SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Sinüs taşikardisi: edip endişeli olmak?

Biz sinüs taşikardisi olarak bu hastalık hakkında konuşursak, hastalığın yerine hızla yüz veya daha fazla bir artış olağan 70 kalp hızı, yani kalp hızının yetmezliği ile karakterize olduğu unutulmamalıdır. Böyle anomaliler nedeni nedir? O döndü, o kadar dürtüler sinüs düğümü hızlandırılmış kışkırtır, ancak kalp olağan şekilde işlev ve karıncık ve kulakçıklar arasında debug dizisinin tüm yapıları, yani sinoatriyel düğümün otomatisite artan bir sorusu vardır.

Bu fenomen kendilerini algılamaz ve rutin EKG yaparken veya sayma darbeleri ile sadece zaman görülebilir. yaş grubu için olduğu gibi, unutulmamalıdır ki şiddetle sinir sisteminin olgunlaşmamış katkı sağlayan en sinüs taşikardi genç duyarlı organizmalar, çünkü bildiğiniz gibi, kalp hızı ve sempatik buluştuğu normalleşmesi için parasempatik sinir sistemi.

taşikardi kurtulmak için nasıl anlamak için, patolojik sürecin dinamiklerini izlemek için gereklidir. Böylece, hareket sempatik sinir sisteminin yüksek kan basıncı ve kalp atış hızı ve parasempatik sinir sisteminin motor fonksiyonu gerektirir adrenalin tahsisi, bir sonucu olarak görülmektedir tam tersi bir etki evinces. vücudun normal çalışması sırasında, hem de bu sistemler bir yönde ya da başka bir şekilde, gerekli değişen, birbirinden dengeli, ancak normal kalmıştır.

Sinir sisteminin iki sürekli ölçüde normal kalp ritmini bozarak, birbirlerine ve bu nedenle akut sinüs taşikardisi olan "rekabet" beri gençlerin, bu denge, çok belirsiz.

Ancak, bu hastalığın dış nedenleri fiziksel çalışmaları, stres, ateş, tiroid hastalığı sigara, anemi dahil olmak üzere birçok olabileceğini açıktır. Ve kendi içinde sinüs taşikardisi zararlı olmadığı gerçeğine rağmen, şiddetlenmesine içinde patojenik faktör organizmanın genel durumuna zararlı "egzosuydu" olabilir.

taşikardi, münhasıran, nadiren hasta açıkça kalbi, aşırı uykululuk ve halsizliğe hisseder ve taşikardi yaygınlığı öğrenir etkilenen organizmanın parçası üzerinde herhangi bir şikayetleri yokluğunda meydana çok sık nispeten ılımlı ve diğer tür aksine bu hastalığın belirtileri, kendi nabzını sayma. Neyse, sinüs taşikardi elektrokardiyografi muayeneyi yapacak olan acil tıbbi tanı gerektirir. Fonksiyonel bozuklukları olan hafif, orta sinüs taşikardi tıbbi tedavi gerektirmeyen açıklığa kavuşturulmalıdır. taşikardi diğer formları belirlendi ve kaydedildi Ama eğer üretken tedavi görmek gerekir.

Sinüs taşikardisi aşamalarında tedavi edilir, ancak öncelikle güvenilir ilerlemesini neden nedenini belirlemek gerekir. Genel olarak, tedavi hastalık sonraki karakteristik taşikardi durum geçiş neden oldu. Çok nadiren spesifik ilaçlar, yatıştırıcı "duygusal" kalp ritmini önerilir. Bu gibi durumlarda, sinüs taşikardisini bu anormalliği ortadan kaldırmak için bir kaç dakika içinde yeteneğine sahip, B-bloker küçük dozlarda, reçete.

Bu tür, kalp fonksiyon bozukluğu tedavisi tipe ve tırmandığı nedenleri tamamen bağlıdır: olarak Dolayısıyla bu özetlenebilir. Normal bir kalp ritmi geri patojenik faktör ortadan kaldırmak için yeterince sık. Bazen önerilir ilaç tedavisi, çok daha az belirtilen cerrahi. Her iki şekilde de, onun "motoru" konusunda dikkatli gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.