geleneksel olarak Leo ve Toros işaretleri ile ilişkili olsa da, o Aries, İkizler veya Başak burcunda doğan kişilerin susuzluk hayat nefes alabilir.

Chakra ve akik

Metafizik hakkında herhangi forumda keşfedilebilir olan taş özellikleri, fotoğraf ve doğa, göbek çakra ve en aktif güneş sinir. Bir insanın ruhsal kendinizi yeniden ve cinsellik, üreme kapasitesini, kendini tatmin ve yaratıcılıklarını geliştirmek amacıyla aynı anda tüm beş temel duyu algılama yardımcı olur.

İnanılmaz ama gerçek

Herkes biliyor ama henüz akik vardır ve aşağıdaki özellikleri:

  • cinsel aktiviteyi artırır ve normal cinsel yaşamını tehdit korku ve kompleksleri kurtulmak için izin verir;
  • Bu gizli yetenekleri uyanış katkıda bulunur ve bir kişinin yaratıcılık gelişir;
  • Bunu kendi iç dünyasını tanımak için izin verir.

Bu malzemeden yapılmış doğum veya Burç ayı uyarınca bireysel mineraller için geçerli değildir akik, giyen takı kamu konuşma utangaçlık üstesinden yardımcı ve yoga ve meditasyon uygulamaları üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır bile.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.