MaliVergileri

Ayrıca ders için vergi indirimi almak için nasıl bilmiyorum?

Birçok kişi için hala bilinmeyen eğitime harcanan paranın bir kısmını, cüzdan dönebilirsiniz gerçeği kalır. Nasıl vergi indirimi almak için eğitimin için? Şimdi detaylı olarak maksimum miktarı ne bekleyebilirsiniz koymak edildiği davaları inceleyecek ve ne sizin açınızdan eylem olmalıdır.

Dolayısıyla, bir sürücü kursu eğitim için vergi indirimi veya başka herhangi bir - bir kişisel bütçe iade edilebilir kişisel gelir vergisi şeklinde 's mali. Nasıl maksimum tutar nedir? Vergi öncesi yıl için toplam geliri hesaplayın ve% 13'ü almak - ödemiş bir vergi, o da maksimum miktar mümkündür sosyal kesinti. Nasıl para ile ders için vergi indirimi almak için? Eğer eğitime harcanan aynı yıl ne kadar para hesaplayın ve ondan 13% alır. Ortaya çıkan sayı bir öncekinden daha düşükse, bu tam tersine eğer geri ödenecektir ne kadar - sadece ödenen vergiler maksimum değere güvenebilirsiniz. Biz kesinti kişisel gelir vergisi şeklinde bütçesinde alındı senin fonların dışında ödenir söyleyebiliriz vardır aşkın, sen alınamıyor.

bazı özel özellik vardır. Birincisi, sözleşme sahip kiminle eğitim kurumu lisanslı olması. Nasıl ders için vergi indirimi almak için? gerekli belgeleri (- Vergi iadesi, eğitim kurumu ile sözleşmenin bir kopyasını ve lisansının, kuponları ödeme için, sana eğitimin tamamlanmasından ve 2-PIT belgesi kesinti başvurusunu ve ikinci) toplayın. eğitim gerçekleştiği vergi dairesi tarihten itibaren üç yıl sona ermeden önce başvurmaları gerekmektedir. Genç adam zaten liseden mezun ne zaman yani ilk yıl için bir kesinti olsun, işe. Bu nedenle, uzun süre sorunu gecikme her yıl İç Gelir Hizmetleri ile iletişime yoktur.

kesinti hakkı ülkenin her vatandaşı vardır. Bunlar: Kendi eğitim (herhangi bir); (Bunlar yaş 24 yıl ulaşmadan, tam zamanlı) doğal çocuklara Çalışma; bakımında bakım çocukların eğitim (tam zamanlı, en fazla 18 yıl) veya eskiden (tam zamanlı, en fazla 24 yıl); derece akrabalarında erkek / kız kardeş (tam zamanlı ve 24 yaş). Karı veya koca öğrenim indirimi kullanılamaz. Kendilerini onlar için uygulamanız gerekir. fonlar analık sermaye veya işveren tarafından ödenen eğitim kullanılsaydı sağ (işçi daha sonra örneğin, ücretlerin gelen parasını iade hariç) iptal tenzil.

Nasıl ders için vergi indirimi almak için? Ödeme sadece o ücretlerin miktarı ödenen dönem boyunca yapılır. tüm yıl için peşin ödeme ödendi ve ücretinin% 13 bir eşiği aşarsa, kesinti geri kalanı bir yıl daha elde edilemez, yanmış. Bu nedenle, önceden bir soru üzerine düşünüyorum. Belki de kurs için ücret ödemesi gerektiğini ve vergi yıla bir açıklama yazmak için. Sözleşme eğitim kurumu ve ebeveyn arasında yapılan edilir ve varsa ödeme makbuzu aynı adına düzenlenir, herhangi bir sorun olacaktır. Bütün belgeler çocuk, baba veya annenin adına yazılır ise mahkemede indirim hakkı kanıtlamak zorunda kalacaktır. Bu nedenle, ebeveynlerin bazı sözleşme kez, sonra vergi dairesinden çok fazla soru olmamak için.

Ben okulu sürüş eğitimi için vergi indirimi alabilir miyim? Aynı şartlarla mümkündür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.