Gıda ve içecekYemek tarifleri

Bir fincan kek: tarifi ve pişirme ipuçları

Modern bir kadının hayatı çok zengin olduğunu ve her zaman elde değil karmaşık ve emek yoğun mutfak bir kez oluşturmak için zaman bulmak bir sır değil. Modern aletleri üreticileri ellerinden geleni yüzden hayatımızı kolaylaştırmak ve bize yiyecek üretiminde kendinizi ve lezzetli evinizi, ama basit şımartmak için izin vermektir. Bugün, hizmetler ve Multivarki ve vapurları ve mikrodalga fırın. Bu makalede ele alınacak bir fincan kek, aynı günümüz mikrodalga fırında hazırlanıyor. Yıkamaktan yemekleri ile artık malzemelerle hazırlanması 10 dakikadan daha ve bitiş götüren bir tarifi tasarlamak çok kolaydır ve sonuç olarak sevdiklerini tedavi mümkün olacak ya da büyük bir tedavi misafirler eşiğinde aniden ortaya çıkar.

gerekli pişirme için bileşenler: 1 çorba kaşığı kakao tozu ve bir somun. O kadar çok olan kakao bir fincan kek çok zengin çikolata lezzet söndürmeye dikkati çekiyor, bu yüzden bir nedenle tadı beğenmezseniz, sen toz miktarını değişir kolayca yapabilirsiniz. İki ya da üç hazırlıklar sonra zevkinize göre onları seçerek kolaylıkla tüm bileşenlerin miktarını ayarlamak mümkün olacak.

Ayrıca fındık ve kakao biz (bitkisel yağ değiştirilmelidir ve kokusuz edilebilir) tereyağı ve şeker 3 yemek kaşığı almak ve 1 yumurta ve ılık süt 2 yemek kaşığı. Süt ön ısıtma değilse, kek fincan çok iyi değil dışarı dönecek, böylece bu yönünü dikkate almalıdır. Yine de un (4 yemek kaşığı) ve biraz kabartma tozu ihtiyaç - Lam olmadan yaklaşık bir çay kaşığı. Buna ek olarak, esansları, tatlar her türlü pasta tadı değişebilir, ya da sadece narenciye kabuğu - hepsi tadı bağlıdır.

Pişirme işlemi, uygun bir tencere seçimi ile başlamaktır - bu az 500 ml, bir fincan gibi olmak ve bir mikrodalga fırın kap içinde hazırlanması için uygun olan herhangi bir olabilir. daire içinde Pie - kek yükselir hazırlanması sürecinde ve hazırlık başlamadan önce yemeğin bir kısmını kaybetme riski vardır - bu aslında sadece bir şey, yemekler çok düşük değildi tamponlar esas konu hakkında içinde pişirin, sadece genel bir tarifi adıdır.

Yemekler hazırlandığında, içinde kendi kurulu dikkatle duvarlar boyunca yaymak, yağ ile yağlanır. Bundan sonra bir çiğ yumurta sürücü ve şeker eklemek mümkündür. kek hazırlanması kırbaç anlamına gelmez - basitçe bir çatalla maddeler ovmak, ama topaklar görünümünü önlemek için çok dikkatli yapılmalıdır.

tedricen (Aksi yumurta kesilmek, ancak çok sıcak değil) ılık süte, kakao, özünü ve yağ ekleyerek, yumurta ile şekeri ovuşturdu. Bir kez daha, yavaşça ucunu ovmak ve kabartma tozu ile unu girin. İsteğe bağlı - Biraz fındık. Bir fincan son gemi kek iyice karıştırıldıktan sonra mikrodalgada. İşte cihazın gücüne konuda dikkatli olmak gerekir - bu 3 dakikayı geçmeyecek süre pişirme, yaklaşık 1.000 watt ise. Ayrıca testin toplam hacmi bir kek mutlaka arttıkça 1/3 fincan hacmini aşan vermedi ve yemekleri sızıntısı olmadığından emin olmak gerekir.

Pişirme bittiğinde, mikrodalgada birkaç saniye pasta terk emin olun ve sonra bir kürdan pişirmenin tekdüzelik kontrol kullanın. Gerekirse, ancak en fazla 45 saniye programı yeniden çalıştırın. Bu süre sonunda kek propeksya genellikle yeterlidir. Servisten önce, o soslar, hindistan cevizi ya da sadece şeker ile dekore edilebilir. Bunu diğer durumlarda yemekleri Çıkarmama ve bölümleri kesmek için gerekli, onlardan kaldırılamaz beslemeden önce, küçük porsiyonlara çevrelerinde kek pişirmek edin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.