SeyahatSeyahat İpuçları

Bali Uluwatu Tapınağı

Dünyada turizm çok sayıda vardır. Her kişi beğeninize hedef seçebilirsiniz. Diğerleri güneşli durumuna gönderilir Bazı insanlar, büyük şehirlerde Avrupa ülkeleri ve tatil ziyarete tercih ederim. Yani, Bali - dünyada en çok ziyaret biridir. kendi topraklarında böyle Uluwatu Tapınağı gibi ilginç manzaraları vardır. Onunla ilgili makaleyi okuyun.

konum

denilen Bali adası Malay Takımadaları ve Küçük Sunda adaları bir kısmının bir parçasıdır. Arazinin Bu parça idari Endonezya aittir.

Pasifik ait Eponymous deniz - Ada güney tarafında Hint Okyanusu, kuzeyde tarafından yıkanır. batı tarafta bu bitişik Java adasında aralarındaki mesafenin su Bali Boğazı ile doludur. Bali doğudan Lombok Lombok adasında ayrılır.

Adanın güney kısmı Uluwatu gibi böyle bir yerde tanınır. İşte büyük bir sarı kum ile en güzel ve ziyaret edilen plajları yoğunlaşmıştır. Bazıları kayalar ve kayalıklarla arkasında meraklı gözlerden gizlenir. Buna ek olarak, ada çok sayıda mağara ve mağaraları vardır. Maalesef kırık durumdadır dik yolları, diğer plajları ulaşabilir. Fakat bu yollar profesyonel seviyede dalgalar sürme düşkün sörfçüler sadece vardır.

öykü

Uluwatu tapınak Puru büyük bir kompleksin bir parçasıdır. Onun rahipler Mpu Kuturaev adında bir aziz yardımıyla, onbirinci yüzyılda inşa. kilise için seçilen sitesi - bir uçurumun. Okyanus yüz metre üzerinde kuleleri. Uluwatu tapınak deniz tanrısı ve dalgalar uçurumun yakınında süregiden deniz, ruhları onuruna inşa edilmiştir - sağ dibinde.

Dünyaca ünlü Pagoda onaltıncı yüzyılda bir uçurumun kenarında ortaya çıktı. Onun inşaat bu yerde aydınlanma elde Aziz Nirartha onuruna başlandı. 15. yüzyılda, efsaneye göre, olmadı. Kilisede geçen yüzyılın başında önce iktidar hanedan üyelerinin dua, ancak daha sonra bu sınırlamayı gerçekleştirebilir.

Modern gelişme

Uluwatu Temple meraklı gözlerden gizlenemez için kullanılan adanın bölgesinde yer almaktadır. onlar çok kuru olduğu için toprak, pirinç yetiştirmek için uygun değildir aslında. Uzun süre Yani halk, zar zor geçinmeye ve turistik yerler neredeyse hiç kimse çekti. Bu Uluwatu popüler tek tapınak oldu.

Bali - harika bir yer sörf. Bu sporcular sayesinde, ada dünyanın diğer bölgelerinde tanındı. Bugün, bakire dokunulmaz olacaktır eskiden vahşi yerlerde, daha az ve daha az olur. Neredeyse villalar her yerde inşa edilir, tarım ayarlanır, fiyatlar yükselir. Ve bu Uluwatu sörf, sporcular bağlı.

Ancak, şimdi bile, turist sınırsız adayı ziyaret edemez. Karmaşık Pura'daki bir parçası olan tapınak, dini törenlerde halka kapalı.

tanım

Bu makalede sunulan bir fotoğraf olan Uluwatu Tapınağı, alışılmadık bir malzemeden yapılır - mercan taşı, karanlıktan. tapınağa giden ana kapısı, ustaca dekore. Onları kapsar iplik kötü ruhlardan binayı koruduğunu söylüyorlar. Heykeller Ganesh Tanrı'nın karanlıktan yardım derisi. Genelde, inşaat zengin oymalarla süslenmiş.

Eğer komşu bir uçurumun ile pagoda kayanın bakarsak, tapınak bunu metre birkaç onlarca için yerden yükselir göz önüne aldığınızda çok küçük gibi görünüyor.

karmaşık Uluwatu

Uluwatu kompleksinin terkibi, sadece adını taşıyan temple içerir. Bali adası kötü ruhları istilasından korumak çeşitli yapılar, bir zincir ile çevrilidir. Bütün bu özlem egzotik seyahat büyük ilgi gösteriyorsa. Turistlerin sadece Uluwatu tapınağını görmek fırsatına sahip olması dikkat çekicidir. Bali birçok doğal yollar açar sessiz ve sakin bir konumda, zengin (adanın fotoğrafının her zaman bir an bu bölümlerinde olmamız için bir arzusu).

Yani, çok uzak olmayan kiliseden suları ve kayaların kendilerini nefes kesen manzarası sunan bir gözlem güvertesi vardır. Buna ek olarak, her yönden bina görmek hangi aracılığıyla birçok açıklık vardır. Sonunda, adanın güney-batı kesiminde yerel halk tarafından günlük kostümlü performansları ile küçük bir amfitiyatro vardır.

ziyaret

diğer benzer yapıları ile aynı çizgide inşa edilmiş bir kompleksin parçası olan Pura Uluwatu şakak,. mimari anlamda, bu obje neredeyse turist çekiyor edilir. Ancak konumu dünyanın en çok ziyaret edilen yerlerden biri haline getirmiştir.

tapınak azgın su, yüz metre bakan bir kayalığın üzerinde yer almaktadır gerçeği. Bali geldi insanlar, Uluwatu ziyaret ettiğinizden emin olun nedeni budur. dalgalar kaya (özellikle şevkle bu mücadele yüksek gelgit yapılır) atışı ve su Uçsuz bucaksız ve antik mimari bir örnek: Bu uçurum görülen her şeyi itibaren.

dalgalar doku tarafından kurulan, mavi, renkli güneşin doğuş ve batış tonlarının renkli karışımı - tüm bu aynı zamanda sadece şehrin gürültüsünden yorgun yolcuları, ama sanatçılar çekiyor. Yani, burada sanatçılar, yazarlar, şairler ve müzisyenler yüzlerce gelir. Bu görüntülemek için yer ve çevresinde okyanus farklı açılardan olabilir çünkü özellikle güzel, deniz manzarası elde edilir. Bu amaçla özel olarak belirtilen yollar için sunulmuştur.

geziler

Birçok kişi Kaya ve Uluwatu Tapınağı ziyarete tüm Bali dünyanın her yerinden geliyor. Nasıl adaya almak için? Bu soru birçok turist işkence ediyor. Bunu çeşitli yollarla yapabilirsiniz. Örneğin, komşu adalarından birinde uçak veya feribot ile buraya gelmesi ve Bali denize ulaşmak için. arası ada için olduğu gibi, motorlu taşıtların kurulu görüntü sistemi var çalışır. Çok popüler otobüsler.

eğlence programı gelince, herhangi bir turist yerel sakinlerinin temsilini görebilirsiniz. Performans Kecak dans, ya her gün Bali yürütülen "kechak". Başlangıç saati - akşam yaklaşık altı o'clock. Fiyat - yedi sekiz dolar arasında.

Bu dansın tarihi çok uzun zaman önce başladı. Bu durumda, sadece erkeklerin izin verildi hangi katılmak için, aslen sadece trance ritüeli oldu. Ancak, 1930'larda, sanatçı Valter Shpis adada yaşadı. Dansın tarihi okudu, o biraz Hint Ramayana'daki bu hikayesi ile bir gösterinin içine ritüel haline değiştirdi. Tabii ki, şimdiki kechak pek eski ritüel benzer, ama yine de çok renkli ve canlıdır. Bu nedenle, turist kesinlikle bu performansı ziyaret etmelisiniz.

maymun çetesi

insanların neler yapabileceği hakkında konuşmak, ibadethaneye biz Bali dolandırıcı ve hırsızların ... maymunlar çetesini çalıştığını onu uyarmak olamaz! Onlar büyük bir kolonide yaşayan, bu yüzden her biri bir işi var. Böylece bir "maymun" iş düzenlemek.

adanın Bu sakinleri kolayca turist değerli sürüklenmek böylece çevik ve ulaşabilir her şeyi yapmak. Avlarını böyle bir kamera ya da cep telefonu gibi noktaları ve pimleri, hem de pahalı ekipman, ikisi de olabilir. Yani, maymunlar ada turist güzelliği bakışları çalmak ve çekimi sonrası gerçek para takas!

Tabii ki, tüm ziyaretçiler bunu biliyor, bu yüzden acilen yerel birisi için bakmak zorunda değildir. Sonra maymunlar ile ve dolara Çalıntı mal alışverişi "temas" adanın ikamet geliyor. Bir ya da iki dolar için mallarını kurtarabilirsiniz. gereksiz yere değerli şeyler çekin yoksa Ancak, maymun çete ile temasından kaçınmak mümkündür.

Turistler genellikle Uluwatu Tapınağı ziyaret. Bali (çok iyi adada eğlence yorum) - harika bir yer dinlenmek için. Ancak, ada "soyguncular" çete yürür, o ve gafil gezgin bir şeyi çalmak için çaba unutulmamalıdır.

Aslında, birçok turist küçük hayvanları beslemek için istekli. Adada sadece maymunlar için satılan özel bir yemek, satın alabilirsiniz. Ama onlar tam anlamıyla her şeyi yemek ve hatta neyi turist henüz almadığımızı, insanlar onları davranmak istiyorum olduğunu göstermek için gereklidir. Buna ek olarak, tehlikeli olabilir çok yakından yaklaşım, nedenle uzaktan adanın bu sakinlerini izlemek için iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.