Yayınlar ve yazma makaleleriKurgu

Bu yazdı "Anna Karenina"? "Anna Karenina" (Leo Tolstoy): özet

Rus edebiyatı uzun zamandır bilinmektedir. Şaheserler yazarlar dünyada değil bir ülke fethetti ve satanlar haline gelmiştir. Büyük filmlerin birçok eser motifleriyle günü çekildi - gala iyi sıralamasında lider konumda işgal eder. İstisna yok Lev Nikolaevich Tolstoy - pek çok heyecan verici hikayeler yarattı benzersiz Rus yazar. Onları böyle "Anna Karenina", "Savaş ve Barış", "Diriliş" ve diğerleri gibi, açıkça göze çarpıyor arasında.

Günümüzde okullarda Lva Tolstogo eserlerini inceledi. Bu da genç nesline hayatın gerçeği öğretmek ve yetenekli bir adam yazmış tüm bu duyguları, hissetmek mümkün derin bir anlam var olmasından kaynaklanmaktadır. Çoğu zaman soru "Anna Karenina" eserleriyle ilgili doğar: "Bu ilahi roman yazdım" Dört yıldır harika kitabın üstünde, Tolstoy. 1878 yılında, duygusal romanın ilk baskısı.

Bestsellerin kökeni

tek Şubat Sabah Leo Tolstoy ilişki asiller, özel hayatı hakkında bir roman yazmak için tasarlanmış, ama o üç yıllık rüyasını gerçekleştirmiştir. Bir süre sonra, kitabı bitirdikten sonra, o "Rus Gazetesi" nde yayımlamak çalıştı ve fikri başarılı oldu - ilk hacim basına gitti. Yavaş yavaş Tolstoy'un romanı çok popüler oldu, okuyucular Tolstoy'un karakterleri ve çalışma payları, duyarlılık ve derinliğini tarif şeklini sevdim.

o ürünün üç ciltten oluştuğunu biliniyordu beri Doğal olarak, tüm, romanı "Anna Karenina" sürdürülmesine ileriye. 1878 olarak, Leo Tolstoy tamamen onun brainchild yayınladı. sevgilisi Anna - bu memur Vronsky gönderildi Sırbistan-Karadağ-Türk savaşı, açıklamasında gitti beri son bölümünde, bu kadar okuyucular gibi değil.

Tolstoy'un romanı "Anna Karenina" insanların en çelişkili duygu ve ahlak birleştirir. iyi ve kötü, her gün birbirlerine karşı mücadele ve düşmanı yok etmek boşuna çalışıyoruz: yazar kendisi defalarca ürünü kullanmadan şimdiki ve gelecekteki dünyanın iki parçaya ayrılmıştır nasıl göstermek istiyor dikkat çekti.

roman özgünlüğü

"Anna Karenina" ürünü birçok kişiye hitap zorundadır. Her şeyden önce, evli bir kadının trajik aşk ve parlak bir subay hakkındadır. Aynı zamanda, asalet aile hayatı hakkı derin bir anlam deneyim olamaz. Hikaye Moskova ve St. Petersburg on dokuzuncu yüzyılın ikinci yarısında gerçekleşir. Ama mümkün olduğunca açık yazar tüm duyguları ve romanında ahlaki ilkelerini yansıtmaktadır.

Birçok çoğu insan bu kadında görürler yani, çünkü ruhun çok derinliklerine nüfuz yazarın hikaye, yakın Anna Karenina ekledi. Bu nedenle, Tolstoy, modern edebiyat, onun görüşüne göre, her zaman popüler olabilecek bir kitap yazdı - her zaman ve halklar için.

Garip ama Leo değişiklik geldiğini öngörmüş ve bu asalet içindir. Kendisinin mevcut toplum ve gümrük çökmeye başladığını hissetti biliyordu ve insanlar buna hazırlıklı olmalıdır.

yeni bir fikir

Lva Tolstogo etrafında Tüm insanlar, tamamen farklı bir roman ortaya çıkması fikri haline geldi. Toplum yazar Anna Karenina-Oblonsky etrafında bulunabilir. onların arkadaşları, onların duygu ve kavramların düşüncelerini izleyerek, Tolstoy gelecekte de okuyucular tarafından sevilen ilk karakterini yarattı.

kimin yazar insan farklı yaş grupları için gerçek bir başyapıt oluşturmaya çalışıyor benzersiz roman duymuş ürünü "Anna Karenina", aşina olmayanlar Birçok. Ama nedense bu izlenimi çoğunluğu çünkü sevgilisi ona onur ve vicdan izin vermedi kim birlikte olmak için ışık ve tutkulu duygular intihar bir kadın hakkında bir kitap.

Aslında, romanı "Anna Karenina" anlatılan gibi değil. Kitabın içeriği son asil hayat, iyi ile kötü arasındaki mücadeleyi ve on dokuzuncu yüzyılda yaşamış insanların ahlaki karakter açıklayan en ilginç bölümlerden onlarca oluşur.

karakterleri ile aşinalık

"Anna Karenina" Olağanüstü bir çalışma. Kimin yazdığını, bu BDT ülkelerinin hemen hemen her sakininin bilinmektedir, ancak okundu, hepsi değil. Birçok sıradışı ve roman duymuşsunuzdur rağmen kitabın ana karakterleri biliyorum.

Anna - - bildirildiğine ihanetten suçlu bulunan kardeşi Steve ve eşi uzlaştırmak için Moskova'da geldiğinde ana karakteri gerçeği ile başlayalım. Karenina yaptığı tren ile gider gitmez, o pistlerde bekçi öldürdüğünü öğrenir. Korkunç alâmet olarak kabul edilir. Bir süre sonra ana karakteri bu işareti anlamına geldiğini fark eder - bu "suçlu kadın" kabul edilecek ve o sakince onunla yaşayamam. Yine de Anna Karenina (ilk yazar, iffetli, dürüst ve mükemmel bir kadın olarak onu canlandırıyor) kardeşini ziyarete gider ve eşi Dolly ile uzlaştırmak için çalışır, sevimli, nazik ve naziktir.

Bu arada, Steve ziyareti genç ve sevimli Kont Aleksey Vronsky geliyor. En sevdiğiniz Prenses Kitty Scherbitsky ve tüm kalbim güzel bir kız evlenmek istiyor Konstantin Levin, ziyaret etmeyi unutmayın. Ama, onun görüşüne göre, bu basit ev sahibine beri imkansızdır ve onun başlıca rakibi - St. Petersburg Vronsky parlak bir temsilcisi. Aslında, Graf Aleksey tüm düşünceleri sadece Petersburg konuk geldi meşgul beri bir teklif Kitty yapmak niyetinde değildi.

Leo Tolstoy yazdı eser - "Anna Karenina" - açıkça ve derinden ana karakteri geçiyor duygular ve duyguları anlatmaktadır. Bu son derece Kont Vronsky aşık, ama onun seven kocası ve bir çocuk evde bekleyen böylece, ona bir dostluğu sunmaktadır. doğru olamaz Anna ana rüya, dünyanın iki en sevilen insanlarla olurdu - Alexey ve oğlu Sergei.

Lyubov Kareninoy

Daha önce bahsedildiği gibi Petersburg ruh Bulutlu ila Anna Karenina geldi. Alex - Trende hep sevdiği oğlu anlattı güzel bir kadınla tanıştı. O zaman Karenina hiçbir önem vermedi, ancak daha sonra bu sevimli bebek arkadaşı gezgin netleşti ve Vronsky Kont için sert bir hareket vardır.

sevgilisi ile yaptığı toplantı sonrasında o St. Petersburg geri dönmek için belirlendi, o bir bütün olarak kadınların ruh emebilir, hangi sorun oldukça derin ve Vronsky gözlerinde onu neyin beklediğini biliyorlardı. Fakat genç Alex arkasında doğrudan olmak: o yabancı hakaretli bakışlar, sevgili kocası ve çocuğun varlığını görmezden gelerek toplantı için can atıyor. Karenina etrafında döner grafiğini gözlemlemek, toplum ilişkilerini şüphelenmeye başlar. Kalbi içeride bozuldu Anna, kendini dizginlemek ve hala onun tatlı, nazik ve şehvetli Alexei aşık gelemedi. Bu yakında kadın kahramanın yasal kocası dahil mahallede herkesi bulundu oldu.

Biraz sonra o Karenin bir bebek Vronsky bekliyor tanındı. haberi duyan Alex kocasını bırakıp onunla gitmek istedi. Aynı zamanda, daha yakın zamanda, nazik ve tatlı annesi Vronsky kadar nazik Anne değildir. Tam tersine, o olur ve onun oğlumu böyle bir kader istemediğini öfkeli. Karenina, bitkin kadın ve ben her şeyi bırakıp ve Kont gitmek için mutluyum, ama oğlu Sergei kadar Alexei sever. umutsuzluğa Anna, en çelişkili duygular boğulmuş edildi. Karenina ne yapacağını bilmiyor ...

Doğum sırasında ana karakteri çok hasta mucizevi bir şekilde kurtuldu oldu. onun durumunu gören eşi helal kocası şefkatli ve merhamet, sonra onu evine yaşayalım. Karenin Anna ve onun hareket affeder ve hatta ailelerinin iyi bir isim rezil etmemek için, gizlice her şeyi terk etmek kabul edersiniz. Karenin kocasının cömertliğini durmak ve Avrupa'da Vronsky ile kaçar değil. Yakında, bir kez seven birbirini insanların iki onlar kesinlikle fark yapacak bir şey yok, onlar ortak noktamız yok. Anna o yaptı ve ne kadar ihanet etti ve kocası dishonored hata anlar bu süre içinde oldu. Petersburg ise, orada o şimdi bir serseri, hiçbir iyi bekleyen olduğunu. Cesaret, Karenina hala döndü.

Vronsky ile ilgili sorunlar daha ciddi hale geliyor ve bu sadece imkansız olduğu için hareket edilir. sayımı kurtulmuş, sonra tüm Anna toplumda hor. O, onun daha görülmedi fark, oğlu için acı, kötü uyur.

kader Anny Kareninoy

öpücük sonra Karenina ve Vronsky devlet değişti: o hale geldi bir, mutlu genç, hevesli, ama sonra devam olamazdı! Oğlunu ve despotik ve sıkı kocası başarılı olmamıştır boşanma terk etmeye çalışır. Zavallı Anna, keder kendini bilmeden tamamen cansız hale geldi. kötülüğü ve ona dünyayı vermek için umut verici, kocası ve genç nazik ve sevimli Alex aldattığı için ondan nefret: İki ateş arasında gidip geliyordu. Karenina o teslim ve uzak kocasından Vronsky ile kaygısız aşkı terk mümkün olmaz düşündüm Ama annesi, oğlunu bırakmam.

Ama kader bir yandan Anna onu istediğini aldı, böylece döndü - aşkı, Vronsky, mutluluk, diğer taraftan, en önemli şey kaybetmiştir - oğul Sergei. İntihar - Baskıcı atmosfer, tutum, umutsuz bir hareket üzerinde bir kadını iterek onu kişiye, toplumun nefretini başarısız.

Genellikle insanlar tüm roman "Anna Karenina" okumak istemiyoruz. Açıklama - kısaca ve yüzeysel karakterler ve olaylar hakkında söylemek büyük eserlerden birkaç sayfa. Ama, Tolstoy'un yazdığı hangi tüm duyguları yaşamaya sizin bakış değiştirebilir ve biraz daha iyi olabilmesi için, baştan sona roman okumak tavsiye edilir. Tamamen emilir beri yapmak zor değildir ve zaman çabuk geçer.

roman Değerlendirilmesi "Anna Karenina"

Birçok eleştirmen Anna Karenina ve onun kaderini gibi değildi. Bazı Vronsky imajını beğenmedi bunu onursuzluk ve utanç diğer bir sembolü olarak kabul. o hiçbir şey olsa bile, roman skandal inananlar vardı. Tabii ki, eleştirmenler eseri - memnuniyetsiz olması ve ürünler hakkında yorum yazmak için yanlışlıklar bulabilirsiniz. Ama neyse ki, iman edenler olduğunu hayat Leo Tolstoy getirilen roman, "Anna Karenina" - Rus edebiyatının en büyük umudumuz. Eleştirmenler yazar ve ana karakteri desteklenen alay etti. Sonra kocasını değiştirmeye cesaret her kadını ayaklar altına gerekir Anna ruhunda olmuş böyle duygular, çocuk ve toplum içinde saygın bir aileye sahip olduğunu söyledi.

eleştirilerden biri, Tolstoy'un çalışmalarını hayranlıkla Nikolai Nekrasov oldu. O yazar gerçek bir yetenek, başkalarının eserlerinin hayatını değiştirecek bir adam sahip açıklanamaz hediye gördük. Nekrasov Her şeyin düzgün bugünkü kadar az insan roman yazdım kim Anna Karenina, merak ediyor öngördü. Nüfusun büyük bir kısmı kitap okurken ya insanların bakış etkilemiş parlak oyunlarını, film izlemek, ve hatta belki de hayatlarını değiştirecek olmasıdır. Lva Tolstogo romanları hep hayranlarını olağanüstü etki yaratmıştır. O yetenekli bir düşünür yazdığı Böyle kreasyonları, başka bir yerde bulamazsınız.

roman tiyatro ve uyarlaması

Yaratıcılık Tolstoy'un gibi erken 1910 olarak görüldü. Birkaç yıl sonra insanlar ilk performanslarını ziyaret edebilirsiniz "Anna Karenina". Zaman geçti ve iyileştirilmiş oyun çeşitli yönetmenler, değişti ve aktörler yapımları denedi. Orijinal performanslar, Robert Viktyuk, O. Shikshin, M. Roshchin ve diğerleri gibi profesyoneller tarafından oluşturulan dramatik müzikaller.

Çoğu okuyucu ve izleyiciler oldukça hatta kaydedilir ve akşam yemeği partileri ve toplantılarda söylenen tırnak Anna Karenina oldu. popüler roman film uyarlaması gelince, filmin ilk 1910 yılında Almanya'da trajik aşk hakkında yapıldı. Sonra Rusya, Macaristan, İtalya, ABD, İngiltere, Hindistan ve diğerleri gibi ülkelerin temsilcilerinden oluşan bir resmini tasvir etmeye çalıştı. Toplam Karenina'dan üç düzine fazla filmin çekildi. Bunlardan son UK üreticilerini sundu. Kira Naytli Oyuncular olağanüstü ince ve tensel Anna oynadığı olmasıydı. Ayrıca bugün Karenina'dan bir dizi bulabilirsiniz.

Biz onlar bale "Anna Karenina" olmak için bir yere sahip olduğunu söylemek mümkün değil. 2010 yılında, Mariinsky Tiyatrosu'nda prömiyeri. Yine de, iyi formülasyon çalışmaları olarak kabul edilir Borisa Eyfmana, 2005 yılında ödülü "bale İyi Performans" aldı.

Günümüzde, romanları LN Tolstoy çok popülerdir, ve üzerlerinde koymak müzikaller, çeşitli oyun ve film yapmak. Ama "Anna Karenina" kayıtların her türlü kırık ve genel olarak Rus edebiyatı ve sanatının gerçek bir usta haline geldi.

ilginç gerçekler

Anna Karenina - O Puşkin'in kızı (Mariya Aleksandrovna Gartung) Romanın ana kahramanı olduğuna inanılmaktadır. L. N. Tolstoy kızın görünümünü esinlenerek ve kağıt üzerinde imajını aktarmak için karar verildi.

Bunu bilmek de ilginç olduğunu başlığı altında 1916 yılında trajik bir aşk hakkında teşebbüs netice acıklı "Kızım Anny Kareninoy." Buna ek olarak, bilim sıklıkla çalışmayı açar aforizma dayanan bir roman prensibi kullanılır: "Bütün mutlu aileler birbirlerine benzerler, her mutsuz aile kendi içinde mutsuzdur. Tüm "Oblonskys karışmak.

"Anna Karenina-2" başlıklı roman devamında bir tür 2013 yılında yayınlandı. yazar, okuyuculara adı kendi anne olarak aynıydı ana karakteri, kızı anlattı Alexander Zolotko oldu. marka, kıza ne Kont Vronsky ile bağlantısından doğdum bilinmemektedir bu nedenle bazı eleştirmenler, duygular ve öfke doluyum neden oldu. Ve Leo Tolstoy yeni doğmuş adını söz etmedi. Ancak bu sadece bazı eleştirmenler yazarın kendisi olayın ayrıntılarının değiştirme hakkına sahiptir demek bulunmaktadır. roman "Anna Karenina-2" okunmaya değer olduğuna inananlar vardır.

Oysa kitabın ikinci bölümü sadece bunu, farklı bir hikaye ve farklı bir karakter olduğundan, birinci ile karşılaştırıldığında çok isimle olsa edilmesi - Anna Karenina. Kim ve o Lva Tolstogo çalışmalarını gölgede edebilen bir başyapıt yaratmak için çalışmıyordum yayın Aleksandra Zolotko oldukça küçük beri çok az bilen yazdı.

Her birimizin hayatında Tolstoy'un romanı rolü

Leo Tolstoy gerçekçilik türünde yazılmıştır. Açıkça özellikleri ve on dokuzuncu yüzyılın ikinci yarısında halkının fikirler verdi. defalarca belirtildiği gibi karakter Levin, o kendini gördü. kahraman kendisi ona bir rol model yapılmış en iyi özellikleri mutlaka bulunurdu. Dürüst, terbiyeli, dürüst ve nazik:, her zaman kalmalıdır bir kişi adam toplumda gerçekleşen her şeyin - Bu yazar olan fanlar söylemek istediğim buydu.

"Anna Karenina" - binlerce, tüm dünyada kalpleri milyonlarca kazandı tüm zamanların, bir roman. İlk defa bir yazar böylece doğru neredeyse herkes için tanıdık insanlar arasındaki ilişkileri iletmek. Bu işin yayınlanmasından beri 137 yıl geçti, ancak tek bir gün için, o okuyucular tarafından unutulmuş değil. O kadın kahramanın cesaret ve içtenlikle ona acımasını hayran, ekrana ve sahnede bakmaya, okuma ve yeniden okumak istiyor. Basit bir dil, yazı eşsiz stili ve karakter karakter derinliği gerçekten başyapıt. Şaşmamalı roman, dünya edebiyatının klasikleri aittir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.