SeyahatYol tarifi

Aslykul (göl). Göl Aslykul üzerinde Rekreasyon merkezi (Bashkiria)

Göl Adı Aslykul, Bashkirada ilk büyük, iyi Rusya'nın insan tarafından biliniyor. uzunluğu 8 km iken, geniş 5 km tarafından gerilir. Aslykul - Avrupa'nın en büyük göllerinden biri olan göl, ve gerçekten harika! Suyun Gece sevgi bucaksız yıldız, gün doğumu ve gün batımında dalgalar boyanır kızıl çadır ile spangled karanlık gökyüzü yansıtır ve step otların yüzey prostilaetsya aroma üzerinde gündüz vakti.

Turistler manzara inanılmaz güzellik insanlar üzerinde kalıcı bir etki bırakır göl, onlar denizde vardı duygu değil, çoğunluğu. Bu izlenim özellikle rüzgarlı havalarda görünür -, rezervuar kıyısında karşı sörf böylece açıkça duyulabilir bir ses yenerek büyük dalgaların şu anda. Başkortostan haritasında Aslykul Gölü büyük olduğundan, bu duygu sadece yoğunlaştı.

Efsaneler

Başkurt adlı Aslykul "acı" ya da "kötü" göl anlamına gelir. Onun su aslında acı bir tat. Efsaneye göre, değil kimyagerler, gölde mineral tuzlar hikayesi, o çünkü eski zamanlarda suyun sahip olduğu beden, Siyah Riders kadar kızdı söyler.

büyülü atları - Onun yaşam ıslah Tolparov kazandı. Ama bu atı-Olo Telyak, Batır çaldı. O suç işlemeye planı yoktu, sadece siyah Rider izin istemeye gerek yoktu. , Düşmandan ülkelerini kurtarmak yazılı güzellik Ayhylu evlenmek Tolparov üzerinde Olo-Telyak mümkün. atını geri veremiyoruz çünkü sadece akşamları o suçlu hissetti. Batır tövbe etmeye Siyah Riders geldi. O kişisel kazanç için değil atımı çaldın çünkü Olo-Telyak affeder söyleyerek yumuşadı.

Batır mutlu ve eve döndü, ama ülke hastalığı ve açlığı indirdik siyah ona binici ve öfkesini tuttu. Çok kötü Ayhylu. Bundan sonra Olo-Telyak Siyah Süvari Tolparov gitti çocuklar kiralık sormak, ama atları ve gölün sularında kilitli oğulları vermedi. Bundan sonra Olo-Telyak, Black Süvari gitti. Sihirbaz Batır nefret ve genç adam böylece güçlü sihirbaz aşağılanma hissetmek neden bir at çalmak cesaret gerçeği tüm ailesinin itiraf etti.

Batır böylece büyücü sonunda toprak oldu öfke ile çarptı. Ama zeminde kötülük mağlup edilmez. Askerler eşi tedavi için geldi, gölden salınan çocuklar, Olo-Telyak canlandı ve büyük büyücü kazandı.

Modern tarih

Aslykul (Göl), hem de ona bitişik bölge, 1993 Ulusal Parkı beri vardı ve federal düzenlenmiştir. Ancak, daha sonra sırayla bölgesel ve federal yasalar getirmek için bir kampanya başladı. Ancak o zaman o açık oldu o Aslykul - Milli Park olamaz göl,.

Arazinin bir küme, o zaman bir doğal park statüsüne sahip bağımsız bir varlık haline getirmek için karar verildi olarak 2004 yılından bu yana kendi topraklarına ait. gölün Aslykul, fotoğraf, bu makalede sunulmuştur başka bir deyişle, nesne Başkurdistan Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Ekoloji tamamen taşınır, 2011 yılında aldı.

hazırlık çalışmaları düzenlenen olsa da, birçok tatilcilerin dinlenme ve ücretli giriş için rahat koşullar eksikliğinden şikayet etmeye başladı. Savcılara sonra yapılan çekimler yasadışı çekleri kabul etti ve sonra kestiler. Ama dikkate enkaz bu fonlar uzakta ton çıkarıldı zaman almamış. Kim parkı idaresinin topraklarının temizliğini izler. Yenilik bu sezon sonunda sadece çalışmaya başlamıştır olarak tatilcilerin bekliyor yenilikler ne tür bilinmemektedir.

doğa

rezervuar yükselişinin Büyüleyici öyküsü. Bu site daha önce oldu karst çöküşü. yıllar birçoğu yüzlerce, burada kaldıktan tadını çıkarabilirsiniz sedimanlar ve yeraltı ve şimdi herkes ile doluydu. Aslykul yana - lake, bir boşaltma Rus sulu nesneler ile de ilgilidir, daha önce yukarıda tuzlu tadı söz vardır, aynı zamanda, insan mineraller için yararlı, ve su bir araya gelen.

Bu alanın bitki örtüsü çeşitli ve zengindir. tehlike altında olarak listelenmiştir nadir bitkiler, artan sayıda vardır. Gözlerimin önünde doğanın müthiş görüntü yok: önlerinde deniz bozkırları, çiçekli yaz ve bahar ve karışık ormanlar görebilirsiniz sırasında Tabulak, Nuratau ve diğer ufukta yükselen 7 Zirveler Ulutau dağlar.

hayvanlar, kuşlar ve böcekler Dünya da burada yaşayan türlerin çeşitliliği ile ünlüdür. Burada, her zamanki sibirya kazı, ortak Apollo, gökdoğan, orada da siyah boğazlı dalgıç ve step Dybok. Kuşlar ormanda cıvıldatacağım ederken Zarif kuğu, pelikan ve ciddi gürültülü kaz, ikamet ettikleri yer olarak Aslykul göl (kendi harita bu makalede sunulmuştur) alırız.

manzaraları

Çok güzel ve Göl Aslykul sıradışı kuzey-batı sahili, bir dağ Nuratau karanlık uçurumlar ile su ayna gibi yüzeyde aniden sona erer yoktur. Yangi-Turmush Alga köyü yakınında kalsiyum sülfat, maden suyu ile bir yaydır. Bahar doğal anıt olarak kabul edilir. Ve 20 m sonbahar Sharlama şelale yükseklikten göle sadece 4 km.

Göl Aslykul: istirahat

O sadece aile olarak konumlandırılmıştır. (Sezonda daha iyi 2 hafta önce varış yeri kitaba ederken, onları bir sürü farklı bir fiyat kategorisinde) Burada da yerleştirir vardır, kamp sitelerinde kalabilirler "vahşiler". Ama yerleri daha küçük çadır, dahası, onlar otostopçu orada yapmayız, çünkü bütün arabalar gözbebekleri kendilerini yüklenir, arabasında almak zorunda ...

Önümüzdeki Aslykul (Göl) 'de akılda tutulmalıdır - burada yaz aylarında hava gevşeme ve aktif dinlenme hem de mükemmel. Rüzgarlar, hang-planör ve paragraf serin sıcak öğleden getirmek ve eğlenceli Caretta garanti.

Sıkıca düşük dağlarda doğal göl Aslykul çevrili. Burada dinlendirin mümkün bir tur rezervasyonu veya bağımsız olarak üzerlerinde tırmanmaya yapar. Yani, birkaç saat için size, çevirmeli Başkurdistan destanı ve Ulutau zirvesine hikayeleri takdir Bugulma-Belebey tepenin şaşırtıcı görüşlerini dinlemeye Gulbekey şifa suyun kaynaktan zaman var olacaktır.

Göl Aslykul üzerinde Dinlenme merkezi

Tüm önemli turistik merkezi ince, temiz kum, yepyeni şezlonglar, soyunma odaları, şemsiye ve diğer olanaklarla kendi plajları var. Sen gölde uzanmış tüm tatil, geçirebilirsiniz ama hareketli bir eğlenceye için fırsatlar vardır. Örneğin, kürek, motoru ya da git yelkenli tekne, ve tüple dalış: büyük bazlar gerekli ekipman kiralama olan en deneyimli eğitmenleri ile bu popüler eğlence katılmak için başlayanlar yardımcı olacaktır. O görünürlük mükemmel olduğundan göl dalış, ideal olduğunu belirtmekte fayda vardır.

yürüyüşçü uzak, Kupoyarovo köyü yakınlarında bulunan turistik merkezlerinden ana payı ulaşmak için fırsat var. Moss. Bu küçük göl mutlu yerli retell efsaneleri ve gizemleri ile büyümüş olan. Eski bir elma bahçesinde Sharlama şelale olduğu yerde Onlar size söyleyecektir.

Ulaşım

Tur Aslykul transferi ile rezervasyon dahil önerilir. toplu taşıma göle buradan gitmez iken Davlekanovo, en yakın kasaba, yaklaşık otuz kilometre uzaklıktadır. köye koşmak Araba sahipleri, daha sonra işaretler rehberliğinde. Hiçbir ana yol, her kampçı kendi rotasını seçer yoktur.

Kupoyarovo köy çok popüler bir yer. Bu noktada, park ve kamp yerleri vardır. Başka bir yol - Burangulovo, daha o dört kilometre boyunca uzakta Sharlama şelale. Eğer off-road makinesini bozmak istemiyorsanız, bir toprak yol Alga almak için daha sonra birlikte Alexandrovka sürebilirsin - Bir gölün yakınında bulunan köy. Yakın, Yangi-tormush hakkında, kalsiyum sülfat Alga bir mineral kaynağı vardır.

Ama turist atsız usta veya otostop ya Davlekanovo taksi ya da "Gazelle" işe. Yerel sürücüler uzaklıkta göl, açık alanda kalanı bırakın kendini adapte olması ilginçtir, yüzden açıkça bir dilek duyurmaktan daha iyidir: kamp sitelerine veya park yakınında karaya çıkmayı.

Oteller

Geleneksel anlamda Oteller, göl Aslykul üzerinde değil o hostel ya bir çadırda bir dur varsayar dinlen. Ama bu aynı bazlar burada bol: konaklama ücreti kişi başı günlük 300-1500 ruble olduğunu. girmesinden önce 2 hafta kitaba Sigara tavsiye. Ve gıda hakkında sormak emin olun: maalesef hepsini bazlar nedenle ürünler, anında satın gerekebilir veya onlarla taşımak, kendi kafe var.

Bir not Turistler

tüm ölü ağaçlar burada daha önce ziyaretçilerin ateşinde zaten başlamış çünkü orada Aslykule ahşap, On. Buna ek olarak, doğal anıt statüsü bu yerde ağaçların kesilmesini izin vermez. Odun (. 150 ruble civarında Faggot) kiosklar da yerli satın alınan veya onlarla getirmek edilebilir.

yerel lezzetler

başka bir hikaye - Biz olduğu gibi, Göl Aslykul üzerinde tatil de balıkçılık gerektirdiğini demek ve olamaz. Biz büyük pike, karagöz, burbot yakalandı 1990'larda Bu noktada. Sonra çorap walleye olarak ortaya çıktı. Bu yırtıcı balıkçılık çubuklar ile çevre üzerinde kalıcı kampçılar etkisinden kirliliği, ama şimdi balıkçılar olsun temelde şans, ekosistem kırık olup olmadığı. Yolculuk amacı Yani, - balıkçılık, yaz daha iyi olan bir tekne kiralayarak ve gölün ortasında gitmek için. Turistlerin çok değilken, hafta içi avcılık gitmek için balık ihtiyacını dikkate almak gereklidir. Aslykule heyecan verici kış eğlence buz balıkçılık üzerine.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.