Entelektüel gelişimiAstroloji

Adı İsa: anlamı ve yorumlama

Faith - bu zalim, genellikle haksız dünyada kurtuluş sadece kale. Hepimiz onların yolu, kendi denemeler geçiyor gidin. Bazen aşırı kuvvetler ve yük problemleri artık tahammül gibi görünüyor. Ancak yakın bir zamanda her şey Rab, yardıma ayrılıp korumak olmaz, iyi olacak inancı, biz hayatta, deneyim tırmanmak kadar güçlüdür. Ve dualarımda hep Hep bizi duyar bilerek İsa Mesih'e haykırmak.

sorusu, İsa'nın adıdır uzun süre bilim adamları ve araştırmacılar endişeli budur. Bugün onlar için kapsamlı bir yanıt veriyor.

Kurtarıcı'nın adının

İsa - ayrıca Mesih'in adı, ancak Eski Ahit'te birkaç karakterlerdir. Üstelik şimdi bu isim bazen çünkü dil özelliklerinin bunu kabul etmiyorum bile, günlük yaşamda bulunur. Rusça konuşan ülkelerde, İsa'nın adı yalnızca Rab Tanrı'ya aittir. Diğer ülkelerde, oldukça popüler. politikacılar, aktörler, şarkıcılar - Tarih aynı isimde bir sürü insan bilir. Özellikle popüler ismi Joshua.

Yani farklı ülkelerde İsa gibi geliyor:

  • Yehoşua;
  • Joshua;
  • Dzhizes;
  • Jesús;
  • Gesu;
  • Jesús.

Ve bütün liste değil! Her ülke kendi adını telaffuz. Çoğu zaman, bu kullanılır İspanyolca konuşan ülkelerde. İspanya'da, adının bir dişi versiyonu bile var - İsa. politikacılar ve diğer ünlü Birçok insan yabancı dillerin özelliklerinden dolayı değişmiştir adını takıyorlar. Özellikle Portekiz, İspanya ve Latin Amerika'da birçoğu.

Bu isim çeviri

Değerini olarak tanımlanır adı İsa, "Kurtarıcı," Yahudiler "Tanrı'yı - my kurtuluşu," anlamına Yehoşua veya Yeshua'nın, gibi geliyor. "Yehova Yardım" İncil'de, bunun Tanrı'nın Oğlu'nun adı Yaratıcı tarafından seçilmiş ve verildi olduğu belirtilen Cebrail Miriam (Mary), İsa'nın annesine onun görünümünü sırasında. İsa'nın adıyla Rus yorumlanması basitçe çevrilmiştir Ama eğer Yahudilere çok daha zordur. özgün Kurtarıcı Yehoşua çağırıldı, ancak bizim Rus dili ses bozulur herhalde. Buna ek olarak, Yunan adı yok, bu yüzden İncil'in çeviri gibi geliyor.

Çeviri ve İsa adının anlamı "Rab kurtuluştur" olarak tanımlanır Mesih - "Görev", yani önemli bir misyon yerine getirdiğini biri.

Bize insanlarda gibi İsa olduğunu. O bizim tüm gelişim aşamalarına geçti, ama yeryüzüne herhangi atmanın vermedi.

adı İsa İbranice versiyonu

Başlangıçta Kurtarıcı Yehoşua adında veya Yeshua'nın kısaltılır. İsa ve diğer çağdaşlarının havariler de onu aradım. Sadece Kurtarıcı İsa çağrılacak kullanılan Fakat bizim çağdaşlarının çoğunun, adı öğrenciye gerildi edilir. Aslında, İsa'nın adı, bugün dikkate hangi önemi Yeshua'nın Yunan yorumudur.

Biz İbrani harfin adını bölerseniz - kendi anlamı vardır, her biri 4 harf, döner:

  1. Yod - oluşturma, yaratma.
  2. Sheen - yok.
  3. Vav - koruma, güvenlik.
  4. Ayin - farkındalık, bilgi, deneyim.

Adı İsa neyi? Oluşturur yok eder, savunur ve O'nu bilmek istiyor: biri Anlamı şu bilgileri taşır.

İsa Alfa ve Omega, başlangıç ve bitiş olduğunu söylüyor. Alfa ve Omega - alfabenin ilk ve son harfleri. Önce bir buzağı, güçlü bir lider olduğunu, ancak aynı kurbanlık kuzu de, insanlığın günahları için işkence yaşadı. Omega - antlaşma baskı. Yani Kurtarıcı kanı aracılığıyla, biz Yaratıcının daha yakın hale gelir. Sembol Tau (omega) geçiştir. İsa havarileri onu takip etmek istiyor, "İnsanoğlu" diyen, ancak müritleri yaptığı işlerle değil, kelimeler göre, Tanrı'nın Messenger gibi onu tanıdı yapmak istemektedir.

İsa - günahsız, bu onun Kurtarıcı denilen yüzden insan ırkı ile işaretlenir günah, hiç lif yapısına sahiptir.

İsa - ismin değeri

adı İsa doğası ve anlamı gizem adını taşıyacak olanlar için özellikle doğrudur. bunun yorumlanması gerçekten başka, daha "dünyevi" adından çok farklıdır. Yani, bu isimde insanlar liderlik içgüdüleri, iç ahenk ve huzur ile karakterizedir. Onlar her çeşit tezahürüne özgürlüğü seviyorum. İsa sık sık iyi uzmanlık alanlarından birinde mükemmel bir uzman haline gelir.

İsa, biz bugün gözden hangi anlamı adı, uzun iyice araştırmacılar tarafından tasfiye edilmiş. Ama biz, Hıristiyanlar olarak, genellikle maddenin cahil. Bu makalede, İsa Mesih'in adıyla ilgili daha fazla bilgi yardımcı oldu umuyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.