SeyahatYol tarifi

İlginç tarihi mekanlarına Penza

Moskova güney-doğu tarafında Sure Nehri Volga bölgesinde Penza cazip şehri uzanır. Köy manzaraları yansıtılır zengin bir tarihe sahiptir. Daha iyi Penza ile aşinalık Moskova'nın ana cadde ile başlamak. o eski şehrin mimari bir fikir verir O. Bu sokakta Penza manzaraları düşünürsek, Et geçişi dikkat etmelidir, bina 1897 yılında inşa edilmiştir. Altı güzel tuğla çadır ve figürlü tuğla vardır.

Penza turistik Moskova sokak parkta görülebilir. Bir ışık ve müzik çeşme ve düzgün çalıştığından guguklu saati yoktur. Genellikle, bu sokak tüm binalar, şehrin görünümü ile neredeyse aynı anda, 17. yüzyılda inşa. bir kez Hazine Odası ve valinin kuralı muhafaza durumda - Hayır daha az ilginç bina Belinsky'nin sokaklarında görülebilir. o ağırlığında sarı ev bulunur yanında bir plaket anneannem burada küçük Misha Lermontov anısına.

Penza Turistik, bir liste ve dini yapıların bir dizi içerir turistlerle popülerdir. Kirov Caddesinde görünüşü mesken kendilerini düzenlemek istiyoruz otuz kadına yükümlüdür Trinity manastırı bakmaktadır. Başlangıçta onlara rahip Peter Ivanov Noel kilise verdi gayrimenkul, yer oldu. Ve tam zamanında manastır topraklarının genişletmiştir. şehir diğer dini yapıların bir dizi olan Gogol sokakta bulunan Başkalaşım Kilisesi, en eski bina arasında.

Böyle turistik Chkalov Caddesi'nde Penza var. Bu Kutsal Bakire Rus barok tarzında inşa edilmiş bir binanın kilise. Sokakta Vodopiyanov yürümek ve orada Eğer Voronezh'nin Aziz Mitrofan Bishop kilise görebilirsiniz. Ve Zakharov Varsayım Katedrali yükselen. Onun bina Rus-Bizans tarzında inşa edilmiştir. Penza korunmuş ve tek ahşap kilise - Konnozavodskoy sokakta bulunan Aziz Nicholas Kilisesi,. Caddenin Bakunin üzerinde duruyor Katedrali cami görmek için önerilir.

Ama bu Penza ünlüdür tüm ilginç yerler değil. Gezi, fotoğrafları burada sunulmaktadır - bu sadece şehir bakarak, ne görebilirsiniz küçük bir kısmı. Sonuçta, mimari yapılara ek olarak, halen pek çok farklı heykeller vardır. Yani, Kremlin tepeye görebilirsiniz ilk yerleşimcilere anıt.

kendi yolunda çekici her biri müzelerin her türlü desteklenen olabilir Penza şehrin cazibe ünlü ilginç yerleri dikkate alındığında. Bir tektir Belinsky Central Park, adını hatırlamak değil imkansız doğa eseri. 17-19 yüzyıllarda eserleri topluluğudur Penza bölgesel sanat galerisi, ziyaret etmek ilginç. Sonunda şehir hayvanat bahçesine veya sirki ziyaret edebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.