Entelektüel gelişimiMistisizm

Pentagram şeytan. Pentagram "daire içinde Star" - değeri

Çizimler, ezelden beri kullanılan rakamlar ve işaretler, oluşan. Kim ilk pentagram, eşkenar bilinmeyen resmeden beş köşeli yıldız ile geldi. Bu sembol Firavunlar mezarları ve IV binyıl kalma Sümer kil tabletlerde yerleştirilir. günümüze kadar eski zamanlardan pentagram Trace kolay değildir. Daha sonra tekrar yüksek sesle kendini ilan eder, gölgelerin girdi. Şimdi işareti popülaritesinin doruğunda. Ters pentagram şeytan onların karanlık işler ve bu Satanistler en karşı korumak için doğru -hristianami için Satanistler tarafından kullanılan. Bu işaretin özü ve itiraz nedir?

Bir pentagram ne yapar

Kelime "pentagram" Yunan kökleri vardır. "Yunanca Pente» (πέντε) - beş, "Grammy» (γραμμή) - hattı. Hellas olarak işaret Mezopotamya geldi. Beş köşeli yıldız güçlü koruyucu tılsım olduğunu vardır. elinden gelen bu kadar güçlü, hatta evlerin ve dükkanların kapısında boyalı inanıyordu. hükümdarlar antik Babil güç ve otorite ile yıldızı bağlı ve mühürlerini onu tasvir. Ancak, pentagram aslen Sümerler ve tanrıça Kore ait olmayan olduğu bir sürümü var. Onun kutsal meyve evrenin uzun sırdır elma, ve hangi kişinin malı haline olmamalıdır. Bu kurnaz şeytan Havva'yı kaymış bu yasak meyvedir. karşısında elma Kes - ve orada küçük beş köşeli yıldız bakın. Kim belki pentagram bu efsane en güvenilir, bilir? insanlık var olduğu iyi bir neden için, bu amaçlar olarak "bilginin elma" dır.

Pentagram'ın ve "ilahi bölümü"

Ünlü Pisagor pentagram idealite altın veya ilahi, matematiksel ve büyülü özelliklerinin bir kütleye sahip ve kesiti tekabül eden oranlarını kazandı olduğunu. Ona göre tanrı ve tanrıçaların Mısır piramitleri, firavunları, rakamlar inşa etti. Pisagor bunun matematiksel mükemmellik işareti gördüm. Bir pentagram denir kim olduğunu inanılmaktadır. Bilim ve birlik Pisagorcular beş elemanlara beş köşeli köşeleri ilişkili. Kara, fiziksel gücü ve kararlılığı (sol köşe altta), yangın, cesur ve cesur (köşesinin sağ alt), hava zihni yetenek (sol üst kısmında açı), su, duygu tahmini (Sağ üstteki açı), ester, ruh ve daha yüksek hedef (üst köşe). başaşağı yıldızı onlar dünyamız ortaya çıktı hangi evrensel kaos, demekti. Karanlık beş barınaklar (köşe) daha sonra, ve bilgelik kaynağı olarak kabul edildi. Bu ters görüntü, artık sadece "şeytani pentagram" olarak adlandırılan, eski olanıdır.

pentagram değeri diğer ülkelerde

Yahudiler Musa, Tevrat Allah tarafından ihsan pentagram ile ilişkili. Eski filozoflar, orfeisty Mısırlılar - dünyanın özel bir anlayış vardı grubu "sırları Bekçileri", Tapınakçılar, antik Gnostikler, üyeleri, aynı zamanda beş köşeli yıldız ile ilişkilidir. Hepsinin ortak karakter - Pentagram. Onlar silah, kalkan ve mühürler onların kat üzerine çekti. Neredeyse bütün bu kuruluşların gizlilik içinde yapılmıştı fazla yaptıklarından işaretler ve semboller gizemi unsurunu aldı. Örneğin, pentagram "bir daire içinde yıldız." Bu sembolün değeri başlatılan sessizliği olarak çevrilmiştir. O da güç, yenilmezlik, güç vermek için yeteneği sadece vücudun savunma ile yatırıldı, ancak. Aleksandr Makedonsky ve Konstantin I, tasvir kendi pullarda pentagram Roma imparatoru, şanlı Kral Arthur yeğeni - ve onun kalkanı üzerinde. Şövalye yıldızı cesaret, cömertlik, dindarlığı, alçakgönüllülük ve nezaket gösterir.

Pentagram ve Hıristiyanlık

Hıristiyanlar için, Avrupa'da beş köşeli yıldız her zaman olduğu iyilik sembolü ve sağlık. Bunlar, beş insan duyuları ile bir yandan beş parmağı, İsa'nın beş yaralar, o ilahi oğlunu teslim St. Mary, beş sevinçleri ilişkilendirmek. o da Mesih Tanrı'nın Oğlu olduğu gerçeğini en önemli sembolü oldu ama insanın doğasında vardır.

Sadece Torquemada, şeytani bir şeydir beş köşeli yıldız ölçek ve Engizisyon vahşeti görülmemiş, en korkunç, gördü başlangıcı oldu. Kilise bu iyi bir işarettir yasaklandı. Şimdi Pentagram şeytan kabul.

Efsanevi Kral Solomon yazdır

İsrail ve Yahuda - İncil'e göre, çok uzun zaman önce açıklanamaz uzlaştırmak ve bir iki uzlaşmaz devletler içine birleştirmeyi başardı büyük ve mistik Solomon vardı. Süleyman'ın saltanatı yetenek kütlesi ona endowing, Tanrı tarafından tayin inanılmaktadır. Altı köşeli yıldız, birbirinin üstüne yerleştirilen iki eşkenar üçgenin oluşan - babası David itibaren, o özel bir işaret aldı. Solomon efsaneye göre, ruhlar üzerinde ona güç verdi onların mühürler ve mühür halkası, yıldızı koydu. Şimdi bazıları bu sekiz ışınları ile baskı ve on iki ile bazı tasvir. Bütün bu işaretler "Süleyman'ın mührü" olarak adlandırılan ve okült kullanılmaktadır. Yani, on iki yıldızlı merkezinde beş köşeli yeteneklerini ve kapasitelerini geliştirir hangi yapar, özel karakterler uygun. Çok Solomon ve ortaçağ büyücüler mührü ile ilgilenen, ancak altı ile yıldızı tasvir ve beş-ışınları değildir. Belki büyü ve Torquemada ait pentaclede kullanımı bu şekilde aramak itti: "cadının ayağı" "pentagram şeytan" ya da

Beş köşeli yıldız ve okült

Rönesans okültistlerin pentagram başka sembolizmi benimsenmiştir. Onlar bir evren bağladılar. Bu kelime aynı zamanda Yunan kökleri vardır. «Insanlar" ya da 'evren' - μικρός Yunanlılar "küçük" ve κόσμος anlamına gelir. yıldız Pisagor beş elemanları ile bağlayarak, insan figürünü girmeye başladı. Şimdi beş köşeli manevi ilkesinin mali sonucunda önem kazanmıştır. Occultists "bir daire içinde yıldız." Pentagram tasvir var Değer aralığı ruhu dört elemanları veren beş elemanlarının birliği, hem de bir dini mistik yer olarak tanımlandı. Cornelius Agrippa, 16. yüzyılın en ünlü sihirbaz koymak pentagram mikrokozmosu ile İletişimi başlatın. Bu nedenle, bazı bu işareti çağrıda "Agrippa beş köşeli." Çoğu zaman, kirişlerin üstleri adını Kabala'da IHShVH, okült ilahi kurtarıcı ve özellikle yazma bitti.

İlk ters pentagram Satanizm sembolü haline geldiğinde

Eşkenar beş köşeli yıldız birçok kişi, gizli toplulukların ve akımlar tarafından binlerce yıldır kullanılmıştır. Onlar öyle denir - "pentagram şeytan" - 18. yüzyılda hafif bir yandan Fransız Elifasa Levi ile. İlk başta o bir papazdı. Daha sonra, okültizme ilgi onun manastırını sol ve mistisizme tamamen kendilerini adamak. Büyüye ve ritüelleri hakkında çeşitli kitaplar yayınladı. Bunlardan biri için bile hapiste görev yaptı. Bir soru üzerine, bu sadece onu nasıl ele bilmek gerekir, Levy bu tahakküm havasını yansıtmaktadır söyledi pentagram olan alt melekler, şeytanlar ve hayalet yardımcı olur. Bu bilgiye sahip Kim, sonsuz görmek mümkün olacak. "Yüksek Sihir Doktrini ve Ritüel" olarak adlandırılan pratik büyü kitabında, o ters pentagram Mendes başkanı keçi çerçeveli yazdı. Şeytan hayranlarını hayal kırıklığına istemiyor, ancak talihsiz sürgün keçi Mendes sadece Roma Kilisesi'nin hayallerinde var. Ama Mendes bir tanrıydı. Bu koçun başına birçok Mısır tanrısı Amun Ra bilinmektedir. Akıllı Levi, tabii ki, bu biliyordu ve şeytani pentagram sembolü ile geliyor deneyimsiz kullanıcılar için tuzaklar oluşturmak olasıdır.

Modern Satanistler sembolü

Levi Amerikalı Anton Lavey fikrini destekledi. Şeytan Kilisesi yarattı içinde Yıllarca o bir papazdı ve şiddetle özellikle harcanan Şeytan düğün, cenaze Satanizm savunduğu, hatta şeytani ritüelleri için kızı Zina vaftiz etti. O, büyü ve okültizm fikirleri birleştirerek kendi öğretisini oluşturdu Satanist İncil'i ve sayısız makaleler yazdı. Onun kilise sembolü bir pentagram şeytan haline gelmiştir. Fotoğraf açıkça Satanistler Baphomete Sigil denilen bu işareti neye benzediğini göstermektedir. Şeytan tanrı Baphomet sırtında kocaman boynuzları ve kanatları olan bir keçi olarak tasvir edilmiştir. 12. yüzyılda bu konuda ilk kez ozan gavaudan yazdı. Inquisitors Tapınakçılar birçoğu dayak yakıldı hangi Baphomet'le, ibadet olduğuna inanıyordu. LaVey televizyon programlarına katılarak ve şeytan hakkında filmlerde oyunculuk, dünya çapında şöhretin bir işaret verdi. Şeytan - Bunlardan birinde o başka, Yüksek Priest oynadı.

Pentagram - karanlık güçlere karşı koruma

Satanistler şer güçleri bastırmak için kendi sembolünü kullanın. pentagram tüm geri kalanı bu güçlere karşı korumak için. işlenmiş giriş için, bir saat yönünde sürekli bir çizgi çizmek için gereklidir. Beş köşeli devresinde herhangi bir boşluk olması gerektiğine inanılmaktadır. Şeytanlar ve kötü ruhlar, onların etkisiz hale getirmek çok zor olacak böyle bir boşluk içine girin. Bir örnek Goethe'nin ait Mephistopheles olan "Faust". Havada boya korumak için beş köşeli sert yüzeyler yanı sıra, görsel görüntü hayal ve zihinsel gibi içinde kendilerini çevreleyen. Düzgün sadece güçlü bir hayal gücü olanlar tarafından yapmanız. Çok sayıda insan madalyon olarak bir beş köşeli Charm, tek ışın yukarı ya da iki, hem aşınma. Böyle pentagram sadece Levy şeytani çelik tedarik ediyoruz. Daha önce, onlar bizim ölümlü toprak için İsa'nın temsil ederlerdi. Bu teyidi - simge Andreya Rubleva, birçok katedraller cam pencere ve freskler lekeli.

türleri Pentagramlar

kişisel güvenlik ve gezegenlerin işaretleri ile - Halen pentagramların üç tipi vardır. Kişisel hesaba doğum tarihleri alarak hazırlanan meleklerin isimlerini ve şanslı altında doğmuş olmak gezegenlerin işareti. Bu beş köşeli koruyucu melek ve melek-patron ile yakın ilişki kurmak için yardımcı olur.

Gezegenlerin işaretlerle pentagram bu hedefe ulaşmak için herhangi arzusu ile uyum sağlanabilmesi için. Bu Pentacles da bireysel olarak çizilir.

Pentacles koruma en eski bulunmaktadır. Onları muska olarak bile atalarımızı yapılmıştır. Örneğin belirli bir durumda koruyucu pentagram yardım veya kurtarma için seyahat ederken.

herhangi pentagram çalışmaya başladı Yani, harcama özel ritüeller hızlandırmaya gerekiyor. Yani beyaz büyücüler demek. Doğru veya değil, herkes bizzat kontrol edebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.