SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Mutlak ve göreli lenfositoz

kan lenfositlerindeki standart oranının aşılması lenfositoz olarak adlandırıldı. Kan bileşimi değişikliklerin uygun değerlendirme lökositlerin farklı tipleri oranı ve kan örneklerinin bir litre mutlak üzerindeki varlığı açısından dayanmaktadır. beyaz kan hücrelerinin belirli türdeki konsantrasyonu değişikliği onların tam artış veya azalma eşleşmeyen durumlar vardır. bunların sayısı genel azalma arka plana karşı, lenfositler ve monositler de nispi bir artış tespit edebilir kan nötrofillerin sayısında bir azalma ile ilişkilidir. Bu durumda, onların gerçek miktarı, normal kalır. Bu işaretler dayanarak, mutlak ve göreli ayırt lenfositoz. nedenleri Kandaki değişiklikleri hastalıkların her türlü olabilir. Diğer bir deyişle, bir patoloji sonucu gelişir enflamasyon lenfosit infiltrasyonu alanı vardır.

Bağıl lenfositoz - Normal mutlak rakamlar kanları altında lökosit yapısındaki lenfositlerin bu aşırı oranı. viral enfeksiyonlar (influenza, tifo, bruselloz), kronik enflamatuvar prosesler: beyaz kan hücrelerinin diğer türlerine indirgenmesini kapsayan hastalıklarda tanınmıştır. Bu hastalıkların etkilenir organizmanın bağışıklık azalır zayıflar. Bağıl lenfositoz en sık ortaya çıkar.

Kandaki lenfosit sayısı Mutlak lenfositoz farklı artış. kızamık,: Aşağıdaki hastalıklarda gösterilmiştir suçiçeği, kızamık, boğmaca, kızıl, viral hepatit, kabakulak, tüberküloz limfosarkom, hipertiroidizm. kan malign hastalıklar lökositlerin yetersiz maturasyonu. Böylece, negatif etkilere karşı organizmayı korumak için görevlerini gerçekleştiremez. Olgun olmayan hücreler dolaşım sistemini bastıran ve anemi, kanama, tahriş, etkilenen organların disfonksiyonuna katkıda bulunur.

Lenfositoz: Tedavi

İlk adım, mutlak ya da göreli lenfositoz gibi hastalıkların neden kurmaktır. Her iki form iyileşmeye başlaması gereken diğer hastalıkların arka planı ortaya çıkar. Genellikle doktor için ikinci bir kan testi hataları önlemek için önerir. klinik tablonun montajından sonra uygun tedaviye atanır. Tedavinin süresi, mevcut hastalığın bağlıdır. tedavi süresinin tamamlanmasından sonra yeniden bir kan testidir. lenfositlerin sayısı normal değilse, yanlış tanı gösterir. Arama devam etmelidir patoloji. İyi, deneyimli profesyonel nadiren hata yapar, yüzden iyi bir üne sahip bir doktor için geçerli tavsiye edilir.

Çocuklarda Bulaşıcı lenfositoz

Bulaşıcı hastalık - lenfositoz - en sık çocukluk çağında ortaya çıkar. Bebek henüz güçlü değildir, dolayısıyla hastalık yetişkinlerde daha şiddetlidir. Çocuklar lenfositoz diğerine göre belirli kan hücrelerinin sayısında güçlü bir artışa neden olmaktadır. Hastalığın kesin sebebi belirlenemedi. Onun tezahürü lenfatik sisteme bulaşan virüslerden ile organizmanın temas ettiğinde meydana gelir. Virüs penetrasyon ağız, mide, bağırsak yoluyla gerçekleşir.

çocuk enfeksiyon alabilirsiniz en yaygın yer - anaokulu. İletim aynı oyuncakların kullanımı yoluyla gerçekleşir. Kural olarak, hasta bulaşıcı lenfositoz bütün grup olarak. Bireysel nesneleri kullanarak evde bir hasta çocuk ayırt edilmelidir: Bir diş fırçası, yemekler, havlu. Yetişkin minimuma ilerleme riski. Çoğu veri lenfositoz okul öncesi çocuklarda (2-6 yaş) muzdarip.
Belirli semptomlar, hastalık, onun tezahürleri, sıradan SARS çok benzer değil. doğru tanı bir arıza ile standart kan testi yardımcı olacaktır lökosit formül. Bu hastalık olumlu iyileşme prognozu (katılıyor çocuk doktoru tüm tavsiyelerine uygun olarak) yeterince hızlı gerçekleşir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.