Haber ve ToplumÇevre

Antropojenik çevresel faktörler

Adam en güçlü gelişimine etkisi çevre, fakat maalesef yaptıklarının hep olumlu etkisi yoktur, bu yüzden insan kaynaklı çevresel faktörleri gözlemleyebiliriz.

Onların tamamı organik dünyada değişim üzerindeki insan etkisi hakkında bir fikir verir yılında Geleneksel olarak, onlar, doğrudan ve dolaylı ayrılır. doğrudan bir etkisinin en somut örneğini hayvanlar çekim, balıkçılık, varsayabiliriz ormansızlaşma , vs burada doğal süreçler doğal seyrinde endüstriyel müdahale sonucu değişiklikler üzerinde durulacak, çünkü insan faaliyetlerinin dolaylı etkilerine biraz farklı bir resim görünüyor.

Böylece, insan faktörleri, insan faaliyetinin doğrudan veya dolaylı sonucudur. Bir kişinin varlığının konfor ve kolaylık sağlamak amacıyla peyzaj, kimyasal ve hidrosfer ve atmosferi fiziksel bileşimini değiştirir Yani, iklimi etkiler. Sonunda, kabul en ciddi müdahaleler birinde çevre kirliliği, sonuç olarak hangi hemen ve önemli ölçüde insanın kendi sağlığı ve yaşam belirtilerini etkiler.

fiziksel, biyolojik, kimyasal ve sosyal: insan etkileri geleneksel olarak birkaç tipe ayrılır. Adam sürekli gelişme içinde olduğunu, bu yüzden faaliyetlerini atom enerjisi, gübre, kimyasallar kullanılarak devam eden süreç ile bağlantılıdır. vb sigara, alkol, uyuşturucu,: Sonunda, kişi kötü alışkanlıklar kötüye

kaynakların ilave düşüncesiz ve mantıksız kullanım güçlü darbe altındadır ile Biz zaten çeşitli bakteriler, parazitler ve virüsler yakın "ilgi" başlığı altında ve birlikte bulunmaktadır.

antropojenik faktörler kişiye ve çevre üzerinde büyük bir etkisi var ve bu hepimizin zihinsel ve fiziksel sağlığı bağlı olduğunu unutmayın. o insan kaynaklı faktörler keskin bir artış dikkat etmek mümkün iken bu, son on yılda, özellikle aşikar hale geldi. Biz zaten tanık olduğumuz ozon tabakasının tahribatı Earth'ün asit yağmurları, hayvanların ve bitkilerin bazı türlerinin yok olma, gezegenin biyolojik çeşitliliğin genel azalma.

Adam bu yüzden toplumsal ve vurgulayabilir, bir biosocial varlıktır doğal çevreyi kendi yaşam alanlarının. İnsanlar ve yaban diğer bireylerle sürekli yakın temas içinde, organizmanın durumuna bağlı olarak kalır. Her şeyden önce, sorumluluk kendisi için de büyük ölçüde üzerinde almalı insan faktörleri, insan hayatı, onun gelişme kalite üzerinde en olumlu etki vardır, ama aynı zamanda da çok olumsuz sonuçlara yol açabilir söylenebilir.

Ben nem, sıcaklık, ışık, basınç, ultrason, filtrasyon dahil odak fiziksel çevre faktörleri, kaybetmemek için istiyoruz. Tabii her tür işleyişi ve gelişme kendi optimum sıcaklığa sahip olduğunu söylemek, bu nedenle öncelikle birçok organizmanın hayatta kalmasını etkiler. Nem vücudun hücrelerde suyun kontrol varlığının uygun şartlarda uygulanmasında öncelik olarak kabul edilir nedenle aynı derecede önemli faktör değildir.

Yaşayan organizmalar çevre koşullarındaki değişikliklere anında tepki ve bu kadar önemli olduğu için maksimum konfor ve yaşam için elverişli koşullar sağlamak. Sadece bize bağlıdır, biz ve çocuklarımız hangi şartlarda yaşayacak.

Basit rakamlar sağlığın% 50 yaşam şeklimizi bağlı olduğunu düşündürmektedir, önümüzdeki 20% - bizim habitat sürü düşmek, başka% 17, biz Kalıtım yükümlü ve sağlık yetkililerinin sadece yaklaşık% 8 olan. Doğru günün modu, dış dünya ile bizim beslenme, fiziksel aktivite, iletişim - bunlar vücudun güçlenmesini etkiler başlıca durumlardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.