Ev ve AileŞecere

Romanov hanedanının Aile ağacı: Temel Bilgiler

İktidardaki Romanov hanedanı ülkeyi parlak krallar ve imparatorlar bir sürü verdi. Bu soyadı bütün üyeleri tarafından sahip olunan olmadığını ilginçtir, Koshkin nobles ailesi, Kobylin, Miloslavsky, Naryshkin buluştu. Romanov hanedanının Aile ağacı, bu ailenin öyküsü 1596 yılında başlar olduğunu göstermektedir. Eğer bu makaleden öğrenebilirsiniz bu konuda daha fazla bilgi.

Family Tree Romanof'lar: başlangıcı

Ailenin kurucusu - oğul Boyar Fedora Romanova ve Boyarina Xenia Ivanovna, Mikhail Fedorovich. hanedanının ilk kralı. Fedor İlk Ioannovich - O Rurik ailesinin Moskova şubesi son imparator büyük-yeğeni idi. 7 Şubat 1613 döneminde onu seçti Zemsky Sobor'un. 21 Temmuz Aynı yıl saltanatı töreni yapılmasıdır. Bu an Romanov hanedanının büyük saltanatının başlangıcı oldu.

Üstün kişilikler - Romanov hanedanı

Family Tree yaklaşık 80 kişi bulunmaktadır. Bu makale tüm değinmek, ancak sadece hükümdarlık kişiler ve aileleri.

Romanov hanedanının Aile ağacı

Alex - Mikhail Fedorovich ve eşi Evdokia bir oğlu vardı. O 1676 yıl 1645 tahtını açtı. İki kez evlendi. - büyük oğlu Ivan beşinci ve kızı Sophia Fedor: - Birinci eşi Maria Miloslavskaya, kralın evliliğinden üç çocuğu vardı. Peter, daha sonra büyük bir reformcu oldu - evliliğinden Natalia Naryshkin Mikhail için o bir oğlu doğdu. Anna Ivanovna ve Catherine - Ivan iki kızı vardı bu evliliğinden Praskovya Saltykova evlendi. İlk Evdokiey Lopuhinoy ile Catherine'in - Peter iki evliliği vardı. Kral daha sonra Sophia Charlotte evli bir oğlu Alex, ilk evliliğinden. Bu evlilikten doğan Peter II.

Romanov hanedanının Aile ağacı: Büyük Peter ve Catherine İlk

Elizabeth, Anna ve Peter - evlilikten üç çocuğu doğmuştur. Anna Karla Fridriha evli ve bir oğulları vardı - Catherine II evli Peter III. O da, kocasının tacını seçildi. - Ama Catherine bir oğlu vardı Paul I, Maria Feodorovna evlendi. Bu evlilikten İmparator doğdu Nicholas I, gelecekte Alexandra Feodorovna evlendi. Bu evlilikten Alexander II doğdu. Maria Alexandrovna ve Ekaterinoy Dolgorukovoy - İki evliliği vardı. - tahta gelecek varisi Alexander III - İlk evliliğinden doğmuştur. O da, Maria Feodorovna evlendi. Bu birliğin Oğlu Rusya'nın son imparator oldu: Biz Nicholas II bahsediyoruz.

Romanov hanedanının Aile ağacı: dal Miloslavskys

Catherine ve Anna - Ivan Dördüncü ve Praskovya Saltykova iki kızı vardı. Catherine Karla Leopolda evlendi. Gönderen bu evlilik Anton Ulrich evli Anna Leopoldovna doğdu. çift Ivan Dördüncü olarak bize bilinen bir oğlu vardı.

Bu Romanovların kısa soy ağaçtır. şeması tüm eşleri ve Rus İmparatorluğu'nun hükümdarları çocuklar dahildir. İkinci düzenin yakınları dikkate alınmaz. Kuşkusuz, Romanof'lar - Rusya'yı yöneten en parlak ve en güçlü hanedanı olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.