IlişkilerEvlilik

Aile içinde şiddet: fazlar, türleri, korunma

ailede şiddet - çalışmalarda yüzlerce adamış oldukça geniş bir konu. Çoğu zaman çocuklar ve kadınlar tarafından yaşadı. Yapılan araştırmalara göre, bu sınırları bir sosyal birimin üyeleri arasında bulanık olan ailelere tipik bir örneğidir. Çoğu durumda, bir aile içi şiddet yinelenen bir döngü anlamına gelir, kontrol altında tutulması amaçlanmaktadır hem fiziksel ve sözel ruhsal, cinsel istismar,, sindirme korkuya neden.

Aile içi şiddet karakteristik özelliklere sahiptir

  • Bu durumda, bir bölüm meydana geldiyse, daha sonra her bir takip eden zaman sadece tekrarlama frekansı, ancak şiddet derecesini artırır.
  • saldırgan adına Böyle bir davranış özür ile dönüşümlü ve değişim vaat ediyor.
  • Kurban ilişkiyi kırmaya çalışıyor ise, daha ileri zulümler yol açar.
  • Aile içi şiddet bakılmaksızın tüm sorunların tüm kategorilerde, tüm sosyal katmanlarda gerçekleşir.

şiddet döngüsü

Tipik olarak, vahşet ve saldırganlık çok standarttır. İlk aşamada, voltaj artışı sırasında. Şiddet bireysel suçlarda doğasında. Bu aşamada, kadın durumu düzeltmeye çalışıyorum, sakince davranır. daha fazla baskı, daha kötü o durumu dengelemek için döner. ikinci aşama ise, birinci esnasında birikmiş olan bir gerilim kontrol edilemeyen bir çıkış içerir. kadın genellikle bu nedenle, depresyon ve korku büyümeye başlar, bu aşamanın yaklaşımı hisseder. Ve üçüncü aşama, sözde "balayı". Adam bir tür haline gelir ve o saldırganlık getirilirse, bir kadını suçlamak, suçu kabul ve tam tersine nasıl, seven. Şu anda, o uzakta saldırgandan almanın en zordur.

Aile içi şiddet nedir?

Çoğu zaman bu çocuk istismarı çeşitli türlerinin bir kombinasyonu olarak kendini gösterir.

fiziksel şiddet

ağrı (tokat, tekme, yumruk), itme, riske maruz kalma, silah tehdidi neden olur. Bir adam fiziksel olarak tehlikeli yerlerde sol odası, kapanış, evin çıkışında engelleyebilir. O tıbbi yardım isteyin ve gerekli malları satın reddetme bile veremez.

cinsel şiddet

Bir adam karısı sadece cinsel nesne olarak, soyunmaya onun isteği yapar ve zulümle ilişkiye yapar davranır. Bazen saldırgan bazen eylemleri gerçekleştirmek veya pornografik doğasını seyretmek zorunda, hemen, dövüldükten sonra sevişmek yapabilirsiniz.

duygusal taciz

Aleni olarak duygularını ve aşağılanma görmezden gelerek sürekli eleştiri ve aşağılamalar olduğunu. Bir adam işlemek ve işe gitmek için yasaklar, akraba rencide edebilir.

ekonomik şiddet

Adam elden çıkarma izin vermedi aile bütçesine ve kişisel fona sahip, kendi takdirine bağlı olarak elden çıkarın.

Ev İçi Şiddet Önleme

Şu anda, aile içi şiddet önleme devlet politikası bir konu değildir. Ancak, Rusya'nın bazı şehirlerde, bazı programlar uzman bakım merkezleri kurmayı, bu tür suçları azaltmaya yöneliktir. Ancak, bu faaliyetler yeterli olmadığını anlaşılmalıdır. aile psikolojisi gibi bu yön dikkatlice okursanız ölçüde aileleri yaratma eşiğinde Genç kadınlar, kendilerine yardım. uzmana kitabı, özel bir seminer, itiraz yalnızca birçok sorunu önlemek için yardımcı olmaz, aynı zamanda barış ve anlayış olacaktır ailesini oluşturmak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.