Haber ve ToplumDoğa

Ağaç kanguru - harika hayvan

Avustralya'da harika hayvanı yaşıyor - wallabies. Kendi vücut ısısını düzenleyen 9 metre ağaçtan ağaca atlamak ve gebelik uzatmak için yapabiliyor. Bilim adamları bu güzel ve sevimli küçük hayvanlar hakkında yeni şaşırtıcı gerçekleri keşfetme, ağaç kanguru çalışmaya devam ediyor.

görünüm

Bu hayvanlar ait kordalıların tipi, memelilerin sınıf, kanguru ailesinde bir cinstir. tamamen yalnız bazı yerlerde (göbek ve omuz) 'de, kalın kahverengi saçlı kaplı olduğu için ilk bakışta ağaç Kanguru, kırmızı veya sarı parlak vardır, küçük ayı büyüklüğüne çok benzer. Ama daha yakın görünümlü, çok harika bir nadir hayvanlar önünüzde olduğunu görüyoruz.

Ağaç Kanguru kolay ve sorunsuz bir hareket ağaçlar ve esnek pençeleri üzüm olup. Bu alışılmadık hayvanların şaşırtıcı çevik ve hızlı hareket eden, iyi bir ağırlığa sahip olmasına rağmen. Ve böylece ne dalgıçlar ve söylenecek bir şey yok. Kolayca 10 metre mesafede ağaçtan ağaca sıçrayabilir. Tabii ağaçları ile onlar aşağı inip atlamayın söylemek. Hatta 20 metre yüksekliğinde onları korkutmuyor. Ağaç kanguru, makale için görebileceğiniz bir fotoğraf, genellikle doğada bulunmayan, ama onunla geçmeye şanslı iseniz, arkadaş olmak için deneyin. Bu hayvanlar, çok samimi asla saldırıya veya zarar vardır.

Ağaç kanguru Özellikleri

Dişi ve erkekler büyüklüğüne beri neredeyse aynıdır, birbirinden hemen ayırt edilemez. Avustralya Woody kanguru nadiren bir metreye kadar 70 ila 90 cm'lik bir yüksekliğe ve yaklaşık olarak 9-15 kg bir ağırlığa sahiptir. Bazen 20 kg'a kadar kahramanlar vardır.

Ağaçlarda Canlı hayvanlar. Özellikle tropikal bu türün kadın tarafından sevilen yaprak döken ormanlar. Onlar sıkı ağaçları seçer ve hayatının büyük bazen küçük sürüler kayma, yalnız onlara geçirirler. Valabi, ahşap kangaroos, sıcaklığı normal korumak için herhangi bir ısı yeteneğine sahiptir. Bu inanılmaz yeteneği büyük sıcak Avustralya hissi kalın kürk hayvanları tanır.

Ağaç kanguru çok su içiyor, o yaprakları yiyen çarkıfelek meyvesi ve okaliptüs yaprağı çok düşkündür. Hayvan tutsak sürülür, bunlar beslenen mısır, patates, yüzeylerinde, farklı meyve ve yumurtadır.

yaşam biçimi

Avustralya'da, orada bir zamanlar bir erkek kanguru çocuğu saldırdı ve o zamandan beri, yerel halk bu hayvanları avlamak başladı bir efsane, bu nedenle çekingen ve olabildiğince uzak insanlardan gizleme olur. Nadiren onlar ağaçların rengi ile aynı birleştirme için, neredeyse sessizce hareket, hatta en derin onları karşılamak.

Ağaç kanguru gündüz uyur ve geceleri bitkisel gıdalarda arayışı içinde balık gider. hayvanlar avcılardan korumak, habitat onların yerine bağlıdır ve ona izin vermedi. Ortalama olarak, kanguru yaklaşık 20 yıl yaşayan ve hayatında o bile sadece içki ve yiyecek için ona iniyor, ağaç değiştiremez.

dağıtım yerleri

Çoğu zaman, ağaç kanguru tropik ve Avustralya, yağmur ormanlarında bulunan Yeni Gine. zaman olur gerçi Nadir durumlardan, dağlarda veya ovada bu sıradışı hayvan karşılamak için.

üreme mevsimi günü

onlar tüm yıl boyunca çoğalır, böylece eksik Wallaby içinde çiftleşme sezonu. Bu bir bebekten daha fazla doğumlu kadınlarda oldukça nadirdir. çocuk uzakta annesinden taşımak için, ilk yıllarda bile bir adım istemiyor. Kadınlarda Gebelik bir yıldan fazla sürer. Doğan bebek hemen torbaya taşındı ve bir yıl veya daha fazla onların anne sütü ile beslenen vardır.

İnanılmaz ama gerçek

kadın ağaç kanguru hamileliğinin şartlarını uzatmak için acil bir durumda yeteneğine sahiptir: Kısa bir süre önce, bilim adamları eşsiz gerçeği keşfetmişti. Fetus anne karnında ölür ve başka gelir ile o değiştirildi olur.

Avustralyalı biyologlar ağaç kanguru bir felaket, yani küresel ısınma durumunda insanlığa yardımcı olabilir zannedilmektedir. Bu tür boğa veya koç gibi bağırsaklarımızdaki hayvan, havaya metan büyük miktarda serbest bıraktı. Ve bu doğrudur. Bilimin kadar bilinmeyen nedenlerden dolayı bir ağaç Kanguru mide metan işlemi yapabiliyor. Bakteriler yardımıyla olur açıktır. Yakın gelecekte, bilim adamları bu bakterilerin çalışma olacak, bunlar yeryüzünde havayı temizlemek için kullanabilirsiniz.

bu nadir hayvanların yakından çevresel hizmetler izledim Söylemeye gerek yok, onlar inanılmaz yaratıklar nüfusu artırmak için mücadele ediyorlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.