Sanat ve EğlenceLiteratür

"Blizzard". Puşkin. roman Özeti

"Blizzard" ürünü AS tarafından yazılmıştır 1830 yılında Puşkin. Zaten 1831 yılında yayınlanmış olan "Belkin Hikayeleri" döngüsünü tamamladı. Eğer hikaye "Kar fırtınası" Puşkin özetini okursanız, bunu baladı "Svetlana" yankı bulmasıdır, Vasiliem Zhukovskim yazılı görebilirsiniz. kitabe, arsa mistik ruh hali ve beklenmedik bir sonuç ile aynı başlangıç ...

Puşkin. "Blizzard". Hikayenin Özeti: Evin ana Gavrilo Gavrilovic P **

malikâne Nenaradovo - Gavrilo Gavrilovic P ** Rus manors birinde yaşıyordu. O ve eşi Praskovya Petrovna genç onyedi yaşındaki kızı Maria Gavrilovna oldu. Fransız romanlarında solgun ve üzerinde büyüdü ince kız. çevresi ise Masha kıskanılacak gelini olarak kabul edildi - babası cömert çeyiz oldu. Ve tabii ki, o onunla evlenmek isteyen gençlerin hiçbir eksikliği vardı. Ve birçok anne oğullarının parti için yararlı olarak gördüler. Gavrila Gavrilovich kendisi sıcak ve çok misafirperver ev sahibi oldu. Sadece bir komşusu fakir ordu teğmen oldu genç usta Vladimir Nikolaevich, tutmadı. Ama o adamdan Mary aşık olduğunu ve genç adam karşılığında ona cevap verdi. Yaz aylarında günlük tanıştı ve aşk mektupları alışverişinde bulundu. Kış aylarında, bu yazışmalar daha canlı hale geldi. Onlar kendi acı birçok konuda şikayet ve Vladimir Kadın gizlice evlenmek çalıştırmak ikna etmeye çalıştı. Sonra af dilemesini, ebeveynlerinin ayaklarına kendini atmak ve onların büyükleri mutlaka onun kollarında sonucuna olurdu sevmek istedim.

"Blizzard". Puşkin. Hikayenin Özeti: ebeveyn evden Mary kaçış

Masha çok uzun böyle bir eylem ele alınması konusunda şüpheliydi, ama yine Vladimir yalvarmasına dayanamayan. planın oldukça basitti. Vladimir komşu köye gireceği kızağın, atandı gün ve saatte kız göndermelidir. Bir kilise var - Vladimir tanıkları bulmak, rahip ile önceden kararlaştırılan ve varışta hemen Masha evli idi. tayin akşam korkunç hava vardı üzerinde, korkunç bir kar fırtınası oldu. Ama hedefe güvenle her şey Masha rağmen. Ama tipide Vladimir yolunu kaybetmiş ve şafaktan hemen önce kiliseye lazım. Orada kimse bulma, o rahibe evine gitti. Ayrıca kızak, ne de en Masha yoktu. O gece ne oldu? Neden kimse bekledi?

"Blizzard". Puşkin. Hikayenin Özeti: Ordu Vladimir kalkış

hiçbir şey olmamış gibi ertesi sabah, Maria Gavrilovna odasından çıktı. O ailesiyle kahvaltı vardı, ama akşam yine iyiydi. Ateşi başladı ve bir kaç gün sonra, o ölümün eşiğindeydi. Deli dolu Mary ona bir sır verdi, sadece ebeveynlerin hastalık her şeyi suçladı ve inandıkları tek şey kızları genç komşusu aşık olmasıdır. İyileştikten sonra seven büyükleri severler birleşme kararı aldı. Bunlar Vladimir önerisi Makine elle gönderildi. karşılık olarak, genç bir adam, evlerinin eşiğini geçti hiç yazdı ettiği bir garip mektup aldı. Ve sonra herkes Vladimir onun mal bıraktı ve ordu sol bilecek. O zaman 1812 oldu.

"Blizzard". Puşkin. Hikayenin Özeti: iki ölüm

Masha Vladimir Nikolayevich sözü, ancak birkaç ay sonra ağır yaralı arasına adını bulunca bayıldı olmamıştı. Genç adam büyük ölçüde Borodino savaşında sivrildi. Bir süre Gavril Gavrilovich öldükten sonra Ama bu, onun keder sonu değildir. O çekilen firmalar için onu daha da cazip hale kızına yaptığı mal bıraktı. Sadece Maria içtenlikle annesi ile üzüldü, çok geçmeden ** skoe emlak için ayrıldı. Praskovya Petrovna bazen kızı arkadaşını seçmek çağırdı ama o sadece başını salladı. Üç yıl geçti. Vladimir Moskova'da öldü ve bunun hafıza Masha için kutsal hale gelmiştir.

"Blizzard". Puşkin. Hikayenin Özeti: Albay Burmin gelişi

Bu arada savaş bitmiş, bizim alaylar yurtdışından döndürüldü. Bir kez Meryem emlak Albay Burmin geliyor. Hemen aşık olurlar. Bir süre sonra Burmin açıklamaya karar verdi. O zaten 4 yıl evli olarak o Masha eli sunamıyoruz kabul ediyor. Ancak bu durumda, eşiyle ilgili bir şey bilmiyordum. Genç adam bir zamanlar affedilemez aptallığıma kararlı olduğunu söylüyor. Her nasılsa bir şekilde güçlü bir fırtına yakalanmış ve o köy kilise yakınında oldu. Onu orada bekleyen sanki hemen odaya girdi ve genç bir kızın yanına yerleştirilmiş. Rahip onunla evlenmiş .. Ve gelini öpme istendi yalnızca geline bakmak için kendini sağladı. Bir ağlama ile "Değil o!" Bayıldı. karışıklık yararlanarak, Burmin sessizce kilise bırakıp gitti. Ve şimdi karısının biliyorum ve hiçbir fikri yok etmez mi için bir düğün. Bu ifşaatlar Mary sadece söyleyebiliriz: "Aman Tanrım! Yani o sendin! "Eşi Burmin uzun zamandır beklenen ve ağrılı toplantısı aldı ...

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.