SeyahatYol tarifi

Aziz Sergius alanında Mavi Göl. Samara Bölgesi Haritası

Samara bölgesinde Eski Yakushkino köyü yakınlarındaki Güzel ve sıradışı Mavi Göl, sinkholes içinde onun oluşumu ile açıklanabilir şaşırtıcı derecede düzenli yuvarlak bir şekle sahiptir. gölün dibinden fışkıran Kükürtlü yaylar su inanılmaz mavi yapmak ve yaşamın tam yokluğu - kristal berraklığında olduğunu.

haznenin Açıklaması

Samara Bölgesi Harita farklı renklerde boyanmıştır. Bu alan nehir ve rezervuarların yoksun değil. Suyun en şaşırtıcı organlarının biri olan mavi göl Aziz Sergius alanında. , su yüzeyi alanı yaklaşık 300 sq. metre ve çapı - tüm 16, ancak derinliği yaklaşık sonsuz tartışmalar vardır. Ondokuzuncu yüzyılın ortalarına etnoğraf PS Losievskim su bu sıradışı vücudun ayrıntılı bir açıklama yapıldı ve 40 metre derinliğe tarafından işaretlenir. Gölün altında güçlü bir kaynak, bilim göre, bir su akışını oluşturur "üç değirmen hocked çalışmak için yapılmış olabilir." Bir asır sonra, bir bilim adamı A. D. Belkin günlük aşan muazzam güç kaynağı sahip olduğu 800 metre boyunca göl dip derinliklerinde üzerinde yetmezliği tesbit edildiği su tüketimini 6220 metreküp. metre. Son çalışmalar en fazla 18 metrelik bir rezervuar derinliğini göstermektedir. 2013 yılında, Samara divers başka 6 metre göl derinleştirmek için, tabanın yeni başarısızlığını ayarlayın. göl suyu ısısı da herhangi bir zamanda sabittir ve 7.3 ° C tekabül

flora

Kışın Donma ve yazın serin, inanılmaz göl çekici ve sıradışı. yamaçlar kuşatılmış Düden gölet charophytler altındaki - yosun özellikleri ve sebze krallığının yüksek temsilcilerini birleştirmek çok ilginç antik bitkiler ve atkuyruğu ya Seratofilum görünüm olarak benzer. Gölün su altı bitki örtüsü bir diğer temsilcisi - aile vodoneritsa Plantaginaceae çok yıllık. gölet altındaki diğer bitki örtüsünün yokluğu adı "neşe, güzellik" anlamına gelen Yunanca kelime "hara", gelen eşsiz sualtı Meadows'un Stoneworts ailesinin çıkması, için mükemmel koşullar yarattı. Göl ve tepeler altını Halı kaplama, bitki örtüsü halı parçaları gölet gizemini ve güzellik katmaktadır. Berrak su sen ihtişamıyla ayrıntılarını görmek için izin verir. Cevherleşme sualtı bitki onlara ciddi bir mermer görünüm sağlayan, suda bulunan bileşikler. Ve dalış turları gösterim ve parlak anıları bir sürü ver! kulüp "Deniz aslanı" dan dalgıçlar imrenilecek düzenli olarak yapmak olsa Sadece berrak mavi soğuk atılmak için, herkesin gücü değildir. Onlar büyük zevki arkadaşlar kıyısında yer gök, bulut, güneşi ve tüm görmek için gölün dibinden fırsatı verir söylüyorlar. dünyanın herhangi bir yerindeki böyle bir olasılık hala var mı?

Bilmeceler şaşırtıcı gölet

Aziz Sergius alanında Mavi Göl - tarihsel standartlara göre suyun oldukça genç gövde. O 250 yıldan fazla değildi. Samara divers gölün dip sürekli değişmekte olduğunu da kurdu. 2013 yılında galeri derine gider berrak su ile onlar tarafından açıldı. Bu Rusya'da en sıradışı mavi göl olması göl kaynak, aslında, Griffin yeraltı nehri bir tür nehir yüzeyinde akan ve Shungut doldurmak olduğunu. Ve aktif bir karst bölgedeki konumu gölde meydana gelen sürekli değişiklikler açıklar. bu jeolojik süreçlerin bugün nedenleri hydrogeologist uzmanları bulmak.

Efsaneler ve inançlar

Aziz Sergius alanında Mavi Göl bölgesel doğal anıtıdır. Ve herhangi turistik gibi, efsane ve hikayeler ile kaplı, böyle olağanüstü bir yanında. Orijinal sakinleri yaşayan suyla dolu onların görüşüne göre ihtiva yakın Blue, ölü su, ikinci bir rezervuar, varlığına dayalı, ilginç inancı destekledi. Tüm hastalıkların kurtulmak ilk yıkanmak olacağına inanılır ölü su, ve sonra yaşamak. tüm su çok soğuk sonra - Ben isteyenler mavi göle biraz dalmak söylemeliyim.

Yerel halkın kükürtlü suyun olağanüstü iyileştirici özellikleri inanıyoruz ve gölün dibini yokluğunda. Suyun bir düzineden fazla organları işaretlenmiş olan Samara bölgesinde, Harita, bölgenin su kaynaklarının zenginliği, ancak efsaneler oluşan ve her zaman ortaya çıkmaya devam edecektir çok şaşırtıcı düden gölü üretilen kalitesini onaylar. Eski sayaçlarını su düştü ve bulmak mümkün olmamıştır bir arabaya, koşulmuş at boğuldu söylüyorlar. rezervuar derinliğini ölçmek için Eski günlerde birçok girişimlerde bulunuldu söylentiler vardır gizemli komut antik harflerle katranlanmış panoları yüzeyinde zaman zaman açılır ve.

mavi göl yol

Başlangıç noktası Samara şehri olarak kabul edilecektir. Mavi Göl 115 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. üzerinde ilerlemeye başlar pist M-5 Ufa yönünde. Benchmark Sergievsk olduğunu. Ondan sağ tarafta eski köy Yakushkino bir büküm bulmak ve nehir Shungut üzerindeki köprünün düz gitmek gerekir. Sonra sola dönün ve nehir yatağına yapışmasını, git. Başka dönüm noktası terk çiftlik. Yol asfalt olduğunu unutmayın ve araba güçlü SUV değil, özellikle kuru havalarda daha iyi seyahat planlamak önemlidir. 2.5 km'den fazla göl köprünün yakınındaki, son tur seçin. gölet yolunda son dönüm noktası gölün karşısında bir tepe üzerinde yer sarı inşaat römork olabilir.

Sergius İnci Bölge

Aziz Sergius alanında bir havadan görünümü Mavi Göl aşağı su masaya keskin eğimli bankalarla, daire tanımlanan parlak şeffaf kantaron ve zayıf bitki örtüsü Samara polustepey çerçeveli. Şaşırtıcı ve gölet gelen küçük bir kara boynundan ortak parametreler ve tatlı su nüfusu ile başka göl olması. Mavi gölde balıkçılık prensipte mümkün değildir eğer, komşu gölet böyle bir fırsat sağlayabilir.

En şaşırtıcı doğal anıtlarından biri Samara haklı gururunu taşımaktadır. Mavi Göl - Kristal mucizesi dikkatli bir tutum gerektirir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.