BilgisayarlarEkipman

Bir monitör nedir?

Günümüzde hemen hemen her ailenin bir bilgisayar vardır. Ama birkaç biliyorum bu monitör, nasıl çalıştığını ve bu doğasında yaptıklarının prensipte?

Monitör - Bir resmi görüntülemek için kullanılan özel bir cihaz. İki vardır : monitörlerin türleri monokrom ve renkli. Tek renkli, sırasıyla çıkış görüntüler için iki renk kullanarak. metin ve grafikler: Bugün, iki görüntüleme modları vardır.

Bize monitör metin modunda çalışmak ne inceleyelim. Bu, geleneksel olarak yakınlık bölünmüş bir ekrandır. Kural olarak, bu 8 pozisyonların 25 hatlarına ayrılmıştır. Her aşinalık - Belirli semboller görüntülenir alanın bir tür. Bütün karakterler Aralarında 256., büyük ve küçük, sayılar ve noktalama işaretleri, özel karakterler ve Pseudographic notasyonu. monitör tam çoğalabilen olan kullanılırsa renk aralığını, daha sonra her aşinalık özel bir metin rengi ve arka plan tahsis edilebilir.

Şimdi monitör grafikler, benzersiz görüntü ve başka şeyler neyin gösterileceğini düşünün. Her şeyden önce, bir grafik ekran kullanarak çeşitli yazıtlar benzersiz yazı tipleri ve boyutları gösterilecek unutmayın. Sonuçta bu tür pikseller kullanılarak bir görüntü, bunlardan daha, resim daha iyi ve nettir görüntüler. Her nokta - bu bir pikseldir. Kendi renk ve dikey piksel sayısını olabilir ve yatay olarak monitörünüzün ekran çözünürlüğü olarak adlandırılır.

bir satın alma yapmadan önce, bu tür anlaşılmalıdır matris ekranı. Dolayı piksel (tahıllar) büyüklüğüne farklı teknolojiler ve oo kalitesine gerçekleştirilir. Ekran kalitesi daha piksel, daha kötü.

Ekran rengini kaçırmayın. Renklerin sayısı kalitesinin seviyesini karakterize etmektedir. EGA VGA, SVGA, LCD: Her bir bilgisayarın teknik özelliklerine göre çok sayıda grafik ekran modlarını tespit.

Bu modlar, grafik hızlandırıcı birine monitörü ayarlamak için PC yeterli bellek kapasitesi ile donatılmış olmalıdır. Bugün SVGA modu tüm programları tarafından desteklenmez ve ek sürücüleri normal çalışması için yüklenir.


Monitör - farklı boyutlarda olabilir bir cihaz. 14-inç, 17 inç, 19 inç ve 21 izole edilir. İnç - Ekranın köşegen uzunluğudur.

Daha önce bahsedildiği gibi, bir monitör seçerken bir diğer önemli ayrıntı ekranında (piksel) bir tane büyüklüğüdür. Bugüne kadar, iyi piksel boyutu - 0.28 mm - 0.26. Monitör taneleri büyük olan seçilirse bu şartlar gözler için kötü olduğu gibi, sen özel bir optik olmayan gözlük kullanması gerekir.


LCD ya da plazma - Bugün, hemen hemen hiç üretim CRT monitörler, giderek düz üretilir. Bu da daha kompakt, bu tür monitörler duvara asılabilir edilir, en popüler teknolojidir. En popüler üreticileri LG, ViewSonic ile, Samsung, Sony ve Panasonic inanıyoruz.

Biz ne bir monitör ve ne temel parametreleri anlamak gerekir. Eğer bileşen elemanları ve ilgili belgeler kontrol etsinler satın aldığınızda.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.