Sanat ve EğlenceMüzik

Adele - Led Zeppelin ve Pink Floyd varisi

hayretle izlenmiş tüm 2011 son 30 yılda hiçbir analogları, ABD müzik piyasasının İngiliz işgali vardır. Olay kendi toprakları dışında üretilen şov dünyasının ürünlerinde bir süper güç ilgi yokluğunda beri yaygın bilinen vardır, özellikle şaşırtıcıdır. Amerikan izleyicisinin dikkatini gelen orijinal, her şeyin kadar bir şey sunmak olamazdı Led Zeppelin ve Pink Floyd İngiltere'nin dağılmasından sonra, kısa süreli ve istikrarsız bir ilgi memnun. Flashed ve Spice Girls soluk Oasis bir, Coldplay'in Radiohead, ait Amy Winehouse, bir kez Kylie Minogue bir flaş bir çift ve işte otuz yıldır İngiltere'ye hatırlandı hepsi. Nedense, birkaç U2, ağlamaklı rehash yüzyıl aynı melodi çeyrek ancak geçmişin derdim var. Tüm dünyada Uluslararası ev kadınları ün Susan Boyle sunulan, ancak bir müzikal daha sosyolojik etkisi oldukça vardır. Robby Williams, hatta ABD pazarına girmeye çalışmıyorum, Pop yeni kralı olarak bizi onurlandırdı.
yeterinden fazla iki elin parmakları Amerikan Yıldız Amerika (Kanada) gelmeyen saymak.
Yani, şarkıcı Adele "21" albümü, 2011 yılında büyük bir Amerikan histi. Bütün yıl disk, 5 yerlere altında kalan çoğunlukla birinci veya ikinci konumda kalan gelmez, üç single şarkı grafiği açtı. dinamikleri bakılırsa, köşede üstleri Billboard albüm üzerinde kalış süresi için Guinness Rekorlar Kitabı'nda çarptı. Pahalıya ayrıldı medya pazarı şarkıcı Michael Jackson ve diğer şampiyonları ile satışlar açısından rekabet etmesine izin, ancak yayma muzproduktsii kimse alanında internetin son zaferinden sonra böyle bir başarı ulaşmıştır (RIAA son verilere göre 6 aday, platin ve bu sınır değildir) gelmez.
Altı aldıktan sonra ödül Grammy üst kategorilerde imkansız olduğunu bilmeyen. Bu megauspeha nedeni nedir? Ne yeni alanlar açtı genç İngiliz muzproryvy yaptı?
Bence, tamamen haksız başarısı, ancak rastgele değil de. Üstün vokal şarkıcı veya besteci yetenek görünüşte değil vardır, parlak bir görünüm yoktur. Ama - o birkaç eğilimlerin kesiştiği yerde olmak şanslıydım. Bunlardan herhangi birinin Apaçık düzenlemesi, vermedi, ama hep birlikte bunu ön plana itildi.

Adele - başarının reçetesidir

Rihanna, Katy Perry ve Britney - takipçileri Sabrina ve Sandra

İlk - Amerikan tatları bariz Avrupalılaşma. Hala, house ve techno Dövülen bu eğilimin yıldızlı sürecinin mekanizmasını anlamak ancak r'n'b öldü yok (Usher Snoop Doog ve Avrupa DJ'ler ile diğer şan düetler ve orijinal, miksovogo değil). şarkıcının üst (Katy Perry Britney) şüpheli yıldızlı kıta disk 80 benzer Rihanna genellikle numuneleri Moldovalı grubu O-bölge polzuet. Biz ABD pazarı zihinsel Avrupa sanatçı giperproryvu hazır ve daha ilginç bir şey için bekleyen değildi söyleyebiliriz, şişman Englishwoman yönelik eğilimin bütün gücü.
Buna ek olarak, zaman zaman kitle seyirci sıkıcı, sıkıcı müzik için anlaşılmaz bir arzu yaşayacaksınız. Bu sağlıksız ilgi önceki enkarnasyon - şarkıcı Nora Dzhons. Hey Nora, neredesin? İri satış, sonuç olarak Grammy bir sürü, ve ikisi de akılda kalıcı melodi ve haklı unutuş. Bu bir on yıl sürdü - ve kolektif bilinçdışı bir daha böyle bir idol talep etti. Tabii, hemen köşeyi ve mevcut triumfatorshe ilgi tam bir kaybı etrafında. 10 yıldır kimse Adele repertuarından bir kaç şarkı hatırlar inanmıyoruz.
Veya, Gaga çok perevozbudilsya kamu ve acilen yıl önceki birkaç lulling, yatıştırıcı bir şey gerekiyordu.
Son olarak, Adele Amy Winehouse ve Susan Boyle gibi böyle farklı ama aynı derecede başarılı Amerikan şarkıcı bir izleyici yaptık. Bir yandan, diğer yandan boğuk bir sesle bir retro ruh-kültürün varisi, statik, onun roulades ortadan kaldırır, (Alla Pugacheva aksine mütevazi,) asılıyor aseksüel şişman bayan, şarkıcı bambaşka izleyiciler için onu başladı.
Sonuç olarak, şarkıcı, retro tarzında sızlanan Avrupa depresif ani Amerikan faiz dünya yıldızı rütbesindeki hedef niş getirdi. ne kadar? Bir süre olduğunu düşünüyorum. Ancak Madonna da yakında tahmin ediliyor olsa başka nedenlerle, otuz yıl önce unutulmuş.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.