BilgisayarlarYazılım

Bilgisayar yardımı ile bilgisayar kontrol edilir

Konuşmalarında tanınmış bir Rus mizahçısı sıklıkla Rus bir kişinin ve merakın ayrılmaz bir kavram olduğunu vurgular. Bununla tartışmak zordur. Bir müzik merkezi satın alarak, hiç kimse ses seviyesi kontrolünü maksimum pozisyona getirmemiş olabilir. Ve gerçekten gerekli olduğu için değil, sadece bunun gibi ... Ve yeni bir arabanın şanslı sahibi herhangi birisi, hızı tavanını kontrol etmemek için geri çekilmeyecektir. Adam sadece ilgileniyor. Herkes, anılarında benzer yaşam örnekleri bulabilir.

Bilgisayarınızı kontrol etmek, merakınızı gidermek için başka bir fırsattır. Bilgisayar sisteminin ekranının arkasında çalışın ve kaç tane konvansiyonel birimin ("papağan" olarak adlandırılır) olduğunu bilmiyorum - bu bizim adamımız için değil. Bir bilgisayar taraması iki hedefe sahip olabilir: arızaları belirleme ve performans potansiyelini belirleme. İkincisi, bu sistemi, özellikle yeni bileşenler satın alırken talep edilen diğerleriyle objektif olarak karşılaştırabilirsiniz. Bazen bilgisayarı kontrol etme programı, iç blokları büyük oranda yüklemek, aynı anda iki problemi başarıyla başarıyla çözer. Bugün bu gibi uygulamalar hakkında konuşacağız.

Bilgisayarın performans denetimi, yalnızca hız endeksini etkileyen üç ana bileşenin test edilmesini içerir . Bu CPU, video adaptörü ve RAM. Bazen bu liste bir sabit disk içerir, ancak bu tamamen doğru değildir: sabit sürücünün hız ölçümlerinin verilerine dayanan yüksek performanslı bir sistem seçmek en iyi çözüm değildir.

Bu nedenle, bilgisayarı kontrol etmek için gerekli yazılımı yüklemeniz gerekir. Futurmark şirketinden 3DMark pakete dikkat edilmeli (video alt sistemi için); Teşhis kompleksi SiSoft Sandra. Daha gelişmiş sonuçlar için AIDA64 ve Victoria (sabit disk) önerilebilir. Elbette, bu son çare olarak doğru değil, çünkü görevleri bilgisayarı kontrol etmek olan programlar birkaç düzine var.

Yani, video. Paket 3DMark, 2001, 2003, 2005, Vantage vb. Çeşitli sürümleri ile sunulmaktadır. Modern sistemler için en yeni sürümü seçmek gerekir. Karşılaştırmanın doğruluğu, testi varsayılan olarak başlatarak başarılır (bu konuşulmamış bir standarttır). Ekranda çalışırken, mevcut olmayan oyunlardan üç boyutlu kliplerin alıntıları görüntülenir; 3D görüntüler oluşturmak için en yeni teknolojiler kullanılır. Programın sonucu bir dijital indeks. Daha yüksek, sistem daha üretken olur.

Matematiksel işlemlerin hızını kontrol etmek için SiSoft Sandra kullanılır. Kurulumdan sonra, "Performans" bölümüne geçmeniz, "Merkezi işlemci" yi seçmeniz ve "Güncelle" düğmesini tıklatmanız gerekir. Test başlayacak. Şu anda, başka görevler için bilgisayar kullanmaktan daha iyidir. Sonuç olarak, grafikler içeren bir pencere görüntülenecek ve sonuçlarınızı diğer sistemlerle karşılaştırmanız mümkün olacaktır. Benzer şekilde, multimedya performansını kontrol etmeniz ve RAM bant genişliğini unutmamanız gerekir. Sandra'nın farklı sürümlerinde elde edilen veriler karşılaştırılamaz.

Bu üç sonuca sahipken (aslında ikiye katlandığından aslında altı), bilgisayarınızın performansı hakkında bir fikir edinebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.