Haber ve ToplumDoğa

Büyük elmas - "Cullinan"

Düzgün Ne büyük elmas tanımlamak için, bir elmas ve elmas arasındaki farkı anlamak gerekir. Elmas - ham taş. çivi çiviyi söker denir. Kesme taştan sonra belirgin kilo kaybedebilir. bazen parçalara onu kırarak dahi parçaları yontmak veya vb yabancı madde, çatlak, Bu nedenle, kesici taş işleme için en uygun seçmek zorunda ... - Bunun nedeni doğal taş her zaman herhangi hatalarını gerçeğine olduğunu

Örneğin, dünyanın en büyük elmas gibi yapıldı - "Cullinan-I». Taş, 3106,8 karat ağırlığında elmas alacak kim. (621,35 g). Ve boyutlar 100h65h50 mm olmuştur. Biz o zaman, Transvaal'daki 1905'de buldum İngiltere'nin bir kolonisi. tesadüfen elmas çıkarılması için mayın birini yönetme madenler basit birinde kaya yığını parıltı ettim. taşları inceleyerek, o olağanüstü büyüklükte bir elmas bulundu.

Maden Cullinan ailesinin bir erkeğe ait olan, yani taş iyi adlandırılmıştır - "Cullinan", site sahibinin adını immortalizing. Thomas Cullinan sonra iki yıl boyunca Johannesburg Bankası, satılık büyük elmas yapıldığı adresinin kristalini koydu. Sonra, kristal İngiltere arasında hükümdar doğum günü için bir hediye olarak sunuldu Edward VII.

Kral kardeşler Asskor iyi faset Hollandalı kuyumcular yolladı. Iosif Asskor sözde darbe noktası arayan altı ay için taş inceledi. Bu noktada doğru konuma açısından zamanının en maharetli usta kuyumcu kabul edildi.

Görev bile onun için çok sorumluydu. Tanıklar Yusuf birçok hesaplamaların ardından nihayet taş vurduğunda, hemen bayıldı heyecan ve gerginlik olduğunu söylüyorlar. Ve sadece kendisi geliyor, bütün doğru hesaplanmış olduğunu görmek rahatladım. Taş birkaç parçaya ayrıldı. Daha sonra, dokuz büyük elmas üretildi, 96 - tedavi edilmezse, bir orta büyüklükte ve bir almazik. "Cullinan-ı» denilen kristal türetilmiştir büyük elmas,. Onun kütlesi yaklaşık 530 karat oldu.

Dünyanın en büyük elmas da o bulunmadan yer denir - "Afrika'nın Büyük Yıldızı." Bu bir armut biçimli formu vardır ve İngiliz asa ana dekorasyon olduğunu. "Afrika'nın Lesser Star" denir elmas, geri kalanı günümüzde Kulenin müzede sergilenen

Her ne kadar resmen "Cullinan-ı» hala en büyük kristal elmas ondan daha vardır kabul edilir. Bu elmas 545,7 karat ağırlığında «Altın Jübile». (109.1 g) verdi. yapıldığı olan taş, ağırlık olarak 756 karat oldu. "Cullinan" gibi o geçen yüzyılın 80'li yıllarda Güney Afrika'da bulundu. Şu anda, kristal malıdır Tayland Kralı. Bu nedenle, aslında «Altın Jübile» ve yeryüzündeki en büyük elmas.

Belki bir gün kristalleri ve daha büyük bulundu, ancak edilecektir "Cullinan-ı» ve «Altın Jübile» dek - iki dikkat çekici taş, dünyanın en büyük ve en değerli kabul edilir ve her ikisi de memnun edecek uzun bir süre olduğunu bizim çağdaşları ve onların soyundan.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.