SağlıkAlternatif tıp

Çam banyosu: faydaları, endikasyonları. tuz ve otlar ile Terapötik banyo

zor bir gün sonra hoş kokulu bir banyo ne güzel ıslatmak! Bu Rahatlamak, gevşemek ve sorunun yansıtmak için izin verir. Su yorgunluğu gidermek, enerji vermek yapabiliyor. Ve buna iğneler eklerseniz o vücudu üzerinde iyileştirici bir etki sağlamak mümkündür. Tedavi banyolar hastalıkların çeşitli reçete edilir. Onların verimliliği nesiller tarafından doğrulanır. Bize ne kadar yararlı çam banyosu bakalım. Bize alınacağını inceleyelim.

Yararları kozalaklı banyoları

Su tedavileri insanlar için çok yararlıdır. Bir yumuşak ağaç banyo vücut üzerinde tedavi edici etkileri bir dizi sağlar.

Geleneksel tıbbında genellikle hastalarına böyle prosedürlerin bir reçete edildi. Sonuçta, onlar birçok önemli organların işleyişini uyarırlar. çam iğneleri ile Banyosu mükemmel kalbi uyarır, sinir sistemini rahatlatır yorgunluğu giderir.

Buna ek olarak, bu tür işlemler çok iyi, bunu yumuşatma sesi yükselterek ve peçe yumuşatıcı, deriyi etkiler.

İğne aktif madde

nedeniyle zengin bileşimine banyosu iyileştirici özelliği.

İğneler aşağıdaki bileşenler bulunmaktadır:

 1. İz elementler. bakır, demir, kobalt zengin mikro partikülleri iğneler. Bu bileşenler, cilt iyileştirme, dolaşım sisteminin işleyişi ve kas-iskelet sistemi sistem üzerinde faydalı bir etkiye sahip sağlar.
 2. Vitaminler. karoten açısından zengin Bitki bileşeni, folik asit. Ayrıca, iğne bu rejenerasyon işlemleri gençleştirme sağlar teşvik, K, E, grup B Bu bileşenler metabolizması hızlandırılmasına yönelik vitamin büyük miktarda içerir. Buna ek olarak, kan akışını ve kalp hızını arttırır.
 3. Fitoöstrojen. Bu dişi hormonu olup, burada bitkisel kökenli analogudur. hormonlanmadığı ve üreme sistemi üzerinde olumlu etkisi artırır Elbette, çam banyosu, daha adil seks için çok yararlıdır.
 4. Antiseptikler. İğneler - Uçucu üretimin gerçek kaynağı. Bu dezenfektan ve antibakteriyel özelliklere sahip olan bir çok madde içerir.
 5. Uçucu yağlar. Bunlar psikolojik gerginlik çıkarmak için yeteneği var. Buna ek olarak, doğal öksürük ve bağışıklık uyarıcı etkileri olduğunu.
 6. Antioksidanlar. Bileşenler etkili çeşitli patojenik maddeler ve serbest radikalleri bağlar.

Bu eşsiz yapı doktorların dikkatini olmadan kalamazdı. İğne yapraklı banyo - genellikle idame tedavisinin ya da mükemmel önleyici bir araç olarak tavsiye edilir fizyoterapi vardır.

HANGİ HASTALIKLARDA, bu prosedürü önerilir?

iğne yapraklı banyoları kullanımı için endikasyonlar

Bu tür prosedürler yaygın tıp ve kozmetik kullanılır. Aynı zamanda evde geçirebilirsiniz. Onların hedefe okuma, çam banyo yapmak başlamadan önce Ancak, her zaman akılda tutmak.

Tipik olarak, bu tıbbi işlemler aşağıdaki koşullarda atandı:

 1. Stres, yorgunluk, uykusuzluk. zor bir gün sonra su tedavileri mükemmel yorgunluk kurtulabilirsiniz. Buna ek olarak, iğneler sadece stresi ortadan kaldıramaz, ama aynı zamanda sağlıklı uyku için.
 2. Osteokondroz, ağrı ile birlikte eklem hastalıkları. ince iğneler Hamamları rahatsızlık şiddetini azaltır.
 3. Metabolik hastalıklar. Mikropartiküller iğneler deri yoluyla vücuda nüfuz. Onlar lipoliz sürecini uyarabilen elektrolit dengesini normalleştirmek. kozalaklı hamam obezite muzdarip hastalar için tavsiye edilir nedeni budur. Mineraller bir diüretik ve terletici etkiler sağlar.
 4. Düşürdüler bağışıklık. iğnelerle Su tedavileri soğuk algınlığına karşı mükemmel bir koruyucu olabilir. Ancak, bunlar daha az etkili içinde dönemi sırasında grip veya bir virüs saldırmış vücudu. Banyo daha kolay nefes yapar, sesi iyileştirir. Mükemmel bir antiseptik olmasının yanı sıra, iğneler patojenleri üzerinde aktif bir etkisi yoktur.
 5. Dermatit ve diğer cilt hastalıkları (apseler, ülserler). donma ile banyo yardımcı olun. Vitamin ve fitoöstrojen sayesinde İğneler, epidermis üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Buna ek olarak, iğne yapraklı banyoları muzdarip insanlar için reçete:

 • hipertansiyon;
 • varis;
 • tromboflebit;
 • gut;
 • romatizma;
 • solunum sistemi bozukluklarının;
 • böbrek hastalıkları;
 • astım;
 • mesane iltihabı.

Bu tür su işleme pozitif hemen hemen tüm vücudu etkileyen. Buna ek olarak, iğneler rahatlık ve konfor hissi verir hoş doğal aroması vardır.

Kontrendikasyonlar

Herhangi bir tıbbi etkinlik gibi su tedavileri bunları kullanmak tavsiye edilmez hangi patolojilerin bir dizi var. olası komplikasyonlar kendinizi korumak için, bir doktora danışmak en iyisidir. prosedür için yasaklara aralığı oldukça dar. Aşağıdaki patolojilerin en az birini varsa Ama, çam banyosu gibi etkinlikleri terk etmek daha iyidir.

prosedüre Kontrendikasyonlar:

 • tümörler (tüm: iyi huylu, kötü huylu);
 • kronik hastalıklar, uzun süreli enflamasyon;
 • Bazı kalp hastalığı, ateroskleroz;
 • basınç tepe değeri;
 • iyileşmemiş yaralar, dikiş, yanıklar açın.

Bir banyo çam iğneleri için alerji muzdarip yok emin olun çekmeden önce Önemli. Eğer bileşeni üzerinde bile hafif tahriş fark ederseniz, o zaman olayı kaçınılmalıdır.

Çocuklar için İğneler

Bazı çocuklar için bu önlemler reçete edilir. Ancak, bir ilaçlı banyo ve önlenmesi için kullanabilirsiniz.

Onlar kullanılır:

 • bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi;
 • akciğer hastalıkları (öksürük, astım) tedavisi için;
 • hiperaktif muzdarip bebekler yatıştırmaya;
 • raşitizm tedavisi;
 • uykusuzluk, sinirlilik ve stres ile mücadele.

Önerilen iğne yapraklı banyoları çocuklar zayıf.

Bu tür olaylar 6 aydı bebekler için yapılabilir. Ancak, doktorlar 1 yıl çam iğneleri ile hidroterapi reçete. Kesinlikle bebekler için çam banyoları kullanmak yasaktır. Özellikle 1 ay kadar kırıntı. Şu anda, bebeklerin cildi çok hassas.

Çocuklar için su prosedürleri başvurmadan önce, çocuk doktoru ziyaret ettiğinizden emin olun. Bu negatif etkilerinden kırıntıları koruyacaktır. Ayrıca, bir alerjik reaksiyon varlığı için bir test gerçekleştirilebilir gerekir.

banyosunun hazırlanması

Böyle maddeler su tedavileri için kullanılabilir:

 • İğne konsantre (ekstre);
 • infüzyon (kurutulmuş ya da taze iğne yapılmış);
 • tablet;
 • balsamı;
 • toz.

yukarıda sözü edilen vasıtalardan her faydalı özelliklere sahiptir. Su özü veya konsantresi eklemek kolay yoldur.

Eğer kurutulmuş ya da taze iğne kullanın, 3 şekilde banyo hazırlamak mümkündür:

 1. Bir tuval çanta gerekir. bu olabilir yerine naylon çorap birkaç kat katlanmış veya tülbent. alt torba iğnelerin avuç musluk ekleyin. çam iğnesi akmaya Su, tüm besin ile zenginleştirilmiş olacaktır.
 2. infüzyon hazırlayın. iğneler doğra. Bebek banyosu için, 5 yemek kaşığı gerekir. l. ezilmiş malzeme. 25-30 Art - Yetişkinler için. l. iğneyi kaynar su 2 bardak doldurun ve bir termos içinde suyu koyun. 2-3 saatlik bir araç olduğunu vurguladı. Daha sonra filtre edilir ve su içine dökün.
 3. çam bir konsantre hazırlamak için, 15 litre su için hammadde 1 kg oranı kullanmak. Bu tür bir karışım, 30 dakika süre ile kaynamaya gerekir. konsantresi 12 saat demlenmeye gerekir. 200 litre su için yeterli Bu miktar.

çam banyosu

banyo yapmak için, hammadde farklı türlerini kullanabilirsiniz.

Tabii ki, bunların her biri kendi kullanımı vardır:

 1. Broth. Bir yetişkin için, banyonun 3-5 litre ilave edilmesi tavsiye edilmektedir. 0,5-1 lt - Bir çocuk için.
 2. Çam özü yüzme için. 2 ml - 10 L de ilişkisi kullanılarak, miktarı hesaplanır.
 3. Tabletler. bebek banyosu yeterince ½ Tabletler için. Her zamanki - 1 hap.

banyo biri birkaç günde olmalıdır atın. Süre banyosu - yaklaşık 15 dakika. Su çok sıcak veya çok soğuk olmamalıdır.

Kozalaklı-tuz banyosu

Bu çok kullanışlı banyo olduğunu. tuzlar ve iğneler: iki terapötik ajanlar gücünü birleştirir çünkü. Böyle su arıtma, kemik üzerinde olumlu bir etkiye sahip, kas dokusunu güçlendirmek (çocuklarda) fiziksel gelişimini teşvik sinir sistemi üzerinde mükemmel çalışıyor. Genellikle bu raşitizm ile tayin Yıkanma.

istenilen terapötik etkiye getirecek olan banyo yapmak için, bir oranını hatırlamak gereklidir.

10 litre su gerekir:

 1. Tuz. Denize uygulamak en iyisidir. 100 g gerektirecektir
 2. çam iğneleri özü. 2 ml ilave edilir.

İğne yapraklı bitkisel banyo

Ladin-çam-toplama herhangi otlar ile kombine edilebilir. Ancak, bu tür faaliyetlere başvurmadan önce, bir uzmana danışmanız önerilir.

Dağıtılmış bu kombinasyonlar iğneler:

 1. Kediotu. Sinir sistemi üzerinde büyük bir etkisi Bath. Bu yorgunluk, stres kaldırılmasını sağlar. Bu iyi bir gece uykusu ayarlar.
 2. nane ile. Bu adil seks için önerilir.
 3. John bitkisinin bulunmaktadır. erkek ve erkek için mükemmeldir.
 4. rezene ile. , Spazm giderir stresi ortadan kaldırır.
 5. motherwort ile. Bu yatıştırıcı banyosunun diğer bir türüdür. Şaşırtıcı, uykusuzluk ile mücadele ediyor.

soda ile Banyo ve tuz

iki nedenden dolayı faydalıdır Bunlar banyo. Onlar büyük bir rahatlatıcı vardı ve etkili selülite karşı savaşır.

Başlangıçta, yüzmek amacını tanımlar. Bunun Sonuçta soda ve tuz ile banyo yapılır gibi bağlıdır.

iki yöntem düşünün:

 1. banyo rahatlatıcı. su 2 yemek kaşığı ekleyin tavsiye edilir. l. Soda ve deniz tuzu bir avuç. Çam uçucu yağ veya başka bir birkaç damla ekleyin.
 2. Anti-selülit banyosu. Bu durumda, su 1 kg tuz ve soda yarısından biraz fazla bir paket ilave edilir. Süre banyosu - 15 dakika. Tavsiye edilen sıcak su.

Eğer su tedavileri için kabartma tozu kullanabilirsiniz Ama hepsinden önce bir doktora danışmalısınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.