Sanat ve EğlenceLiteratür

A. A. Ahmatova, "Ben sadece akıllıca yaşamayı öğrendik." Şiirin analizi

Gümüş Yaş - biz Nikolai Gumilyov Marina Tsvetaeva Anna Akhmatova yaşadığı ve çalıştığı bir zaman. Geçen şair sıklıkla geçen yüzyılın Rus edebiyatının en parlak temsilcilerinden biri olarak adlandırılır. dahil Eserlerinden bazıları, "Ben sadece akıllıca yaşamayı öğrendim" Anny Ahmatovoy, dönemin literatüründe bir örnek oldu.

Biyografik bilgi

Gelecekteki şair soylu bir ailenin 1889 yılında doğdu. 1905 yılından beri Yalta yaşadı. Anne burada götürüldüğünü ve kocası ile kırma sonra kız kardeşi oldu. Bu şehirde Akhmatova'nın ölçüde anavatanına özlemi. Bu onun ilk aşkı yaşamış ve kendi hayatlarını tutmaya çalışan ettiğini burada. 1910 yılında şair Nikolai Gumilyov eşi oldu ve iki yıl sonra oğlu Leo doğurdu. Petersburg ise, Akhmatova'nın çok popüler oldu. İnsanlar görünümü, haliyle, edebi eserler ile çekilir. 1912 İlk kitabın yayınlanması ün getirdi şair gördü. o Akhmatova denilen (analiz aşağıda yer almaktadır) "Ben sadece akıllıca yaşamayı öğrenmiş" şiirlerinden biri olan dahil.

Savaş ve göç etmek ve Rusya'da kalmayı tercih etti olanların ardından gelen zulüm, Anna Akhmatova uçan renklerle bir araya geldi. Gerçekten kraliyet onuru, o ilk kocası, oğlu, arkadaşlarının trajik kaderin tekrarlanan tutuklamalar çekim atlattı. Şair 1966 yılında Moskova'da öldü.

Akhmatova'nın ve Acmeism

Anna Akhmatova, hem de diğer bazı olarak Gümüş Çağı şairlerinin, Acmeists aitti. Bu yeni edebi eğilim şair ve şeklin sözcüğe dikkat çekti. Ancak Acmeists şiir yazma biçimi şiddetle sembolizmler gibi diğer alanlarda üyeleri, onları ayıran, hangi basit ve net. En parlak numunelerinden biri şiir Acmeists - şiir A. A. Ahmatovoy "Ben sadece akıllıca yaşamayı öğrendik." uyum, çokdilli ve görüntüleri: Açıkça bu eğilimin belirgin özelliklerini ortaya koymaktadır. Onun şiirlerinde Akhmatova yetiştirilir Konular, çok farklıydı. Aşk, aile, vatan, savaş, ölüm - onun tüm büyüklük, cesaret ve dürüstlük yoluyla yazdığı ne olursa olsun neyi.

Akhmatova'nın: "Ben sadece akıllıca yaşamayı öğrendik." aynı adı Ürünün analizi

hayatında Şair bazıları okuyucuları arasında çok popüler olan, birçok eser yarattı. zamanın yazar ve şairlerin biraz üretici hayranlarından göre, Gümüş Yaş şiirinin en parlak örneklerinden biri (Akhmatova) "Ben sadece akıllıca yaşamayı öğrenmiş" dir. Analiz yönlülük yetenek gösterisi Rus şair ve edebiyat bir bütün olarak dönem zenginliğini verir. eser 1912 yılında kuruldu, oğlu Leo doğduğu yıl olan.

günlük sorunlardan umursamayan tek kadın - Akhmatova'nın okuyucular lirik kahraman olduğunu. O felsefi düşüncenin gelemez. Lirik kahraman insan Geçici hayatın üzerine yansıtır ve tüm ölüm ve bilinmeyeni hazırladı. üzücü nedenleri ortasında açıkça aydınlık ve neşeli notu duydu.

Bu görüntü o zaman gençti ve henüz hayatının önemli bir sınav karşı karşıya şair, itham edilmedi. şiirde anlatılan aynı zamanda, hikaye oldukça canlı olduğunu. Bu kadın doğasının okuyucularına ortaya çıkarmak için izin verdi. Ancak, Anny Ahmatovoy birçok bilenler hala aynı düzlem lirik karakter ve şairin kişiliğinde koydu.

"Ben sadece akıllıca yaşamayı öğrendik," Anny Ahmatovoy - Rus doğa temasını yansıyan eserlerinden biridir. Evliliğin yıllar sonra Akhmatova'nın kocası Nikolay Gumilyov ve emlak yaşamış, çünkü ortaya çıkan ve doğanın yakınlığı ama yaratıcı ruhunu etkilemez olabilir. Doğanın Açıklaması yazar kahraman ve onun deneyimlerini iç dünyasını ortaya çıkarmak için izin verdi. Bu vatan aşk ve sevgi duygusu ile aşılanmıştır.

Ona umut aşıladığı ve teselli verdi Rab, iman gibi Onun yaratıcısı lirik kahraman. şiir hayatın zorlukları aşmak için bir model olarak hizmet edebilir. Allah'a Yalnızlık, doğa ve inanç - bu onların bir adam olacak tüm testlere direnç için evrensel bir tarifi.

evlilik ve bir oğlunun doğum sonrasında Akhmatova'nın söyledi: "Ben sadece akıllıca yaşamayı öğrendik." Eponymous ürünün analizi zulüm yıllarında Allah'a doğa ve inanç teselli bulabiliriz bir kadının ruhunu ortaya koymaktadır.

bulgular

Hiç kimse çok yetenekli Anna Akhmatova olduğu gerçeğini itiraz etme görevini üstlenecektir. "Ben sadece akıllıca yaşamayı öğrenmiş" - Bu işin analizi bir kez daha okuyucular bilgelik ve hatta Rusya için en zor yıllarda, kızı sadık kalmıştır bu güzel kadının cesaret gösterir. O Sovyet hükümetinin karşısında Yerli arazi onları feragat dahi sıradan insanların birlikte memleketi ülkeyi terk ve oldu vermedi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.