Sanat ve EğlenceMüzik

Bariton - Bir ... Türleri ve bariton Özellikleri

Baritone - bir erkek ses aralığı, bas ve Tenor arasında bir orta konuma sahiptir. Menzil - Birinci oktav (A) Büyük oktav (A). Baritone bunların her biri belirli bir fark vardır, dört türe ayrılır. Onlar makalesinde daha ayrıntılı olarak ele alınmıştır.

saf bariton hakkında konuşursak, ses bu tonu başka erkeklerin sesleri arasında en nadir görülür. hesabın karışık tip olarak alırsak Ama, en yaygın olanıdır.

Bariton farklılıkları onlar sert tonlar olmadan kadife dibini yanısıra tını yumuşak ve nazik fakat olmadan inceliklerini sahip aslında yalan.

Başka olduğu gibi, bu ses tonuyla, geçicidir notlar vardır. Bunlar genellikle profesyonel olmayan sanatçılar duyulur. eğitimli şarkıcılar çoğu sessizce onları düşer. Ama başlangıçta onlar müritleri yendi olamaz mutlak kötülük görünüyor. Uygulama ile beceri geliyor.

lirik bariton

Lirik bariton - tenör ve bariton arasında yer alan bir ses. Her türlü çaba, çünkü aralarındaki fark pek fark, daha yüksek tonda bu tür ayırt etmek olmalıdır. Genellikle, uzmanlar böyle bir ses geçişi diyoruz. tenor, bariton - profesyonelce konuşma bu sesin diğer adını duyabiliyorum. Sesli kolay algıdır. Bu aralıkta yazılır partiler Tessitura en yüksek düzeyine sahip.

diğer türleri ile karşılaştırıldığında, en yüksek sesi olduğu söylenebilir. Modern zamanlarda lirik baritonum temsilcisi İsviçreli sanatçı Peter Mattei aradı. Konuşmalarında, erkek notu mil ulaşan kadar normal çalışma aralığının ötesine geçer, şarkı söylediği gibi görünebilir.

Lirik bariton olan herkes, farklı sondaj partilerin çok sayıda gerçekleştirebilir. opera, bu sesin üstün temsilcileri Figaro "Sevil Berberi" ve diğerlerinin aynı eserlerden "Faust" Valentin Don Giovanni gibi karakterlerdir.

Lirik ve dramatik bariton

Bu bariton - tüm ailenin en canlı tonu olduğunu. kulağa hoş geliyor ve kitle tarafından algılanan yeterli. Böyle bir ile şarkıcı dikkati çekiyor seslerin aralığında serbestçe lyric parti taşıyabilir ve dramatik bariton için. Ve damgasını alt notlar olan ses, yukarıda tarif edilen bir tiptedir daha iyi ses. Bazı parti falsetto kullanmasına izin.

Genellikle bu opera bariton "Evgeniya Onegina", "Iolanta", "Traviada" ve diğerleri Germont arasında Robert Onegin gerçekleştiren şarkıcı, gelen duyulabilir. Belirli bir sanatçı hakkında konuşmak, o Aleksandra Voroshilo, Dietrich Fischer Dieskau, Mattia Battistini ve Yuri Mazurka söz etmek gerekiyor.

dramatik bariton

Dramatik bariton - daha güçlü ve daha koyu sestir sesli. Ayrıca çatlak ve sert tonu vardı. Bu özel bir güç ve kuvvet ile ayırt edilir. Tipik olarak, gruplar halinde, düşük bir seviyede Tessitura ancak şarkıcılar oldukça yüksek aralığına kadar vardır. Bu doruk anlarında ortaya çıkar.

opera şarkıcıları böyle kötü ve sinsi karakterlerinin rol üstlenecektir. Ve başardık kahramanlar imha insanlığı ve dünyayı kurtarmak için. Bu arada, diğer bir uygun tür baritonu ile şarkıcının aynı rolü için (aşağıda tarif edilmiştir). Parlak karakterler, bu aralık "Ruslan ve Ludmilla" "Prens Igor" ve diğerleri Igor adlı Figaro "Figaro Düğün" Ruslana değil.

Ünlü şarkıcı kim dramatik bariton var? Bunlar Sergey Leiferkus ve Titta Ruffo arasındadır. Sesleri olarak canlı bir şekilde ses ve akıllıca, o alkış kaçınmaları mümkün değildir.

Bas-bariton

Bu tür bir ses karışık türü vardır. O bas ve bariton hem özelliklere sahiptir. Kural olarak, ses tonu ile sanatçılar yukarı geliyordu ve aşağı serbestçe yeterli, ancak hiçbir profundovyh notları. Bu arada, bir ses (bariton) sahip şarkıcılar, güvenle her iki tip partilerin çoğu gerçekleştirin. Zengin, güçlü Onların performansı ve güce sahiptir.

Bu tip aile en düşük olarak kabul yüzden edilir arasında genellikle saf bas ile karıştırılmaktadır. Ama farklılıklar vardır ve bunlar görebilir.

Eğer aday arasında seçerseniz, Chaliapin ( "Mephistopheles ait Couplets") ve George London ( "Igor Aria") belirtilmelidir. Sesleri ayakta alkışlandı olun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.