SağlıkMüstahzarlar

"Artihol": kullanımı analoglar, yorumlara talimatlar

bitkisel kökenli ilaçlar oldukça popüler arasında hastalar. Bu is nedeniyle Gerçek şu ki böyle araçlardır nadiren katkıda bulunmak çıkması yan reaksiyonlar, hem de daha az olumsuz etkileyecek İnsan vücudu.

Gelen hastalıklar arasında karaciğer ve böbrek are pek çok insan kullanımı ilaç "Artihol". Talimatlar için kullanım analogları, özellikle ilaç ve cevapları Gösterilen aşağıda.

Kompozisyon, açıklama, bir şekilde

Ne biçim ilaç "Artihol" özelliğidir? Bu madde bir yuvarlak şekil, mercek yüzeyinin, ve kaplanmış olan kahverengi bir film sahip tabletler şeklinde pazarlanmaktadır olarak bildirir kullanımı için talimatlar. Bunların aktif madde enginar bir kuru ekstre olarak hareket eder. Ayrıca, ilaç aşağıdakileri içerir: nişasta (mısır), ağır oksit magnezyum, magnezyum stearat, koloidal silikon dioksit ve talk bulunmaktadır.

imal uyuşturucu izlendi 10 tablet kabarcık.

Farmakolojik özellikleri ilaç

"Artihol" olarak bitkisel ilaç İlgi çekici olan? Talimatlar için kullanımı tepkiler gösteriyor ki bu ilaç olan bir diüretik, koleretik ve karaciğer koruyucu etkileri. Bu aktif madde olan bir enginar ekstresi, vücuttaki metabolik ve metabolik süreçleri normalize renal sistem yoluyla ürenin giderilmesi ve aynı zamanda ağır metallerin ve diğer toksik bileşenlerin katkıda bütün kompleks, biyolojik aktif maddeler ihtiva etmektedir.

Bu ilacın Ders alımı safra çıkış normalleşmesi yol açar ve hepatik sistemin çalışmasını geliştirir. Ev aynı zamanda tanınmış ki ders tedavisi ile bu ajan düşüşler seviyesi arasında kolesterol de kan.

Bitki tesislerinin kabul için Endikasyonları

Ne son kullanım "Artihol" Tablet için mi? uygulamaya ilişkin talimatlar ilaç karaciğer ve böbrek sistemleri hastalıklarını tedavi etmeye yönelik olduğunu bildirir. Böylece, için önerilir:

 • böbrek yetmezliği;
 • hepatit, kronik formları;
 • siroz;
 • kronik nefrit akışı;
 • kolesistit (sadece hayır taşlar ise);
 • safra diskinezi (ile hipotonik formu).

daha sonra gebelik ilaç kullanımı "Artihol" sırasında mümkün mü? Hamilelik sırasında kullanılmak üzere talimatlar sıkı şartla o vardır ve bu anlamı katılıyor doktorun kararı bir anda atanır. Onlar için terapi 14 günden fazla olmamalıdır.

Bitki tesislerinin kontrendikasyonlar

Görüntülenen ilaç içinde her halükarda olamazlar önerilen için insanlar ile:

 • safra taşı (kanalları konkrementler tıkanma riski nedeniyle);
 • idrar yolu tıkanması;
 • Bireysel aşırı duyarlılık;
 • böbrek yetmezliği sistemi ağır;
 • safra yollarının tıkanması.

İlaç "Artihol 400". fonların kullanımı "Artihol 200" ilişkin talimatlar

400 mg ilaç nadir verilir, sadece doktor temel olarak bir araç boşaltılır, burada 200 mg aktif madde, bu yüzden, sadece bu tür kullanım. Araç yalnızca oral uygulama için tasarlanmıştır. 1-2 tablet günde üç kez: Talimat şöyle ilaç "Artihol" uygulanması gerektiğini belirtmektedir.

İncelenen ilacın pediatrik kullanımı yasak değildir. Çocuklar 6-12 yaş bu ilaç 1 tableti günde üç kez reçete.

Bu ilaçla tedavi süresi 3 haftadır. Gerekirse, tekrar kursları doktora danışmalısınız.

yan etkiler

"Artihol" ilaç verilen hastalarda sık sık biçimde hazımsızlık reaksiyon işaretlenmiştir:

 • ishal;
 • mide ekşimesi;
 • epigastrik bölgede ağrı;
 • bulantı.

Gelmeli da be tanınmış insanların sahip belirli bir yatkınlık tezahür alerjik reaksiyonlar.

hap bir doz aşımı

İlacın "Artihol" aşırı dozda ne belirtiler ortaya çıkabilir? Kullanım talimatları bu durumda hasta bölümünde "Yan etkileri" olarak tarif edilmesine negatif semptomlar, şiddetini arttırabilir iddia ediyor.

Bu aracın aşırı dozda ile advers etkilerin giderilmesi amaçlanmaktadır zamanında posindromnogo tedaviyi gerektirir.

ilaç etkileşimleri

Uzmanlar enginar özü eylemin etkinliğini azaltmak ve "warfarin" ve kumarin antikoagülan bastırmak bulmuşlardır. Eğer bu ilaçların eşzamanlı resepsiyon gerekiyorsa, performansını izlemek için emin olmalıdır protrombin zamanı, ve doz rejimini ayarlayın.

belirli tavsiyeler

İnsanlar acı gelen şiddetli böbrek fonksiyon bozukluğu, hem de tıkanma ait safra yolları düşünülen planlanmış ilaç is reçete ile dikkatli ve altında sıkı denetim bir doktor.

Tedavi sırasında ve olumlu bir gelişme ve eksprese epigastrik ağrı tedavisi yokluğunda relaps ve alevlenmeler derhal durdurulmalıdır.

Maliyet ve benzeri müstahzarlar

Eğer bize tıp önce maliyeti ne kadar biliyor musunuz? Sen uygun bir fiyata herhangi bir eczaneden satın alabilirsiniz. Kural olarak, bu tür ilaçların maliyeti 200-230 ruble olduğunu. o değiştirilebilir den mi? "Artihol" bitkisel preparat olduğundan, yapısal analogları yoktu. Ancak, benzer terapötik özellikleri aşağıdaki araçlara sahip: "Hofitol", "Gepatsiale", "Suriye", "Geptral", "Holenzim", "Uroholum", "HOLEGON". Böyle ilaçlar gerektiği tek doktor önerilir.

tıp Yorumlar

Şimdi ilaç "Artihol" ne endikasyonları doğasında biliyorum. ilaç kullanımı için talimatlar da tarif edilmiştir.

geri besleme tüketicilere göre, etken ilaç güçlü koleretik etki sahiptir. Ancak bu İlacı taş ve safra taşı varlığında safra kanallarının bir tıkanmasına neden olur unutmayın. Bu nedenle, bu koşullar altında ilaç kontrendikedir. Aynı hastalarda tercihen de geçerlidir.

Genel olarak, yukarıda sözü edilen tabletin çok iyi tüketiciler tarafından tolere edilen ve nadiren yan etkilere neden olurlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.