FormasyonÖykü

Tarih, edebiyat ve film korsan gemilerinin en ünlü isimleri

maceraperestler, hırsızlar, soyguncular ve kabadayı ile ilişkili her zaman Korsanlar, denizde, aşk patlatır içinde, ancak bu bile siyasette sadece ün kazandı. bugüne kadar aradığınız bu muhteşem zenginliği getirirken o olduğu gibi Ancak, deniz alanı etkinliklerine bakmak. Hatta korsan gemilerinin adı rakibi sindirmek için tasarlanmış ve bayrak "Jolly Roger" ve panik ekibi gemiye saldıran ilham gelmez bulundu.

En ünlü korsanlar

korsan çağında hakkında konuşan kazanç ve varoluş Bu yöntemin tüm destekçileri kelimenin tam anlamıyla sadece korsan oldukları dikkate almalıdır. O günlerde böyle devam düpedüz hırsız, Buccaneers, privateers, Buccaneers ve içine bir bölünme vardı. D.

Haydudu Yeni Dünya'da İspanya'yı önlemek için ağrıları olan İngiltere, yasallaştı olması ilginçtir. Kabaca söylersek, İngiliz taç zımnen altın ve gümüş Amerika dönüyorlardı olduğunu İspanyolca kadırgaların yağma etmeye patent vermek.

En umutsuz bir listesini yapmak ve çağın yaptığı saha kişiliklerimizde meşhur oldu Ama eğer genel olarak, böyle görünebilir:

 • Kaptan Kidd.
 • Frensis Dreyk.
 • Edvard Tich "Chernaya Boroda".
 • Henry Morgan.
 • L'Ollone.
 • Dzhetrou Flint.
 • Olivier Le Vasseur.
 • Uilyam Dampir.
 • Oruç Reis.
 • Dzhen Shi ve diğerleri.

korsan gemilerinin Ünlü isimler. liste

Doğal olarak, bu haydut her kendi araç olması tercih ve eğer mümkünse ve üç veya daha fazla damarlarının bir filo. minör gemileri bazen hiciv seçildiler Ancak, amiral gemisi mutlaka herkesin dilinde olan bir isim giymek zorunda kaldı. Genellikle alegoriyi veya açıkça kışkırtıcı başlık kullanılır. İşte zaman (İngilizce veya Fransızca korsan gemilerinin adı Rus tercümesi ile birlikte olan) en ünlü gemilerinin bir listesi aşağıda verilmiştir:

 • "Altın Hind» (Altın Hind);
 • Galera "Macera» (Macera Gale);
 • "(Kraliçe Ann'in intikam)» Kraliçe Anne'in İntikamı;
 • "Kolay Korsan» (El Corsario descuidad);
 • "Periton» (Le Periton) - uçan ren geyiği;
 • "Intikamcı» (Avenger);
 • "Ot» (Whydah);
 • "Kraliyet şans» (Kraliyet Şans)
 • "Fantezi» (Fancy);
 • "Mutlu Teslimat» (Happy Teslim);
 • (Doğan Güneş) «Güneş Rising»;
 • "Karanlık» (İntikam) ve t. D.

Ve hepsi bu değil. içinde, - "Kanlı Barones Victoria", "şans Ödülü", "çan", "Cerberus", "Kara Dul", "Leviathan", "su Traş" Bu "Yaygın Ölüm" gibi korsan gemilerinin adı sıklıkla bulunacak ve genellikle, fantezi fazlasıyla yeterli oldu. Ama ünlü bir korsan gemi vardı aslında üzerinde durmak. tarafından ve büyük İspanyol kalyon yakalama gemi mümkün değildi gemide almak 36-48-gun firkateyn çünkü İsimleri her zaman, tehdidin gerçek doğasını yansıtır değildir. Korsan gemisi yaklaşımına vurulacağını, ne kadar iyi o manevra olabilir.

Bu nedenle, genellikle soyguncular memnun fırkateyn alt rütbe idi. tahta 24, 36 veya 40 tabanca üzerinde var - atlı olarak kabul edildi. gemide 20 hatta 12 silahlarla Bir destek birçok gemiler savaşta belirleyici bir rol oynayabilir.

Gemilerin ana karakteristikleri

korsan gemilerinin yüksek sesle ve bazen korkutucu adı rağmen hep aynı İspanyol mahkemeleri veya İngiliz filosu ile rekabet etmek mümkün değildir.

Örneğin, William Kidd "Macera" 34-gun brigantine firkateyni alışılmadık tipi (düz yelken ve kürek komutu) idi.

Aslen "Concord" denirdi "Kraliçe Anne'in İntikamı" 40 silahlarla, güçlüydü. Birincisi farklı 18-22 silahlardan tahmin edilen "Pelikan" adlı 3 direkli yelkenli gemi gibi kızak aşağı "Altın Hind".

En ünlü edebi kahraman ve onun filo

Literatürde, tanınmış karakteri tarafından desteklenmiş korsan gemilerinin adı, - Kaptan Kan (Rafael Sabatini - "Kaptan Kan," "Kaptan Blood" The Chronicles of), karşılıksız sevgi adına zorla Barbados Vali kızı (ve daha sonra Jamaika) için 36- İspanyolca yakalanan silah firkateyni "Cinco Lyagos" adını. O zamandan beri, "Arabella" denizlerin fırtına oldu.

Bu arada, üründe belirtilen ve le Vasseur ama edebi kahraman Levaser adını ve onun gemisi "La Foudre" ( "Yıldırım") denir. Sonra adı da var "Yenilmezler» (Avenger) kahramanın daimi düşmanlarından biri - Kaptan Easterling.

Kaptan Kan böyle "Elizabeth" olarak küçük damarları isim her zamanki esprili bir şekilde kendini (İngiltere Kraliçesi onuruna) veya üç Yunan tanrıçaları onuruna - "Atropos", "Clotho" ve "Lachesis".

Sadece hikayenin sonuna doğru Baron de Rivarol tarafından komuta, 80-gun fırkateyn "Victorieuse" yakalandı. , Arsa yeniden adlandırmak için Ama, yazar Kan vali oldu ve onun gemileri Jamaikalı filosunun bir parçası oldukları için, yapamadı.

sinema

Ve Quadrilogy gelen "Siyah İnci" "Karayip Korsanları" olmadan ne? Burada da kendi nüansları vardır. Adı Kaptan Barbossa açıkça Barbarossa yankılanır.

Ve genel olarak "Uçan Hollandalı", konuşamıyor. Film bu gemi belirten Davy Jones aslında, hiç kimse kim geminin sahibi bir hayalet olduğunu ve genel olarak olup olmadığı ve sadece tek bir kopya olmadığını bilir.

yerine epilogue

Çocukluğumuzdan bu tür macera seven dikkate alırsak bunlar genellikle çok daha gelişmiş yetişkinlerin daha bir fantezi var çünkü, çocuklar için korsan gemisinin adı, kolay ile gelip. "Fırtına" ya da "Thunder" gibi bile sıradan isimler yapacağız. İşte çocukları - dernekler kendi korkutmak eş ustası kullanımı.

Bu servet arayanlar, öyle ya da çoğu, İngiliz taç ile bağlantılı olmasından dolayı, İngiltere tarihi ile ve büyük ölçüde savaşmış - Ama cidden, korsan gemilerinin adı çok sık ziyade soyut kavramlar veya mistik olaylarla, ama değil bağlanır İspanyollara karşı. Doğal olarak, gelişigüzel soydular olanlar vardı, ama o günlerde privateering yüzden kısıtlamalar bir sürü, en centilmen mesleği konuşmak oldu. Get aynı sonradan Jamaika vali yardımcısı oldu Henry Morgan, ya Sir Francis Drake (İngiliz Amiral). Tarih sürprizlerle dolu ...

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.