FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Neden bakteriler Yaşayan doğanın özel bir alanda izole?

resmi bilim tarafından gezegenimizde Tüm canlılar tür ve alttür çok çeşitli dahil birçok büyük gruba ayrılabilir. Neden bakteriler özel bir alanda izole? Buna orada, özel bir nedendir bilim adamları, benzer bir sınıflandırma kullanmanıza izin verir. sensin edelim ve ben de bu konuyu araştıracaktır.

iki grup

Neden bakteriler özel bir alanda izole? Bu sorunun cevabı oldukça basit: Prokaryot ve ökaryotlarda: gezegenimizde tüm canlıların iki büyük gruplar halinde keyfi ayrılabilir. çok hücreli organizmalardan - ikinci olarak bitkiler ve hayvanlar ile mantar içerir.

Birinci bakteriler yaygın olarak temsil edilir (ayrıca mikroskopik mantarlar ile tsianovodoroslyami). Birinci grubun temsilcileri, geri kalanından izole bakteriler gibi özel varlıkların ayırmaya izin veren, temel farklar vardır. Neden bakteriler özel bir alanda izole mi? diğer evrim dan ne fark farklı?

Temel fark, ya da neden bakteriler özel bir alanda izole?

Ana fark, etkinleştirme, örneğin bir sınıflandırma gerçekleştirmek için: prokaryot bir çekirdeği, doğrudan (aktif bölümü bunun nükleoit adlandırılır) sitoplazmaya dairesel DNA mevcut bulunmaktadır. ökaryotlarda ise, çekirdek açık özellik ve kalıtsal veri kabuklarını sitoplazmadan ayrılır. Böylece, bakteriler kendi iç yapısında, Yeryüzünde ikamet diğer canlılardan oldukça farklı olduğunu görüyoruz.

Buna ek olarak, diğer üç krallıkların temsilcilerinin büyük çoğunluğu - çok hücreli canlılara - bitki ve mantar ile hayvanların. Ve hemen hemen tüm bakterileri tek hücreli.

Diğer özellikler

Özel bir alanda izole neden bakterileri anlamak için ek nedenleri vardır.

  • prokaryotlarda hiçbir çekirdek olduğu, mitoz diye bir şey yoktur. Onlar yarıda hücrelerin basit bölünmesini yeniden.
  • Mitokondri ve hücre merkezleri ve endoplazmik retikulum: Ökaryotlarda büyük ribozomal organelleri. plazma membranında çıkıntılar ve ribozom - - küçük bakteriyel zarı organellerin taşınan mesosoma bir rolü olmayan membran organeller.
  • Prokaryotik hücreler ökaryotlar (- yaklaşık 10 kat hacim - yaklaşık bin çapı) çok daha azdır.

İki grubun benzerlik

Bununla birlikte, bütün grupların temsilcileri yapı olarak benzer olan. herhangi bir canlı organizmaya ait hücreler içerir: ilk olarak, plazma membranı, ve ikinci olarak, sitoplazma, üçüncü olarak, ribozomlar. Bu kural doğa krallıklar bulunan tüm temsilcileri için de geçerlidir.

çeşitlilik

Bakteriler canlı organizmaların özel bir alanda izole neden Dolayısıyla kurduk. Bir krallık gerçekten çok büyüktür ve archaea'yı ve öbakteriler, mikroskobik mantar ve siyanobacteria birleştirerek geniş bir çeşitlilik içerir. Günümüz bakteri bilim altında hücresel yapısı (- 0.1-30 mikron boyut) ile karakterize edilir küçük organizmalar, prokaryotlar, anlaşılacaktır.

Bu yaratıklar özel optik cihazların yardımı olmadan, bu fiziksel olarak imkansızdır, görsel olarak görülür. Bu mikroskop cihazının buluşa tesadüf olduğunu ve hatta bazı bilim luminaries sonra bir süre (bu örneğin içerir ve ünlü Karl Linney) için hayal onların oyun atfederek, bu çok önemli organizmaların doğaya varlığını reddetti. Şu anda, bilim adamları bu krallığın sadece yaklaşık iki buçuk bin tür inceledik. Hala türlü bilinmemektedir - Ama çok kalıntıları keşfedilmeyi. Bilimin belli bir dalında alan çeşitli bakterilerin bir çalışma - mikrobiyoloji. O çıplak gözle görülemeyen gezegenimizin en kalabalık nüfusu, araştırır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.