FormasyonOrtaöğretim ve okullar

"Çamurlu su" anlamı ve kökeni phraseologism

Bazı stabil ifadesi hiç hangi hedefleri elde etmek için yapılan, bazı insanların ritüelleri ile görüntülenir. Birisi kelimelerin tam anlamıyla sorun karıştırmaya sahiptir. Sonra aynı ifadeyi görünür, ancak alegorik bir anlamda.

Bu makalede, "sular çamurlu" phraseologisms odaklanır. Biz onu rastolkuem ve bizim kelime çıktı açıklanmaktadır.

kararlı ifadeler Anlamı

Roze T. V. bu yayını derleme tarafından düzenlenmiş büyük deyimler ifade dönüş yorumlanması için sürdürülebilir ifadesini değerlendiriyorlar aşağıdaki anlam veriyor "yanıltıcı, kafa karıştırıcı." Bu ifadenin tanımıdır "sorun karıştırmaya." Deyim kötü bir şeydir, bu yüzden bir onaylamayan rengini yapar. Kendi bencil amaçları arayan, kurnaz, aldatma, kandırma diğer yararı vardır "çamurlu" insanları karakterize etmektedir.

Şaşırtıcı ve aynı zamanda, bu ifadenin kökenli basit öyküsü. en ona bakalım.

kaynak

Bu sadece balıkçılar daha fazla başarı için balıkçılık ile gelip yok! Bir zamanlar, eski güzel günlerde, bir sonraki yakalamak önce ritüel uygulanmaktadır. Su, nerede balıkçılık, mutili. Bu tesadüfen yapıldı. Balıkçılar bu şekilde balık ağları görmez ve onlara yakalandılar inanıyordu. Böyle balıkçılık anlayışlı ve kurnaz oldu. çalışma bu şekilde mi, sadece tahmin edebilirsiniz.

Yavaş yavaş ifadesi "sorun karıştırmaya" diğer olumsuz anlamda elde edebiliriz. Belki de bu eski Yunan şairi Aesop masal biri kaynaklanmaktadır. Bu bir balıkçı kasten komşusunu rahatsız etmek amacıyla, su muddied anlatıyor. Biz ifade insanlar başkalarını yakalayarak, hedeflerine dürüst olmayan araçlar elde karakterize değerlendiriyorlar yana bazı önemli noktalar yalan saklamaya.

İfade kullanımı

Bu deyim genellikle literatürde ve günlük konuşmada kullanılır. Yazarlar bu ifadenin "çamurlu" kahraman karakterize seviyorum. Bu medyada görülebilir.

Bu gazetecilik ifadesinde olduğu "çamurlu sular" en sık kullanılır. kirli ve yönlendirme küskün bir ruh bu durumu tanımlamak için harika bir araç - Özellikle, yayınlar siyaset, bankalar, sahtecilik, deyim adamış. Kişisel çıkarları için kötülük insanları getirmek için, başkalarını aldatan durdurmak için çağrı kullanılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.