SağlıkAnti Age

Bilim adamları geçici kırışıklıkları kaldırabilirsiniz bir polimer geliştirdik

MIT araştırmacıları esasen ikinci cilt ne geliştirdik. Bu, yumuşak, esnek ve neredeyse görünmez. Şu anda, etkin bir kırışıklıkları kaldırabilirsiniz kozmetik malzemesi potansiyel kullanımını okuyan bir grup bilim insanı, göz altı torbaları tedavi etmek ve kişinin genel görüntüsü üzerinde gençleştirici etkiye sahip. Bu malzeme deri hastalıkları, yönetmek ilaçlar, ya da sadece nem tedavisi için bir sonraki adımdır, - yani çalışma yazarlarından Daniel Anderson açıklamada Kimya Mühendisliği Bölümü Doçent, diyor. Bulgular derginin "Doğa Malzemeler" yayınlanmaktadır.

"İkinci deri" nedir?

Oluşturuldu bilim adamları malzeme sağlıklı bir cilt taklit eden bir silikon polimeridir. Aynı zamanda nefes ve su geçirmez olmasına rağmen, tüm mekanik özellikleri ve genç cildin elastikiyetini sahiptir. Algılanamaz kaplama kırışıklıkları ortadan kaldırır ve genç bir görünüm görünümünü verir - tüm invaziv cerrahi ve aletsiz sadece iş günü sonuna soyulabilir olabilir.

Bu görünmez katman bariyer sağlar ve kozmetik iyileştirmeler sağlıyor. Potansiyel, bu tedaviyi gerektiren alanlarda lokal uyuşturucu sunma yeteneğine sahiptir. Bu insanlarda kullanılmak için idealdir.

Nasıl çalışır?

Ürün iki aşamada çalışır. İlk olarak, bir kişinin bir siloksan türetilen bir polimer ihtiva renksiz bir krem, kullanır. Bu silikon ve oksijen moleküllerinin değişken bir zincir tarafından oluşturulur. Daha sonra, bir platin katalizör, ikinci krem beyaz renk uygulanır. Bu çapraz bağlar oluşturmak üzere reçinenin aktif hale getirir ve daha ince olur, elastik ve daha genç bir görünüm sağlar ışığı dağıtır. Sabah her iki kremlerinin tek bir uygulama etkisi ultraviyole radyasyon ve yağmura maruz bile tüm gün sürmelidir.

araştırma zorluklar

Yaşla birlikte cilt sıkılığını ve esnekliğini kaybeder ve bu o yaşlı görünmeye başladı nedenlerinden biridir. yeni bir gelişme bu özelliklerin restorasyonu hedefleniyor. deri gibi aynı şekilde davranması içerik oluşturma, bu yeterince zordur, - Çalışma yazarlarından diyor. Birçok bunun için çalıştı, ama onlar çıkışta alınan malzemeler, esnek ve kullanımı kolay ve tahriş olmuş cildi değildi var. Bu deneysel veriler cildin hareketlerini eşleşmiyor ve orijinal haline geri döndürmek mümkün değildi başladı.

araştırmacılar yapılan bir atılım hala sadece kozmetik amaçlı sınırlıdır. yeni polimer başarıyla insan gönüllüler üzerinde test edilmiştir. Ancak, bilim adamları, örneğin ona diğer uygulamalar bir dizi bulmak için aramak, egzama tedavisi, ilaç ve antibiyotik kaldırılmasını, hem de yerel yönetim benler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.