OtomobilArabalar

Bir hibrit otomobil nedir? en karlı Hibrid Araçlar

Hibrid arabalar yavaş ama emin adımlarla küresel otomotiv pazarında pozisyon için mücadele devam ediyor. dizel yakıtı ve benzin, performans ve motorları için yeni çevresel standartlar maliyet-etkinlik için daha sıkı şartlara getirilmesi için giderek yükselen fiyatlar - Böyle modeller ve üretim yükselen popülaritesi oldukça objektif faktörler katkıda bulunur.

Hibrid Araçlar: Bu nedir?

Latince "Melez" - heterojen kökenli elemanları birleştiren bir sonucu olarak elde edilen bir nesne. Bu kavramın otomotiv teknolojisinin dünyada powertraıns iki tip bir kombinasyonunu içerir. (- motoru, bir basınçlı hava alternatif), içten yanmalı motorun (ICE) ve bir elektrik motoru ile ilgilidir. bu modern arabada üreticileri akıllı enerji yönetim sistemleri öncelik vermek.

Tam (tam melezleri) ve hafif (hafif melez) - otomotiv melez santrallerin iki tipi vardır. İlk seçenek etkin bir içten yanmalı motor ile eşleştirilmiş güçlü elektrik motoru araba, donatılması ve düşük hızda makinenin hareketini sağlayabilir içerir. Elektrik motorunun lite sürümü sadece destekleyici bir rol verilir.

tarihin kısa bir gezinti

İlk üretim hibrid arabalar "Toyota" (Toyota Prius liftback) 1997 yılında, yaklaşık yirmi yıl önce montaj hattı çıktı. İki yıl sonra, "Honda" bir model Insight tanıttı ve sonra bir Japon üreticileri Avrupalı ve Amerikalı otomobil devleri katıldı iken - "Ford", "Audi", "Volvo", "BMW". 2014, filo satılan melezler toplam sayısı 7000000 dönüm noktası geçti.

Ama içten yanmalı motor ve çift elektrik motoru sadece XX yüzyılın sonunda kazanılan sanmıyorum. Efsanevi Avusturya tasarımcı geri 1900 yılında Ferdinand Porsche tarafından tasarlanan araç - Mevcut anlayış avtogibridov arasında ilk doğan Lohner-Porshe Semper Vivus oldu.

Karma tahrikli Şemaları

paralel

Paralel devre uygulandığı araçlar için, iç ateşleme lider motorudur. Güçlü bir elektrik motoru hızlanma ya da fren yapma, rejeneratif enerji ve hisse senetleri sırasında da dahil olmak üzere, destekleyici bir rol oynar. içten yanmalı motor ile bir elektrik motoru kıvamı bir bilgisayar kontrol sistemi tarafından sağlanır.

tutarlı

Bir hibrid araç basit bir diyagramıdır. operasyonun Onun prensibi içten yanmalı motor jeneratöründen tork iletimi dayanmaktadır elektrik üretir ve pili şarj eder. Makine hareket bir elektrik güç trenle sağlanmaktadır.

karışık

Seri ve paralel bağlantı Seçenek aynı anda gerçekleştirilmesi. noktadan Hareketli ve düşük hızlarda hareket eden, araba elektrikli çekiş kullanır ve içten yanmalı motor jeneratörü sağlar. yüksek hızda Trafik nedeniyle sürücü tekerleklere içten yanmalı motoru tork iletimi meydana gelir. yüksek yüklerin huzurunda elektrik yardımcı güç batarya alır kaynağı. Elektrik motoru ile içten yanmalı motor arasındaki etkileşimin, planet dişli takımı ile elde edilir.

avantajları

Bir melez otomobil motoru ile bir elektrik motoru ve makinenin avantajlarını birleştirir. Motorun avantajları - Bir sıvı yakıt ile uygun bir enerji kaynağı - içten yanmalı bir motor tork üstün özellikleri. sık Durur ve başlar ilk etkili modu, tipik şehir sürüş, ikinci - sabit hız. Bu tandem Tartışılmaz avantajları:

  • (Klasik modelde% 20-25 daha düşük karma yakıt tüketimi, aynı deneme ile) verim;
  • yüksek güç rezervi;
  • Ekolojik (zararlı azaltılmış miktarı atmosfere emisyonu rasyonel yakıt tüketimi yoluyla);
  • (Rejeneratif frenleme ile sağlanır) en az fren balatası;
  • performans göstergeleri çalışan geliştirilmiş;
  • kaydetmek için yeteneği ve yeniden kullanım enerjisi (depolama piller ve özel kapasitörler vardır).

eksiklikler

  • santralin tasarım karmaşıklığı nedeniyle yüksek maliyeti.
  • Pahalı onarım hibrid araçlar ve pillerin atılması ile ilgili sorunlar.
  • Nispeten büyük ağırlık.
  • kendi kendine deşarj Pil duyarlılık.

araba sahipleri ne?

Tüm dünyada Araba meraklıları aktif tanıdık modeller bunların olumlu ve olumsuz yanlarını analiz ederek yol ve makinelerin gösterim fethetme deneyimlerini paylaşmak üzere. dikkat ve hibrid otomobiller olmadan kalır vermedi. Bu makinelerin güvenilirlik ve yakıt satın alınması için gidiş aile bütçesinin önemli tasarruflar, olasılığını kendi sahipleri anlamlı tanıklık incelemeleri. Geçen avantajı uzun yolculuklarda isteyenler için çok önemlidir. Dezavantajları arasında istikrar viraj melezler yüksek bakım maliyeti ve klasik otomobillere kıyasla kötü vardır.

En iyi modeller Yukarıya

Toyota Prius ( "Toyota Prius")

1.8 litre (kapasite 98 l. C) İçten yanmalı motor ile kombinasyon halinde, iki elektrik motoru (42 kW ve 60 kW güç) ile donatılmış öncü hibridleri ailesi. Maksimum hızı - 180 km / s. Teşekkür uygun fiyata ve olağanüstü yakıt ekonomisi, Toyota Prius yıllardır, kendi segmentinde rakipleri arasında satış açısından bir liderdir.

Melezi ( "Toyota Camry")

hibrid araç olup, burada, çok ekonomik, tasarım, konfor, yüksek işlenebilirliği. Bir bırakmadan bir diğer avantajı Toyota Camry dost melezler arasında - hızlı ivme (7.4 saniye, bu model 100 km / s hızlandırabilir).

Chevrolet Volt ( "Chevrolet Volt")

Mükemmel çalışma karakteristikleri sayesinde Pratik dört hatchback. Şarj edilebilir hibrid (melez araç plug-in). Bir benzin ile donatılmış motor (hacim 1.4 litre, 84 litre kapasiteli. S.), uzun bir hizmet süresi ve otomobil tahrik elektrik motoru olan blok lityum iyon pil. yaklaşık 54-60 km - Elektrikli kentsel üzerinde Kilometre.

Volvo V60 Plug-in ( "Volvo V60 Plug-in")

avtogibridov modeli turbo dizel motoru arasındaki ilk (hacim 2.4 litre, 215 litre. S., ve 100 km dizel ortalama tüketim 1.9 litre). Dizel istasyonu vagon elektrik motorunun olasılığı elektrik 50 kilometre geçmesine izin.

Honda Civic Hybrid ( "Honda-Civic")

Araba geliştiriciler konfor, yakıt ekonomisi ve pratiklik gibi önemli tüketici özelliklerine yararlanmıştır. Honda Civic Hybrid popülerliğe ana bileşenleri - kompakt, çarpıcı özel tasarım çözümleri, verimlilik ve çekici tasarımı melez sayesinde kapasiteli yan yana.

Beklentiler veya şüpheci kısa adres

Hibrid teknoloji, destekçileri ve muhalifleri vardır. Başkaları eksikliklere işaret etmek lastik yok Bazı insanlar, alaka ve etkinliğinin ikna edilir. Zaten bir dizel veya benzinli motor ile klasik bir araba sahipseniz, onun tasarım, düşük yakıt tüketimi, teknik ve performans özellikleri gibi, bunun bir melez satın alarak acele gerekli olmadığını mümkündür. üreticileri daha gelişmiş versiyonunu pazara getirecek kadar bekleyin.

Sadece çok sizin satın erteleyerek neden kayıp zaman pişmanlık ve merak etmemek için, süreç bekliyor gergin alamadım. Uzmanlara göre, yakın gelecekte hibrid araç büyük şehirlerde ve küçük kasabalarda sokaklarında ortak bir görüş olurdu. Aynı zamanda mevcut model yelpazesinin önemli bir genişleme öngördü. Geçitler ve minivan-işçilere supercars - Melezler her segment otomobil serisinin layık gerçekleşecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.