SağlıkMüstahzarlar

Bit ve niklerden "Chigiya" şampuanı: Değerlendirmeler. "Chigia": eğitim, fiyat

Modern insanların pediculosis'den nadiren muzdarip olmasına rağmen, ilaç şirketleri hala parazit hastalıklarla etkili biçimde mücadele eden ilaçlar üretmektedir. Bunun nedeni, böyle bir hastalığın hastaya önemli derecede rahatsızlık verdiği değil aynı zamanda çevredeki insanlara (tehdit eden) tehdit oluşturmasıdır.

Bildiğiniz gibi, bir adam yalnızca kasık veya gardırop tarafından değil aynı zamanda baş biti tarafından parazitlenebilir. Bu hastalıktan kurtulmak için doktorlar "Chigiya" adlı bir alet kullanmanızı öneriyorlar. Bu hazırlığın talimatı aşağıda sunulmuştur. Ayrıca, bu makalenin materyallerinde, bahsedilen tesisin ne kadara, hangi formda verildiğine ve hastaların hastaneden ayrıldıkları konuyla ilgili ne hakkında bilgi bulacaksınız.

Serbest bırakma biçimi, açıklama, kompozisyon ve ambalajlama

Kullanımı kolay bir kalın kâğıt kutusunda yer alan "Chigiya" uyuşturucu, kayısı aromalı kalın bir sarı şampuan biçiminde yapılır.

Permethrin gibi aktif bir madde içerir. İlave bileşenler ise helyum baz, bronopol, tween 80, disodyum etilendiamintetraasetat, boya sanset sarı, asit asetik buz ve sodyum klorür içerir.

İlaç, karton kutuya yerleştirilen mavi kapaklı plastik şişelerde satılır.

Aksiyon ilaçları

Söz konusu şampuan nasıl çalışır? İncelemeler bu konuda ne diyor? "Chigiya", kasık ve baş bitine karşı savaşmayı amaçlayan son derece etkili bir çare. İlaç bu parazitleri çabucak yok eder.

Şampuan - permethrin'in aktif elementi, yüksek insektisidal etkinlik ve düşük toksisite ile karakterize edilen sentetik bir piretroiddir. Bir temas siniri ve kas zehiri olarak hareket eder ve insanlar ve sıcakkanlı hayvanlar üzerinde toksik bir etkisi yoktur.

İlaç ne kadar sürer? Tüketiciler bununla ilgili ne diyorlar? "Chigia" kısa bir süre çalışır. Havada oldukça hızlı bir şekilde parçalanır. Bununla bağlantılı olarak, vücuda biriktirme tehlikesi kesinlikle yoktur.

Preparatın özellikleri

Şampuan "Chigiya" nın özellikleri nelerdir? Talimat, hindistan cevizi yağlı asit alkil amid ve sodyum alkil eter sülfatın bir kombinasyonu olan deterjanın köpürtücü ve deterjan özelliklerine sahip olduğunu ve ayrıca cildi tahriş etmediğini belirtmektedir.

Buzlu asetik asit ise, nikellerin soyulmasını önemli ölçüde hızlandırır.

Farmakokinetik

Şampuan "Chigia" sistemik kan dolaşımına karışıyor mu? Talimata göre, permethrin kana emilir pratik değildir, bu nedenle nadiren yan reaksiyonlara neden olmaktadır.

tanıklık

İlaç hangi hastalıklarda etkili olur? Tıbbi inceleme ne diyor? "Chigiya", kasık ve baş biti ile iyi savuşturan bir şampuan.

Kontrendikasyonlar

Şampuan "Chigiya" fiyatı, gebelik, emzirirken beş yaşın altındaki çocukların yanı sıra deri hastalıkları (ikincil enfeksiyonlar ve enflamatuar süreçler) ve ilacın uygulama yerinde yaralanmalar gibi gebeliklerde kullanılması önerilmez.

"Chigiya" uyuşturucu: kullanım talimatları

Bu ilacı sadece nemlendirilmiş saçlara uygulayın. Bu durumda, aktif olarak köklerine sürülmelidir.

Vücudun arıtılmış kısımlarından 20 dakika yaşlandıktan sonra şampuan ılık su ile iyice yıkanmalıdır. Ayrıca kayıp böceklerin giderilmesi amacıyla dikkatle saçları sık sık tarakla taramak gereklidir.

Saç biti için şampuanın normal tüketimi 15-20 ml'dir (enfestasyonun derecesine, yoğunluğuna ve saç uzunluğuna bağlıdır).

Enfeksiyonlu bölgelerin tekrar tekrar tedavisi, 7-10 gün içinde yapılması arzu edilir, ancak ayda iki kereden fazla yapılmamalıdır.

Advers olaylar

Sistemik absorpsiyon eksikliği nedeniyle, bu ilaç nadiren yan etkilere neden olur. Bazen hasta deride kaşıntı ve döküntüler şeklinde alerjik reaksiyon gelişebilir.

Aşırı doz vakaları

Uzun süre şampuan çok miktarda kullanıldığında, önceki bölümde belirtilen semptomlar hastada artabilir. Bu durumda, ilacı kullanmayı bırakın ve cildi ılık suyla yıkayın. Ayrıca antihistaminikler de kullanabilirsiniz.

Özel Öneriler

Bir antiparazitik şampuanı kullanmadan önce, dikkat notu dikkatle incelemelisiniz. Bu ürünün sadece harici uygulama için tasarlandığını söylüyor.

Uzmanlara göre, bu araç sadece önlem almak için değil pediculosis tedavisinde kullanılmaktadır.

Gözlerde ve diğer müköz zarlarda şampuanla temastan kaçının. İlaç ağız boşluğuna, burna ve ayrıca görsel organlara düşüyorsa, ılık suyla iyice durulanmalıdır.

Yutulduğunda derhal bir doktora başvurun.

Şampuanın saçlara uygulanması prosedüründen sonra eller bebek sabunu ile iyice yıkanmalıdır. İlacı uzun süre kullanırken, lastik eldiven kullanmanız gerekir.

Fiyat ve benzetme

Söz konusu fonların maliyeti 350 ruble civarındadır. Gerekirse Nittifor, Pedex, Pedilin, Permmetrin, Permin gibi analoglar ile değiştirilebilir.

Bu ilaçların fiyatı hem büyük hem de alt tarafta belirtilenlerden farklı olabilir.

yorumlar

"Chigiya" ucuz ve çok etkili bir ilaçtır ve pedikülöz hastalıklarla savaşmaktadır. Bu çoğu tüketicinin fikridir. Hedefe ve kesin olarak tanımlanmış bir dozajda bir şampuan kullanılmasıyla, hastalar baş veya pubit bitlerini çabucak unuturlar . Bununla birlikte, bazı tüketiciler bu aracın kesinlikle yararsız olduğunu savunuyorlar. Uzmanlar ayrıca şampuan "Chigiya" yardım etmedi, o zaman hasta sahte satın aldı inanıyoruz. Bu nedenle, böyle bir ilacı yalnızca güvenilir eczane zincirlerinde almanız önerilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.