Spor ve SağlıkAtletizm

Asafa Powell: Bir Biyografi. Asafa Powell hakkında ilginç gerçekler

Asafa Powell On atletizm bütün severleri bilir. Onun adı yüksek profilli spor kayıtları, aynı zamanda skandallar sadece ilişkilidir.

biyografi

Bu ünlü atlet büyük bir ailede Spenish Town (Jamaika) ilçesinde 23.11.1982 tarihinde doğdu. O beş ağabeyim vardı. O çok sıkı kurallar ve ilkelerle bir ailede büyüdü. Ailesi - William ve Sislin Powell - Yerel kilise saygıdeğer idi. Onlar her zaman, sıkı disiplinli olmuştur nedenle konserler veya dansları olarak eğlence etkinliklerine katılmak için çocuklarını yasakladı var.

Eğitim ve Spor

Küçük yaşlardan itibaren o spor Asaf'ın ilgilenmeye başladı. O aktif Linstead küçük bir köy Catherine ilçesinde yer almaktadır içinde atletizm yapan 9 yıldı. Lisede Charlmaunt gelecek şampiyon farklı sprint akranlarının neredeyse tüm geçti. Hepsinden önemlisi o başlangıçta, 100, 200 ve 400 m. Asafa Powell, resimdeki artık tüm dünyada bilinmektedir çalışmasına sevilen iyi bir yüksek öğretim değil, spor kariyerini alma meşguldü. Ailesinin ısrarıyla o Kingston Üniversitesine kaydoldu. O kaldı , Jamaika başkenti diye Çeşitli Amerikan üniversitelerinde burs teklif edildi olmasına rağmen. Öğrenci sene boyunca, o veliler ve kardeşlerin toplumda geçirdi.

Bu süre zarfında o haftalık kilise katıldı ve iyi bir evlat gibi davrandı. kardeşlerinden biri - Donovan - Olimpiyat Oyunları'nın bir üyesiydi. Zamanla, o Asafa yöneticisi oldu. Gelecek şampiyon Kingston Teknoloji Üniversitesi'nde yürürlükte, atletik kulüp maksimize Hız ve Güç bir üyesiydi. hocası Stiven Frensis vardı.

atletik kariyerinde bir atılım

2004 yılında, genç sprinter Bu olaydan sonra hundred- ve dvuhsotmetrovke üzerine, Monako'da düzenlenen Atletizm Finali'nde birinci oldu. 100 metrede Atina Olimpiyat Oyunları'nın finalinde beşinci oldu. 2006 yılında, Jamaika Stuttgart Melbourne (Avustralya) ve Atletizm Finali'nde düzenlenen Commonwealth Games kazandı. Gelecekteki Olimpiyat şampiyonu 100 m mesafede (1998 yılından 2009 yılına kadar düzenlenen atletizm yarışmasında yıllık dizi) IAAF Altın Ligi kazandı. Atletizm Finali, Stuttgart (Almanya) içinde 22.09.2007 tarihinde yapılan, Asafa birinciliği kazandı 100m.

2007 yılında Osaka (Japonya) düzenlenen Şampiyonası Dünya Atletizm Powell kazandı gümüş madalya 100 metrede röle 4 x 100 metre ve bronz. 2007 yılının sonbaharında, İtalyan düzenlenen turnuva serisi IAAF Grand Prix'si, Rieti, genç Jamaikalı seti 100 metre yarışında yeni bir dünya rekoru. O sadece 9,74 saniye içinde bu mesafeyi üstesinden gelmiştir. Böylece yavaş yavaş Powell yeni neslin en popüler sporcu arasına girdi.

Kişisel iyiler

olağanüstü bir sprinter olarak Asafa Powell 2008 Bu Olimpiyat şampiyonu olunca bahsediyoruz başladı 22 Ağustos 'ta gerçekleşti Jamaika atlet etkinlik için bir simgedir. Dünya çapında spor yorumcularının sadece birkaç hafta sonra tekrar Asafa Powell bildirdi. Tutanak, bu 2 saniye onun tarafından geliştirildi, 2007 yılında 100 m bunları. Bundan sonra, Jamaikalı koşucu yarışında birçok zafer elde etti.

Asafa Powell günü artık atletizm olağanüstü sonuçlar göstermek mümkün olsa bile, sonsuza kadar hatırlanacak. Bu onun yüz metrelik yarış için yarışta inanılmaz bir kişisel rekoru olmasından kaynaklanmaktadır. O 9,72 saniyede 100 metre yendi. Tyson Gay, Usain Bolt, Yohan Bleyk: çalışan tüm tarihinin o mesafe Powell'ın sadece 3 kişilik daha hızlı koştu.

Diğer kişisel iyiler Jamaikalı atlet farklı mesafelerde sonuçları şunlardır:

• 50 m - 5.64 s;

• m, 60-6,50;

• 200m - 19,90;

; 45.96 s - 400 m •

37.10 S - 4 x 100 m •.

Roman Holiday Asafa Powell

Sporcular, film yıldızları gibi, gazeteciler ve taraftarların ilgi nesnesi haline gelir. Birçoğu "Roma utanç" Asafa Powell hatırlar. Olimpiyat kayıtlar birçok atlet kibirli ve kendini beğenmiş yapmak. Bu Jamaikalı sprinter, basın birçok üyelerinin görüşüne göre, "yıldız hastalığı" aldı. Roma atlet Olimpiyat Stadı güzel bir rakam olan en Yani, kışkırtıcı uygulama arenada Isınma sırasında poz verdi. Bu onun Altın Ligi'nin yeni aşamasında yarışın başlamasını bekleyen yaptı. Antik Roma gladyatörlere taş heykeller etrafında aynı zamanda düzenlenmiştir, o değerli bir yarışma oldu. Yarı final yarışı öncesinde Powell bir kez daha dünyanın en iyi sprinter başlığını yeniden kazanmak için arzu kaybetmez herkese açık hale savaşan.

Asaph yavaş yavaş başladı ama mükemmel dağılmış mesafenin ortasında ve bitiş 30 metre ile, o önde tüm vücut için tüm koşucular oldu. Bu noktada seyirciler ve yorumcu bu yarışta zafer Powell emindik, ama yaklaşık 15 metre bitirmek önce, aniden durdu ve önümüzdeki 4 sporcu kendilerini verdi. Medya temsilcileri olanları nedenleri hakkında az da olsa bilgi edinmek için ellerinden geleni yaptılar, ama onlar sprinter iletişim koyamadık. menajeri muhabir belirsiz açıklama itibaren Asaph bazı yaralanma var ve nihai bir yer için mücadele verdi sonucuna plansız "Roman Holiday" kendilerini düzenlenmiş olması. Aslında, gerçek olayın nedenleri ve bu karışıklık için nedenleri hakkında çeşitli söylentiler ortaya çıkmasını sağladı bir atlet veya onun temsilcilerine, dile değildi.

en yüksek başarılar

Pekin Yaz Olimpiyat Oyunları (2008) kazanan yanı sıra, Asafa Powell ve diğer üstün başarıları aittir. Bu yüzden, o röle 4 x 100 m dünya şampiyonudur. Jamaikalı milli takım 37,1 saniye boyunca röle tüm aşamalarını kırarak, yeni bir dünya ve olimpiyat rekoru kırdı. Bu çok mükemmel sonuç Asafa Powell borçludur.

Berlin (Almanya) düzenlenen Şampiyonası 2009, şahsen ona sadece altın madalya değil, aynı zamanda uluslararası ün kazandırdı. Bunun, o 100 metrelik mesafede bronz madalya kazandı ve Jamaikalı milli takımın bir parçası olarak röle 4 x 100 m altın madalya kazandı. 2011 yılında, sprinter yüz metre IAAF Elmas Ligi kazandı.

diskalifiye

Nisan 2014'te tüm spor medya yine Asafa Powell hakkında konuşmaya başladı. Diskalifiye - nihayet imajını bozabilir atlet, bir ağır ceza. Yani Powell uğradığı bela. Jamaika Anti-Doping Komitesi Disiplin Komisyonu doping için ünlü sprinter cezalandırdı. Amfetamin tipi uyarıcıların grubuna ait bir yasak madde "Metilsineprin" (oksilofrin), olduğu ortaya çıktı. O bir atlet aldığı izin verilen gıda katkı maddesi Ephiphany D1, bir üyesiydi. Powell rekabet 1,5 yaşındaki çıkarıldı. Diskalifiye Onun dönem 21.06.2013 itibaren hesaplanan,,

vücut yapısı

spor çevrelerde herkes büyük fiziği ile bir erkek olarak Asafa Powell biliyor. 190 cm büyüdüğünde Bu nedenle, 88 kg ağırlığındadır. Asaph mükemmel bir vücudu var ve kaslı. Bu reklamverenlerin spor ve erkek iç çamaşırı için yem olduğunu.

ilginç gerçekler

Asafa Powell arabaları sever. Sık sık o atletik kariyer olmasaydı, o araba tamircisi olarak olur çalıştı söylüyor. boş sprinter oto yarışları sahiptir ve hatta yüksek hızlı makinelerin montajı yapan.

Bir başka ilginç özelliği sakince yenilgiyi kabul Asafa yeteneğidir. O pek kızıyor ve yüksek puanlar ve madalya ailesi ve fanlar motive ulaşırlar.

Uygun biçimde kendi ideal rakam korumak için Powell bir tür yapışan "tavuk diyet." Onun günlük diyet tavuk olmak zorunda.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.