TeknolojininElektronik

Arabada ses sistemi: montaj, özelleştirme özellikleri, görüş ve yorumlar

Müzik her insanın hayatında önemli. Bilim adamları bir kez müzik farklı duygusal durum değişiklikleri konusunda kanıtladı daha var. Orada burada basında ve internette bu konuda ilginç gerçekler vardır. Dolayısıyla Birçok müzik gibi insanlar ve arabada ses sistemi - bu belki de ikinci bir kabinde konfor sonra, oldukça önemli bir şeydir. Bugün lüks gelen bütçe ve audiophile ve personele, sistemlerin sunar, ancak ses kalitesi de ayarları ve doğru montaj bağlıdır.

Normal ses Hakkında

Eğer "Lexus" veya BMW konuşmuyoruz yazık ki, personel Ses, ideal olmaktan uzak. Kapıda en az dinamiklerini alın. En azından biraz iyi ses elde etmek zordur ve onların sık sık olumsuz yorum. Kullanıcılar kapının dinamikleri ve plastik kaplaması şiddetle titreşimle başladığınızda söylüyorlar. Evde, hoparlörler vücut oldukça zor, bu yüzden hiçbir titreşim yoktur. Bu sorunları önlemek için, üreticiler titreşim neden frekansı kaldırdık. Bu arabanın üretimi mümkün olduğunca ucuz olması o zaman olduğunu. Bu durumda, sert kapıyı yapmak gerekmez. Ama bu kendine saygısı üreticileri arasında bile olmuyor.

diğerleri için durum farklı. Örneğin, bir hoparlör, bir metal kapı ve çürük döşeme üzerine monte edilmez. Ayrıca bu hoparlörler hatta bütçe segmentten değildir, ancak kalitesi açıkçası ucuz ve düşük. arabada böyle bir ses sistemi yedek motorcudan bir tat olan herhangi dinleme ve hemen olduğunu söylemeye gerek yok?

Mevcut sistemler Türleri

Bugün, ekipman iki tip arabada ses sorumlu olan ayırt edilebilir. Yani, bileşen sistemleri ve koaksiyel vardır. onlar daha kararlı olduğuna inanıldığından olarak Sürücüler, müzik severler, bileşen sistemleri tercih ederler. geçmişin Koaksiyel Ekipmanları şey, normal bir ses iyi ya da en azından sağlamak mümkün değildir çünkü.

bileşen hoparlör sistemi nedir?

Bu ayrı yerleştirilmiş bir akustik hoparlör ise. biz onların Doğru bir montaj yürütmek, varlığı benzersiz bir etki elde etmek mümkündür. Sürücü her enstrümanı duyacaksınız. arabada bile ucuz ses sistemi yüksek ses kalitesi sağlamak mümkün olacaktır. popüler kitleri arasında düşük ve orta sınıf hoparlör ikiyi yüksek belirleyebilir. Daha pahalı sistemler ek subwoofer var.

koaksiyel ekipman

Bileşen hoparlörler aksine, tüm hoparlörler burada bir pakette toplandı. En basit kolon, tek bir hoparlörden tamamen meydana gelebilir. Bu akustik avantajı - daha basit kurulumda, ek olarak, gibi tüketiciye maliyeti. Bu ses bugün kullanılan, ancak ses kalitesi edenler arasında popüler olan önemli değildir. Bu ekipman minibüs, kamyon, ucuz binek otomobiller olabilir bakın.

Türleri ve hoparlörlerin boyutları

arabada iyi bir ses sistemi gerekiyorsa, yüksek kaliteli kafa ünitesinin edinimi burada çalışmıyor. Ses - ekipman seti. seçerken akustik geribildirim formuna değil dikkat tavsiye ve içinde hoparlörlerin boyutuna edilir. Hoparlör yuvarlak bir şekle sahiptir Çoğu zaman, birçok araba zaten hoparlörler için düzenli yerler var, 10, 13 ve 16 cm olmak üzere boyutları. budur. 15 x 23 cm'lik bir alan, bir oval ise şekli de vardır.

doğru takıldığından - İyi ses

Evet, aynen öyle. örnek, hoparlörler, orta frekans çok zararlı titreşim için. Bunlar mümkün olduğunca sıkı sabitlenmelidir. Sonra iyi bir ses elde ederler. Yükleme bir kapı aralığında gerçekleştirilir ise, nazik araba hazırlamak istenir. Bu, normal ses kalitesini elde etmek için yardımcı olacaktır. akustik montaj arkasında olacak, hoparlörler ve subwoofer küçük uzay arasında bırakmak önemlidir. orta sınıf hoparlörler arka kapılarda yerleştirilir ve edilecektir Optimal olarak bagaja subwoofer enstantane.

Tweeter'lar daha iyi gelmeye konumlandırılmış. ses kalitesini sağlamak için yeterli olan iki ön hoparlörler ve iki yüksek monte ön raflar üzerinde.

Uzmanları orta kademe kadar yakın tweeter monte etmek önerilir. Ancak, bunun için cilt kesilecek. Sonra bu hoparlörler aynalar etrafında bağlanır. Genel ses kalitesi teminat - arabada ses sisteminin doğru ve yetkin kurulum.

En iyisi

Ama en iyi - bu sesin anlamına gelmez. Gürültülü ses kolayca işitme kaybına neden olabilir yüksek kaliteli ve temiz ve hatta yüksek bir ses olmayacak. Başkaları ayrı olarak satın alınması varken Bazı sistemler, bazı notlarının standart olarak verilebilir.

arabada Bose ses sistemi

Bu şirket, stereo üretiminde bir öncüdür. Ürünler bugün popülerdir. Bu teknik ses kalitesi ve tasarım hakkında bir fikir döndü kez edilir.

Bu üreticinin Tam ses sistemi "Maybach" de duyulabilir. Düzenli sistem yoktur. Ses kalitesi bir canlı performans ile karşılaştırıldığında kolaylıkla olabilir. Hala birçok tutkunları bir sır için, şirket olarak birçok iç sorunlara rağmen, böyle kaliteli bir ses çıkardı. Bose Medya Sistemi "Ferrari" nin modellerinde dinleyebilirsiniz. sistem mükemmel ses kalitesi sağlar. Fiyat çok yüksek, ama hiçbir şey gerçek müzik severler için imkansızdır. Bu üreticiden Ses müziği fikrini değiştiriyor en ileri teknolojiler kullanılmaktadır.

boston Akustik

akustik Crysler 300C bulunabilir. Bu nedenle, ses kalitesi sağlayabilen 360 watt güce sahip bir sistem. Dahil - özel filtreler ve subwoofer ile donatılmış 7 hoparlörler.

Rockford Fostage

Eğer Mitsubishi Lancer Evolution sistemi duyabiliyorum. arabada bu ses sistemi 650 wattlık güç vardır. Seçenekler - 9 hoparlör ve subwoofer. Ses kalitesi iyi tedavisidir. Sistem hız limitleri değişikliklere cevap verebilmek ve ses düzeyini eşitlemek olabilir.

arabada ses sistemini monte Nasıl: Bir bütçe çözüm

Ucuz ama sondaj ekipmanları - bir gerçektir. tüm bileşenlerin yalnızca 10 bin. Ruble sahip olduğunu varsayalım. Bu durumda, daha pahalı standart sistemler, kötü çalacaktır. Kurulum ve kurulum ayrı ödenir.

. Yani 10 bin aşağıdaki şekilde dağıtılacak: 3500 - sırtında - Ön hoparlör ve bir başka 3.5 - radyo edinimi, 2500 için. 500 ruble. satın kalacaktır akustik tellerin ve diğer şeyler.

Ekonomik kafa ünitesi

Kafa birimleri arasındaki Çinli ürünlerin pahasına rekabet çok şey var. Yorumlar pazar liderlerinin düşük seviye çözümleri seçmek için tavsiyede bulundu. Let onları da Çin'de toplanan, ancak ses kalitesi çok daha yüksektir.

işlevselliği ile ilgili olarak, herhangi bir taşıyıcı bir ses çalma, kanal başına 50 W güç kadar orada çıkış hattının, ayarlama kesme frekansı, ekolayzır ve diğer küçük eşyalar.

Ön ve arka hoparlörler

Burada en zor seçimdir. bütçenin, ancak kalite bir seçenek de, Pioneer bir model satın alabilirsiniz. Satışta ucuz hatta üç yollu modelini bulabilirsiniz.

Arka hoparlörler altında Her araba, yerler vardır, ancak kendi başlarına gömebilirsiniz. 3000 ruble için. Eğer üç şeritli iyi seçenek satın alabilirsiniz. Örnek olarak, biz Kenwoood tavsiye ürünlere bakmak.

Bu çok kolay ve neredeyse arabada ucuza mali ses sistemi ortaya çıktı. Şimdi yüklemek ve yapılandırmak için öğrenmek zorunda.

arabalarda ses montajı

Araç standart bir ses sistemi ile donatılmış olmasa bile, bütün kablo zaten varsayılan olarak yüklenir. Kafa ünitesi montajı için, kapağı çıkarın ve düzenli bir yerde bir teyp yerleştirin. Ve tabii ki, tüm fiş ve kablolar bağlamak gerekir.

hoparlörü takmak için kontrplak avans podyumları içinde hazırlamak için gereklidir. Yorumlar antiseptik kompozisyonlar kontrplak ile önceden tedavi önerilir. hoparlörünü yüklemeden önce hazırlık yapmak gerekir. Sonra podyumları onları kapı için önceden delinmiş deliklere vidalanır. Biz sadece bir amplifikatör veya radyo daha sonra teller germek ve ilk geçit onları bağlantı kurabilirsiniz ve. Hiçbir şey karmaşık, ama zorluklar varsa, o profesyonellere işi emanet etmek daha iyidir. Bunlar sürücünün sonucu şaşırdı böylece arabada bir ses sistemi kurmak için tam olarak biliyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.