Haber ve ToplumDoğa

Beyaz Rusya: hayvanlar, doğa, doğa rezervleri

Beyaz Rusya ... yaklaşık bu ülke oldukça sık duyulabilir. Bu muhteşem doğası ile ünlüdür. Hemen hemen hiç kimse burada olmak, kayıtsız kalır. muhteşem ormanlar ve bu ülkede çoktur doğa rezervleri, En şaşırtıcı. Ama bu Belarus Cumhuriyeti övünebilir, hepsi bu değil. Hayvanlar kendi topraklarında yaşayan, büyük ilgi de. faunası çok çeşitlidir. Birçok nadir hayvanları görmek ve unutulmaz bir deneyim elde edebilirsiniz.

Küçük bir anket - Belarus Cumhuriyeti Hayvanlar

Bu kenar çok zengindir. Bildiğiniz gibi, doğal kaynaklar ve turistik bir sürü Belarus Cumhuriyeti var. Burada yaşayan hayvanlar, özel dikkate değerdir. Biz genel olarak flora dünya hakkında konuşursak, ülkede bireylerin sayısız yaşadığı kaydetti olabilir. Burada omurgalıların yaklaşık 400 farklı türler vardır ve yaklaşık 8000 (bazı kaynaklara göre, bu rakam önemli ölçüde daha yüksektir). Omurgasız.

tehlike olarak Bazıları uzun listelenmiştir. tükenme eşiğinde fauna temsilcileri vardır. Bazı kişiler uzun çizgiyi geçti - artık bu topraklarda bulunur. Ancak, olumlu yönleri vardır. Bazen aniden kuşların yeni çeşit vardır. Doğal ek olarak hayvanların göç, fauna bireyler tarafından ithal yeniden kazanıyor ve.

Ne memeliler burada yaşıyor?

Yani, daha ayrıntılı olarak Belarus Cumhuriyeti fauna dikkate alınması gerekmektedir. Daha önce bahsedildiği gibi hayvanlar, son derece çeşitlidir. Bu memelilerin hikaye ile başlamalıdır. Bunların toplam yaklaşık 73 türü bulunmaktadır. Onlar vahşi yaşıyor. Bunlardan kemirgenler ve yırtıcı vardır. 16 - ilk 24 farklı türlerden, ikinci ile temsil edilir.

çeşitli faktörlere ve elverişli doğal koşullardan kaynaklanan hayvan çeşitli. Yerel çayırlar, ormanlar ve alanlar farklı türlerin bireyler için kalmak için ideal yerlerdir. o, tavşan kurt, yaban domuzu, tilki, kunduz, geyik, kurt ve geyik - genellikle burada bulunabilir Hayvanlar,. bunlar yok çünkü pek çok tür özel koruma altına alınmıştır. Bu hayvanların biri - bizon. Onlar onlar hakkında dikkatlice halledilir ülkenin rezervlerinin, birinde yaşıyoruz.

kuşlar

Böylece, iyice Belarus yaşayan fauna bazı temsilcileri ile tanışmış. Hayvanlar ve özellikle kuşlar detaylı bir çalışma gerektirir. Bu nedenle size tüylü yaratıklar hakkında daha fazla bilgi verir.

Toplamda, devlet kuşların 280'den fazla türü vardır. bu topraklarda Çoğu yuva. Yaklaşık 38 türün tane olan göçmen kuşların, dikkati çekiyor ve. Ayrıca Belarus topraklarında yalnızca kış aylarında sinek kuşları vardır. çoğunluk koşulları en uygun ormanda yaşıyor. Ayrıca bataklıklarında veya çeşitli rezervuar yakınında genellikle yuva. Çok daha küçük türler alanlarda ve yerleşim yakınında lokalize edilmektedir. En yaygın ötücü kuşların ailesidir.

Orman farklı yabani kuşlar: ahşap keklik, çulluk, keklik, keklik ve diğerleri. En yaygın su kuşu yeşilbaş arasında, patka, çamurcun. En yaygın orman kuşlar şarkı. Onları, birçok ispinozlar, Ardıçkuşları, Warblers'a, çıngıraklar ve diğer Arasında.

balık

Beyaz Fauna iyi temsil ve balık bol olduğu. İşte 50'den fazla türü bulunmaktadır. En sık pike, hamamböceği, kızılkanat, sıradan sazan, çipura, kasvetli, yayın balığı, levrek, burbot ve diğer türler görebilirsiniz. Özellikle ilgi grayling, yılan balığı, kokusu ve bazı diğer, daha nadir türler de ev olduğu bir gerçektir. Ancak bu yöntem yalnızca Baltık Denizi havzasına ait nehirler, bulunabilir. Belarus, yaygın ekonomide. Bunlar aktif olarak yerel doğada yerine getirilmemiş balık üretimi ilgilidirler.

Belarus Kırmızı Kitabı: yaptım hayvanlar

Yani, sık sık bu ülkede bulunabilir ana hayvanlar, kabul var. kalmak için elverişli doğal koşullara rağmen, bazı türlerin birey sayısı büyük ölçüde azalır ve bazı zaten yok oldu. Bu süreç geri XVII yüzyılda, çok uzun zaman önce başladı. Sonra Avrupa gezilerinin tamamen sönmüş nüfus. Sonra, XIX yüzyılda samur, kırmızı geyik, Nightclub ve diğer bazı türler kayboldu. Bu kaderi ve kuşlar bağışladı değil. Birçoğu ya tamamen kaybolmuş veya ikamet ettikleri bölgeyi değiştirdi.

Şimdi artık Belarus Kırmızı Kitabı yazar fauna bazı bahsetmek gereklidir. buraya yapılan hayvanlar, yok olma eşiğinde bulunmaktadır. İlk defa 1981 yılında yayımlandı. Ardından, yaklaşık 80 türün kendi sayfalarında saptanmıştır. 2007 yılından bu yana, kitabın başında elektronik versiyonu mevcuttur. Artık aralarında olduğu, 180'den fazla tehlike altında türler içerir Avrasya vaşak, vizon, boz ayı, porsuk, Avrupa bizonu, Sibirya uçan sincap, benekli yer sincabı ve diğerleri.

yerel doğa

kuşlar, balıklar, memeliler ve diğer yabani hayvanların Beyaz Rusya: Böylece, birçok bu ülkede yaşayan türler tarafından kabul edildi. Şimdi buna fauna burada birçok temsilcilerini kalmak için çok faydalı olduğunu anlamak, bu devletin doğası hakkında konuşmak gereklidir.

Ahşap bütün ülkenin yarısından biraz daha az sürer. büyük ormanlar - ve Nalibokskaya Bialowieza Forest. Beyaz Rusya yeşillik bakımından zengindir. onlar eksiktir neredeyse hiç alanları vardır. Biz ülke harika ormanları, aynı zamanda su organlarına sadece övünebilir söyleyebiliriz. İşte 20 ths daha gerçekleşir. Rivers ve yaklaşık 11.000 bulunmaktadır. Çeşitli gölleri.

bilinen rezervler

Bilindiği gibi, Belarus çok sayıda büyük korunan alanları vardır. Bunlar devletin özel koruması altındadır. Bu sayede doğayı ve hayvanları korumak için yapar. Bir milli park statüsüne sahip, her biri bu nesnelerin, 6 bulunmaktadır. Bunlardan en ünlü - bu Bialowieza Orman ve Braslav Gölleri bu. Ayrıca bu tür Narochansky ve Pripyat olarak milli parklar da bilinir. Buna ek olarak, Polesie Devlet Radyasyon Ekolojik Reserve ve Berezinsky Biyosfer Rezervi davranır. Bu sitelerin hepsi çok popülerdir. Gelen bazıları korunan alanların nüfusu ile daha yakından tanımak, özel turlar gönderilir.

Bialowieza orman

Yani, biz bu ülkenin önemli rezervleri ile bir araya geldi. Bunlardan en meşhur Bialowieza Forest olduğunu. Beyaz Rusya ormanlarda zengin olduğu bilinir, ama burası herkesi etkileyecek. Bu Avrupa'da türünün en eski tesislerinden biridir. Rezerv, prehistorik döneme geldi bir orman vardır.

İlginçtir, bu yerler yılı 983 yılında yıllıklarına bahsedilmektedir. İnanılmaz derecede eski ağaçları büyüyecek, sayısız hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Bunlardan bazılarının yaşı 200 ila 350 yıl arasında olduğunu. Burası tektir ve devlet koruması altındadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.