Haberler ve ToplumÜnlüler

Belaruslu atlet Yulia Nesterenko: biyografi, başarılar ve ilginç bilgiler

Ünlü Belarus atlet Julia Nesterenko (atletizm ve atletizm - mesleği) 15 Haziran 1979'da doğdu. Başlıca başarılarından biri, Atina'da düzenlenen 2004 Olimpiyatları'ndaki zaferdi. 100 metre mesafedeki yarışta Julia birinci oldu ve hak ettiği bir altın madalya aldı.

Julia Nesterenko: biyografi, çocukluk

Sporcunun anavatanı Beyaz Rusya'nın güneybatısındaki Brest kentinde. Kızın kızlık soyadı Bartsevich'tir. Julia, hala okula devam ederken yarıştaki diğer yüksek performanslardan farklıydı. Fizruk Sergey Salamanovich derhal ona dikkat çekti. Zaten yedinci sınıfında Julia, adayın spor ustalığı için hazırladığı programa layık sonuçlar verdi . Başarıyla o sadece bir koşu değil, aynı zamanda yüksek atlar ve yüzme verildi. Herhangi bir okul müsabakasında, herkes mutlaka zafer kazanacağından emin oldukları için takımda onun yanında olmak istemişti.

SDUSHOR ve ROR

Üstün yetenekleri daha iyi ortaya çıkarmak için Julia Nesterenko, özel bir spor okulu olan SDUSHOR'a transfer edildi. Bundan sonra, kız, gelecekteki Olimpiyatlar için rezervlerin hazırlandığı Minsk Okulu'na kayıt için davet aldı. RUOR.

1992'de aile aniden bir talihsizlik geçirdi - Julia'nın babası öldü. Annenin tam bakımda iki çocuğu vardı. Bu nedenle, Julia daha sonra açıkladığı gibi RUOR'a gitti. Kız bunun annesinin hayatını kolaylaştıracağını düşünüyordu.

RUOR'da, Victoria Semenovna Bozhedarova Julia'yı heptatlonda hemen tespit etti, ancak burada çok önemli bir başarı elde etmedi, oysa tüm gayretleri özel özen ve özenle başlattı. Fakat sporcu, böylesine farklı bir hazırlığın onu büyük bir hizmet haline getirdiğinden ve daha sonra kendine güvenle zafer kazanmasına yardımcı olacak ruhu yumuşatmasına izin verdiğinden emin.

Gençlik yılları

Olimpiyat okulundan mezun olduktan sonra, Julia vatanına dönmeye karar verdi. Bu gezi ölümcül oldu. Trende spor merakını paylaşan genç bir adamla tanıştı. Eve döndükten sonra gelecekteki şampiyon Brest Üniversitesi beden eğitimi fakültesine gitti.

Trende tanıştığı adam Dmitri, onu derhal etkileyen kızı unutamazdı. Böylece ilk randevuda gecikmemeye karar verdi ve yakında balık tutmaya davet etti. Daha sonra, antrenörü Viktor Yaroshevich ile çalışmayı teklif etti.

Julia, Brest Üniversitesi'nde yüksek öğrenim görürken Dmitry yakıntı. Daha sonra Julia'ya trenle yaptığı ilk görüşmede aşık olduğunu itiraf etti.

Bir süre geçti ve aşık olan çift resmi olarak bir aile olarak kayıt olma zamanının geldiğine karar verdi. Düğün 6 Eylül 2002'de oynandı. İki yıl sonra, Julia, uzun süredir sürmekte olan olaylara karşı her şeyi bırakıp spordan çekilmek istediğini itiraf etti. Hayatını tamamen ailesine adamak, bir aile evi oluşturmak ve seçkin bir meslek bulmak istiyordu.

Ancak sporcu zihnini zamanında değiştirdi, harcanan yıllar için özür diler ve eğitimde büyük çaba harcamıştı. Julia ruh halinde toplandı ve antrenörüne - Victor Grigorievich Yaroshevich'e gelmeye karar verdi. Yükü artırmak istedi, çünkü gücünü ve becerisini daha iyi ve daha iyi hissetti.

Viktor Yaroshevich suçlamalarının kadın olduğunu asla unutmadı ve bu nedenle sporcuların kariyerlerinden emekliye ayrıldıktan sonra hala ailelere bakmak ve çocuk yetiştirmek gerekiyor. Ancak Julia, önemli müsabakalar için yeni hazırlık tekniklerini kullanmayı istemediğini kabul etmedi. Çok tartışmaların ardından Viktor Grigorievich genç iddialı bir atletle tanışmak için gitti ve kendisine tercih ettiği mesafelerde - 100 ve 200 metre - eğitim imkânı verdi. 2004 Dünya Kupası'na katılmadan önce Julia, Budapeşte'de kapalı spor salonlarında ayrı ayrı eğitime başladı.

Julia Nesterenko'nun Başarıları

Dünya Şampiyonasında, güçlü bir ateş ve soğukluğa rağmen, 60 metrelik bir mesafede, 7.13 saniyelik mükemmel sonucla bronz aldı. Gail Divers ve Kim Guevar, yalnızca şampiyon deneyimli küçük bir farkla geçmek zorunda kaldılar. Bu zafer, Julia'nın daha da geliştirilmesi üzerinde iyi bir etkiye sahipti, sonunda kendi kendine inanmayı başardı.

Nesterenko Yulia Viktorovna gittikçe daha fazla başarı ve ödül almaya başladı. Dünya Şampiyonasında başarıdan sonra Julia, 100 metre yarışında Beyaz Rusya rekoru kırdı. Bu Yunanistan'da yapıldı. Kayıt süresi 11.02 saniyeydi. Bundan sonra "Süper Grand Prix" nin yapıldığı İngiliz şehir Gateshead'de kazandı. Gçlü rüzgar gevşetmesine rağmen, mükemmel sonuç verdi - 11.32 saniye. Sonra tekrar bir zaferle birlikte, Roma'da düzenlenen IAAF "Altın Ligi" nin sahnesini üstlendi. Olimpiyatlar Julia bir ay önce Yunanistan'da bir kez daha kazandı (11.06 saniye).

Olimpiyatlarda Zafer

Julia'nın zaferinde sadece en yakın insana inanmıştı, çünkü diğer katılımcılar bu yarışmalarda çok tecrübeliydı. O zaman bile Belaruslu atlet hakkında bilinmiyordu. Zafer kazandı ve dördüncü sırayı dünyanın en iyi listesinde saysa da, Ivet Lalova, Marion Jones, Catherine Tanu'nı yenemedi. Ancak o yıl birçok üst sporcu doping skandalı yakalandı ve yarışmalara katılamadı.

İlk yarışta bile, Julia herkesi şok etti - sonuçta 10.94 saniyede (0.2 saniye atletizm Marilyn Otti efsanesinin önünde). Çeyrek finalde Julia aynı büyük başarıyla finale çıktı (10.99 saniye). Yarı finallerde, milli rekoru kırarak 10.92 saniyede fark attı (Jamaikalı atlet Veronica Campbell'in önünde).

Sonunda, Julia, rakipleri Williams, Lalova ve Campbell gibi başarılı bir başarıya başlamadı. Fakat bitmeden önce büyük bir çaba gösterdi ve üçü de geride bırakarak 10.93 saniyelik sonuca ulaştı.

Bu durumda kaza tam olamaz. Dört kez Julia kazanma hakkını kanıtlayabildi, her seferinde hattı 11 saniye içinde kırdı.

Julia'ya göre, finale başlamadan önce hiç endişe etmedi ve son eğitimleri yerine dinlenmeye gitti ve Amerikalılar gibi enerjisini boşa harcamamaya başladı.

Olimpiyatlardan Sonra Başarılar

Olimpiyatların sona ermesinden sonra yazımızın kahramanı yurttaşlarını ünlü spor turnuvalarında zafer kazanmaktan vazgeçmedi.

2005 yılında, 4 × 100 metre röle yarışında yer alan Yulia Nesterenko, Finlandiya'da düzenlenen Dünya Şampiyonasında üçüncülük kazandı.

2012'de sporcu ciddi bir ayak yaralanmasına uğradı ve bu nedenle Londra Olimpiyatları'na katılamadı.

Şimdi Yulia, Belarus Ulusal takımının ana bölümündedir. Sporda yer almayı planlamıyor ve 2016'da Rio'dan yapılacak bir sonraki Olimpiyat Oyununda ülkesinden konuşacak.

Kişisel yaşam

Julia Nesterenko kişisel hayatından bahsetmekten hoşlanmadı. Gazeteciler, sadece Dmitry Nesterenko (koçunun yarı zamanlı) ile olan evliliklerinde çok mutlu yaşadığını biliyorlar.

Ayrıca, Julia annesine en derin şükranını asla saklamazdı. Her durumda, kızını her zaman destekledi ve kendisine güvenmeyi kaybetmiş bile olsa, seçkin atlet kendini kaybetti.

Nesterenko aktif olarak yardımseverlik ve sosyal faaliyetlerde bulunur, kedilerin heykellerini toplar ve kutsal mekanlara seyahat etmeyi seviyor.

Anavatan Düzeni

Olimpiyat Oyunlarında Julia Nesterenko'nun ödülleri sadece ödül aldığı ödüller değil. Atina'daki önemli zaferden sonra Belarus Cumhurbaşkanı Aleksander Lukashenko, atlete Anavatan'a verilen onurlu ödül ile üçüncü dereceden Anavatan Düzeni'ni sundu.

Ülke, Yulia Nesterenko gibi yetenekli, çalışkan insanlardan gurur duyabilir. Madalyalar, ödül sporcuları - Bu onun sert eğitiminin sonucudur, çalışmak için ciddi bir tutumdur. Sadece Julia başarılarını ve başarılarını diliyoruz!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.