BilgisayarlarDefterler

Bir dizüstü bilgisayarda sabit disk nasıl değiştirilir: Pratik Bir Rehber

İşletim sistemi unbootable olur veya sert donduğunda dizüstü çoğu sahipleri sorunuyla karşı karşıya. İleri düzey kullanıcılar Windows'u yeniden yüklemek başlayacak, ancak başarılı yoktur ve sabit disk yokluğunda yaklaşık bir mesaj panik içine girer. Ne ve nasıl? Bir dizüstü bilgisayarda sabit disk değiştirme? Ama ne o vardı verilerine ne olur?

umutsuzluk etmeyin! bilgi ve beceri eksikliğinden hasarı onarmak için ise, uzmanlara birimini alabilir. Hızla dizüstü sabit diski değiştirmek mümkün olacak. Bunun fiyatı da onun değiştirilmesi için bir servis sabit sürücünün maliyetini ödemek zorunda çünkü sadece, çok daha yüksek olacaktır, ancak. Ana tanı ve arama sorunları için ödemek alacak olması mümkündür. Bilgi geri gerekiyorsa, o da maliyet ile sonuçlanacaktır.

Sabit diskler farklı kapasite, hız, önbellek boyutu, form faktörü arayüzü vardır. Ana argümanı - Bu kapasite, bunun sığabilecek depolanan bilginin miktarıdır. Arayüz - anakarta sabit disk bağlamak için konektör türüdür. Biçim Faktörü - boyutu (Defter 2.5 inç) 'dir. önbellek - geçici bilgileri saklamak için bir yer. Ve önemli bir parametre - olan hıza bağlı diskin dönme hızı.

Bazı durumlarda sabit disk yerine gereklidir?

Sabit sürücüyü değiştirmek için nedenleri şunlar olabilir:

  • Bir sabit disk arızası;
  • Bellek kapasitesinin yetersizliği;
  • kırılmayı önlemek için disk bozulması;
  • yavaş hız.

Bir dizüstü bilgisayarda sabit disk değiştirmek için maliyeti nedir?

yedek ustası üretirse, o zaman fiyat da üretecek hizmet yelpazesi bağlı olacaktır. Sen sabit diskin hızı optimum olanı, hemen gereken sabit olan sürücü (daha fazla bellek ile veya değil) karar vermelidir yanı sıra o karşılamak için arzu edilir ne kadar anlamak için. Ortalama sabit disk fiyatı 2000 ruble başlar ve 20,000 ve üzeri ulaşabilir. Rusya'daki değiştirilmesi için hizmetlerin maliyeti 300-500 ruble olduğunu. Böylece, ucuz olabilen bir dizüstü bilgisayarda sabit disk değiştirmek için. Ancak, tüm mali olanakları bağlıdır. Ben şehirde sert bir dizüstü bilgisayarda sürücüyü ve bu tür hizmetlerin olmadığını değiştirebilir miyim? Şimdi bilgi herkes için kullanılabilir olduğundan öğrenmek konusunda, zor değildir ve hemen hemen her köyde bir uzmana bulabilirsiniz.

dizüstü Analizi

Nasıl Gerekli bilgi sahibi olmadan, bir dizüstü sabit diski değiştirmek için? İlk bakışta göründüğü kadar zor değil. İşlemin tamamı 15-20 dakika en fazla sürer. Yapılacak ilk şey - laptop açmak ve arka kapağı tutan vidaları kaldırmaktır. modeline bağlı olarak, cihaz altındaki birkaç kapaklar olabilir. Bu durumda, ne tür gevşetmek bilmek gerekir ve sabit disk nerede yer almaktadır. Eğer sökün önce, dizüstü ağ bağlantısı kesilmiş ve pili çıkarın gerekir. tüm unsurlar yapmışlar kadar bekleyin. Sonraki HP dizüstü bilgisayarda sabit disk nasıl değiştirileceğini gösteren bir örnek olarak kabul edilecektir.

pili Çıkarma

HP laptop pili çıkarmak için, çevirmek ve "açık" konuma kilitlemek pereschelknut gereklidir. Sonra pilin ön kenarını kaldırın ve dizüstü çıkarın.

Pil ters sırayla yerleştirilir: konnektörün ön kısmını eklemek ve oturana kadar iç kenarı tıklayarak gereklidir.

Sabit Sürücüyü Çıkarma

Pil çıkarıldıktan sonra, kap dizüstü baz sökmek için gereklidir. Bunu yapmak için, yıldız tornavida kullanın. Kapağı tutan vidalar, zayıflatmak için gereklidir. Bundan sonra, kapak gövde, asansör kenarına geçmek ve sekme çekmek gerekir. Böylece, kesilecek.

İşte kartına kabloya bağlı sabit diski. Bu kablo, siyah döngü çekerek çıkarılması gerekir. Sonra bölmesinden dışarıya sabit sürücü alabilir. Ardından, sabit sürücü kablosu kaldırılan hale gelmek ve kenarlardan lastik Stoper kaldırmalısınız. Kauçuk başlıkları farklıdır ve onlar geri takmak hangi durum unutmayın unutulmamalıdır.

Bir sonraki adım - sabit diskten dört vidayı sökün ve kaybetmek, onları kurtarmak. Şimdi sabit diskten şeffaf kapağı çıkarmanız gerekir. Aynı zamanda Sabit disk antistatik ambalaj içinde yerleştirilmelidir.

Yeni bir sabit disk takma

İlk olarak, disk çıkarılır düzenlenen dört vida ile panele sabit disk bağlamak gerekir. Bu durumda, sabit sürücü aşağı etiketi kurulmalıdır. Ne lastik üzerine monte edilmiştir durdurur ve uygun kabloyu bağlayın. Sonra kartına kabloyu dizüstü bilgisayarda bölmeye sabit disk koymak ve bağlamanız gerekir. Bu kapak kapatarak izlenir, tüm vidaları sıkın ve yerde pil koymak.

Bu talimatları izlerseniz, hatta en cahil bir kullanıcı dizüstü sabit disk değiştirme hakkında merak olmayacaktır.

sabit disk tamir etmek için kaldırılmıştır, o zaman sorunu ortadan kaldırarak sonra tekrar aynı şekilde konabilir. Arızalı sabit diskte bilgi geri yüklenebilir unutmayın. Gerekli tüm veriler yanlışlıkla yok edilebilir Fakat bağımsız, bu önermiyoruz. Bunu yapmak için profesyonel etmektir.

dizüstü takas sabit disk yenisini yönetilen sonra eski sabit disk ile ne yapmak gerekir? o kusurlu ise, harici almak için depolama aygıtı veya mağaza bilgileri olarak kullanılabilir.

Yeni sabit disk işletim sistemini içermediğini hatırlamak önemlidir ve bu sıfırlanması gerekir. Bu hem bağımsız hem de servis merkezine bir çağrı yoluyla yapılabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.