Gıda ve içecekIçkiler

Sınıflandırma ve tip kokteyller çeşitli

kokteyller çeşitli - herhangi bir büyük restoranın menüsüne özelliği. Ama isimlerin uzun bir liste bir stupor içeriksiz bir insan haline girilebilir. Bu yazıda kokteyller, sınıflandırılması ve içecek türleri çeşitli tartışacağız. Bunu okuduktan sonra, okuyucu girift yabancı dil terimlerin tam menü okuyan zaman geçirmek için devam etmeyecek.

kokteyller çeşitli sınıflandırmaları vardır. Bu içeceklerin çeşitliliği mükemmel profesyonel barmen dışında anlar. mutlaka uzun içki, - Düzenli ziyaretçi "Beyaz Rus" digestives ve "Gin Fizz" ifade ettiğini biliyoruz. Ama Aşağıda verilen bilgiler kokteyller zengin bir çeşitlilik anlamaya yardımcı olacaktır.

zaman kullanımı ile Sınıflandırılması

Bilindiği gibi, sabah konyak içmek - kötü bir tat. Ancak ve diğer alkol gibi. Ancak bu içme süresiyle ilgili tek kural değildir. Diğer sınırlamalar vardır. içme kültürü oldukça karmaşıktır.

alkolsüz ve alkollü kokteyller vardır. son Çeşit restoran iş teorisyenleri tembel değildir ve birkaç sınıflandırmaları yarattığı o kadar büyüktür. Bunlardan birine göre, alkollü kokteyller aperatif ve hazım kolaylaştırıcı ayrılmıştır. İlk yemeden önce barda sipariş edilmesi. İkinci - sonra. kokteyller günün (Her Zaman İçecekler) her saatinde içebilirsiniz - Üçüncü görünüm vardır.

aperatifler

Bu onların yemek ile başlar. Eğer bu tip birkaç popüler içecekler isim çünkü aperatif çeşitli olarak, kokteyller, zor karıştı. yani:

 • "Dry Martini".
 • "Manhattan".
 • "Negroni".
 • "Dyubonne".
 • "Kir Royal".

"Martini drei" kuru vermouth ve cin bir karışımıdır. Bu meze hazırlarken diğer herhangi bir kokteyl ile olduğu gibi, sadece önemli oranlar, aynı zamanda bileşenlerin kalitesidir. Ve tabii ki, barmen beceri seviyesi. Klasik reçeteye göre üzere "Martini drei" vermut ve 60 ml 10 ml gin toplam içerir. Cam daha önce buz dolu soğutulabilir. Daha sonra bir süzgece akıtmaya, karıştırın, dökün. limon, zeytin bir dilim ile yapılan "Dry Martini" Dekorasyon.

aperatif üzerine vurmak (kokteyl ve yemek tarifleri çeşitli - geniş konu), yukarıdaki içecekler diğer bölümünde kısaca bahseder. "Manhattan" bourbon ve vermut oluşur. "Negroni" - cin, vermut ve Campari. "Dubonnet" - Bir kokteyl Fransız ve dolayısıyla Fransız favori içeceği dayanılarak hazırlanan - şarap ve güçlendirilmiş. "Kir Royal" - frenküzümü ve beyaz şarap karışımı.

digestives

İyi bir toplumda Bu içecekler sırasında veya yemekten sonra içmek için. kokteyller kompozisyon nedir? İyi bir restoran bar maddelerin çeşitliliği ünlü tarifin bir karışımını hazırlamak değil, aynı zamanda özgün bir içecek oluşturmak için değil sadece izin verir. Sindirimler - aslında, hepsi kokteyller meze kategorisi altında girmeyen edilir. (Yeme sonrası) Akşam Kokteyl ve (her zaman) Her Zaman İçecekler sonra arasındaki sınır, ama sakininin açısından önemsizdir. Bu yüzden güvenle digestif çağrılabilir her biri tat içecekler, sınıflandırılması geçin.

kokteyller çeşitli

En popüler, belki de ekşi kokteyller vardır. Limon suyu - her biri için zorunlu unsur. Böyle bir çalkalayıcı kokteyllerde hazırlayın, büyük ilgi dekoratif parçalar ödenir.

digestives tarafından da çevirme kokteylleri bulunmaktadır. Bu tür bir içecek için temel likörü, şarap, beyaz İspanyol şarabı aralığında olabilir. Yumurta zorunlu olan bir bölümdür. Ailenin en popüler kokteyl - "Porto Ayaklı". Bu porto şarabı, konyak 45 ml ve 15 ml lik, tabii ki, yumurta sarısı hazırlanır. genellikle, en fazla 75 ml'den, cam tarafından sunulan ve nane veya fesleğen dekorasyon ayrıca ruhları temsil şut kokteylleri denilen Sindirimler. Son olarak, içki katmanlı. örneğin tipik olarak içecek bileşimi, bir ya da daha likörler içerir.

Eğer kokteyl çeşitliliği hakkında daha ne diyebilirim? Tarif "B-52" aşağıda tarif edilmiştir. gülle içki - kokteyl bar, diğer parçalamak sanat bazı teorisyenlerin içermesi dikkat çekicidir. Dahası, aynı sınıflandırmasına göre, şut-içecek - bu Sindirimler. Başka göre - aperatifler. kaybolmak etmemek için yoğun orman En popüler içecekler hakkında söyleyecektir restoran Wisdom (belki kimse zengin çeşitliliğe olarak şüphe bırakıldı).

Kokteyl: En İyi 10

Biz en popüler içeceği listelemek önce, pub menüsünde bulunan iki terim hatırlatarak değer. Yani, uzun içecekler, atış-içecek. İlk grup, genellikle uzun bardak sunulmaktadır kokteyller içerir. İkinci grup - örneğin "B-52" olarak, "Kara Rus", "Orgazm", "Kamikaze".

Shot içkisi - küçük kokteyl, hacmi 50-60 ml'dir. Ama aşağıdaki listede, bunlardan sadece bir tane var. kale çekim bütün mesele, bu arada onlar (içki içecek) kullanın. "Kamikaze" ve "B-52" - kokteyller, belirli bir ruh hali varsayarak onlar romantik bir tarih veya yavaş entelektüel konuşma sırasında içmeyin. Bu içecekler hakkında daha fazla bilgi aşağıda ele alınacaktır. Ve şimdi en ünlü söz etmek gerekiyor:

 1. "Mojito".
 2. "Margarita".
 3. "Long Island".
 4. "Pinacolada".
 5. "Tekila Bom".
 6. "Cosmopolitan".
 7. "B-52".
 8. "Mavi Lagün".
 9. "Daiquiri".
 10. "On the Beach seks."

"Mojito"

Bu kokteyl Roma temelinde hazırlanmıştır. Özellik "Mojito'nın" kireç, buz ve soda ile birlikte şaşırtıcı bir şekilde, serinletici bir etki yaratan nane bolluktur.

Bu kokteyl yumuşak olabilir. Ve yerine soda su içinde genellikle "Sprite" eklenir. votka ile "Mojito" - sadece Rus barlarda bulunabilir bir fenomen. En ünlü Küba kokteyl rom olmayan olamaz. o "Mojito" değil - biz votka ile "Mojito" olduğunu kesin olarak söyleyebiliriz nedeni budur.

"Margarita"

Bu kokteyl kökeni efsanelerinde kefen. Büyük olasılıkla, "Margarita" Meksika'da ilk kez hazırladı. Sonuçta, bu kokteyl temeli - tekila. Bir kısım 35 mi kaktüs karışımdır. Diğer maddeler: portakal likörü, limon suyu. sözde papatya - Kokteyl yüksek ayakla geniş cam servis. bir çalkalayıcı içinde hazırlanan cam kenarları önce kireç dilim bunun gerçekleştirilen bir tuzu içine daldırılır.

"Long Island Iced Tea"

votka, rom, cin, tekila, cointreau: Yetmişli yıllarda Long Island'da bir barda alkol beş türlerini içerir ki, kokteyl icat edildi. Klasik reçeteye göre, terkip maddeleri "Coca-Cola", limon suyu ve şeker şurubu ile seyreltilmelidir.

"Pinakolada"

Bu kokteylinin adı değil sadece Barfly bilinmektedir. "Pinakolada" - özellikle adil seks arasında oldukça popüler bir içecek. Kokteyl yumuşak, hafif bir lezzet farklıdır. Onun bileşenleri - rom, ananas suyu, hindistan cevizi sütü ve dondurma.

"Tekila Bom"

Bu kokteyl kompozisyonuna oldukça basittir. Bu tekila ve limon içerir. Ancak, ritüelleri kullanımı "Tekila Bom" biraz dolambaçlı. En basit: Bir bez birkaç kez bir cam kapak daha sonra bir içki, barda onları vurmak. Bir çekiç kask inşaat ve kullanımına koyarak örneğin daha yaratıcı yollar da vardır. Bununla birlikte, bu tür yöntemler, yakın bir arkadaş daire için uygundur.

"Cosmopolitan"

Bu kokteyl hazırlamak amacıyla turuncu likörü, kızılcık suyu, limon, votka lazım. "Cosmopolitan" Onun popüler kez elinde bir cam Martinka (bu bir kokteyl beslemek için tasarlanmıştır bar gereçleri türüdür) yayına çıktı şarkıcı Madonna, yükümlüdür.

"B-52"

Bu kokteyl yukarıda belirtilen shotam ile ilgilidir. Genel olarak, o gece kulüplerinde talep kategorisinde en diğer içecekler ile birlikte "B-52". atış-içki siparişi elit restoran kadar aktif değildir. Bu kokteyller zehirlenme durumunda birkaç dakika için bir kişi girmek için yeteneği var.

evde bir "B-52" hazırlayın uygun becerisine sahip olmamaları, zordur. Sadece iki veya üç dakika içinde iş olarak Profesyonel, bu barın sanat küçük bir başyapıt yaratıyor. Kahlua, Cointreau ve Belisa oluşan bir kokteyl. likörler tabakalar düzgün konulması ve bu nedenle bileşenlerin eklenme sırası kırılmaz. Sonra kokteyl tutuşturmak, uzun saman ve içecek (bu kelime camı kendisi ve küçük hazırlarken kokteyller de denir) çekimde batırılmış.

"Mavi Lagün"

Bu uzun içecek genellikle kızlar satın aldı. ananas, kiraz ve dekor barmen diğer öğeleriyle süslenmiş mavi sıvı ile kaba erkek elleri boyunda cam, ahenksiz bakacağız. Kokteyl Bileşimi: votka 50 mi, mavi curacao, "Sprite" kireç buz.

"Daiquiri"

Bu kokteyl genellikle "Margarita" ile aynı cam servis edilir. Bu rom, şeker şurubu ve limon suyu oluşur. terkip maddeleri iyice çalkalayıcı içinde çırpılmış ve daha sonra bir cam içine dökülür, kenarları meyve dilimleri ile süslenmiştir.

"On the Beach Seks"

en "ateşli" kokteyl barmenler, öncekiler gibi, bir çalkalayıcı içinde hazırlanır. Malzemeler: votka, şeftali likörü, kızılcık ve ananas suyu, buz. Bu bileşenlerin karıştırılması olağanüstü estetik etkinin ancak, oluşturur ve suyu ile likör herhangi bir kombinasyonu.

makale, tam bir kokteyl çeşitli sunulmaz. Dünyada kendi sayısız (sadece en yaygın içecek yukarıdaki resim). Ama şark restoran veya bar yukarıda verilen bilgilere, sayesinde kokteyl menüsünde kolay olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.